Autor Wątek: Pchli targ  (Przeczytany 18183 razy)

Offline Marcinos911 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Jura E8
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Luty 2023, 11:38:12 »
Bardzo dziwny pomysł, ale skoro został wprowadzony - to trzeba się dostosować. ;)

Dokładnie, nie ma innego wyjścia jak się dostosować. 😉
Sprawia to pewne trudności dla świeżaka jak ja, który dopiero wchodzi w sposób bardziej przemyślany w świat kawy i nie ma specjalnej wiedzy żeby wypowiedzieć się w wielu wątkach, a chciałby mimo wszystko się zorientować również w ofercie sprzętów używanych, jakie oferują inni forumowicze żeby znaleźć coś dla siebie, ale jeśli takie ograniczenie rzeczywiście daje wymierne efekty pod kątem funkcjonowania forum i zamieszczanych treści to cóż, trzeba zacisnąć zęby i się z tym zmierzyć 😄

Offline Goti

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Lelit Anita
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #76 dnia: 26 Marzec 2023, 13:24:55 »
Kompletnie niezrozumiała decyzja jak dla mnie. Rozumiem ograniczenie żeby wystawić post w tym dzialę, ale żeby go wgl nie widzieć, nie móć przeglądać, kupować, zadawać pytania? Głupota.

Offline pelovsky

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Lelit Victoria, CMA Lisa
  • Młynek: Lelit William PL92 x2, Rossi RR45
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #77 dnia: 05 Kwiecień 2023, 12:59:38 »
No cóż, dołączę do grona niezbyt zadowolonych z decyzji o ukryciu pchlego targu. Forum czytałem jako widz z boku od początku mojej przygody z espresso na początku pandemii. Teraz szukam drugiego młynka do domu i myślałem, że znajdzie się coś dla mnie w tym dziale - może kiedyś mi się uda.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #78 dnia: 05 Kwiecień 2023, 14:57:36 »
A to taki wysiłek kilka postów skrobnąć?
 :wow2:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #79 dnia: 05 Kwiecień 2023, 14:58:59 »
No cóż, dołączę do grona niezbyt zadowolonych z decyzji o ukryciu pchlego targu. Forum czytałem jako widz z boku od początku mojej przygody z espresso na początku pandemii. Teraz szukam drugiego młynka do domu i myślałem, że znajdzie się coś dla mnie w tym dziale - może kiedyś mi się uda.
Prosta sprawa, jako użytkownik zarówno młynka jak i ekspresu lelit podziel się swoimi doświadczeniami z tym sprzętem. Być może pomożesz innym którzy interesują się tymi modelami i bez problemu nabijesz 5 postów czy ile tam trzeba 🤷‍♂️

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #80 dnia: 05 Kwiecień 2023, 22:53:37 »
A to taki wysiłek kilka postów skrobnąć?
hmmm...
A masz świadomość, że to mogą być posty "zapychacze"???
sam zaczynałem przygodę na tym forum od sprzedaży ekspresu i kupna nowego - bo okazało się, że caffeprego jest martwe a WoK żyje ;)
ale...
Są zasady i trzeba ich się trzymać - natomiast zadaj sobie pytanie czy to powoduje, że nowi użytkownicy zaczynają być aktywni czy się zniechęcają? Masz statystyki więc wiesz więcej :)
Never Give UP †

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #81 dnia: 06 Kwiecień 2023, 12:59:37 »
Nie do końca podzielę Twoje myśli.
Działo się tak, że sporo handlarzy wpadało z jednym postem sprzedażowym.

Abstrahując od kawy i fejsa, dyskutujmy, piszmy, pytajmy, rozmawiajmy.
Skoro już temat kawy nie był Ci obcy, to post sprzedażowy nie musiał być pierwszym na Forum.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #82 dnia: 06 Kwiecień 2023, 16:28:41 »
Są zasady i trzeba ich się trzymać - natomiast zadaj sobie pytanie czy to powoduje, że nowi użytkownicy zaczynają być aktywni czy się zniechęcają?
A może, jak będą zmuszeni do wyprodukowania tych 5 postów, to ogólnie poczytają forum lub tematy, które im pasują i zostaną na dłużej jako wartościowi WoKowicze, dla wspólnego dobra. A tak kupią czy sprzedadzą i tyle ich widzieliśmy. Konkludując, zasada 5 postów jest jak najbardziej słuszna, a i przyszłościowo owocna w postaci potencjału nowego członka, wielce prawdopodobna.

« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2023, 16:31:39 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline mkaluzny

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #83 dnia: 13 Czerwiec 2023, 11:00:11 »
Ja również uważam, że limit postów jest mało fortunny. Od lat czytam forum i wychodzi na to, że trzeba "nabijać" posty, aby coś kupić/sprzedać.

Offline psliwa

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: kawiarka :)
  • Młynek: stary ruski ze smiglem ;)
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #84 dnia: 16 Lipiec 2023, 00:21:15 »
Ja mam 12 postów odkąd zarejestrowałem się na forum i też nie mam dostępu do ogłoszeń [emoji22]

Offline Misiek420 Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #85 dnia: 17 Lipiec 2023, 18:55:36 »
Kurczę, też chciałem zajrzeć na pchli targ a tu okazuje się że trzeba sztucznie nabić posty... szkoda

Offline KarOul Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: V60, Aeropress, Chemex, Kawiarka Bialetti, kombajn De'Longhi Magnific
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #86 dnia: 25 Sierpień 2023, 16:13:31 »
Tak, samo. Wiele lat na forum i nagle zniknął mi pchli targ 😢

Offline izokkozi Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #87 dnia: 19 Październik 2023, 13:21:04 »
To ja dodam od siebie że w tym szaleństwie jest jakaś metoda  [emoji38] . Ja to forum odkryłem przed wczoraj przeglądając OLX - w jednym z ogłoszeń sprzedający się żalił że swój sprzęt wystawia przez OLX tylko dlatego że na forum "wszystkookawie pl" stracił dostęp do pchlego targu gdyż została wprowadzona zasada 5 postów. Zaciekawiło mnie co to za forum i jestem  :)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #88 dnia: 19 Październik 2023, 17:34:53 »
Proponuję siegnąć do początku tego wątku i znaleźć odpowiedź.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline MarioWr

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Jura E6
Odp: Pchli targ
« Odpowiedź #89 dnia: 12 Listopad 2023, 16:25:09 »
hmm, rozumiem że póki nie będę miał 5 postów na liczniku to nawet nie dowiem się czy coś się na tym pchlim targu dzieje :(

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi