Autor Wątek: Upgrade prysznica Ascaso Arc?  (Przeczytany 81897 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Styczeń 2017, 09:04:54 »
Waga mówi że nie z aluminium (jak podobny element u mnie)
W starszych to było z aluminium, napisz do Janusza – mają (mieli kiedy ja to odkryłem) mosiężne na wymianę.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Styczeń 2017, 12:30:19 »
napisz do Janusza
Już rozmawiałem, sprawę można uważać za załatwioną.

Pozostaje nam więc tylko kanałowanie i jego eliminacja albo przez blaszkę rozpraszającą, albo wymianę sitka na IMS CI 35 WM.

Tak 52mm. Ciekawe czy CI200 by pasowało?
Nie, nie pasuje (mierzyłem). Brzeg sitka nie dotyka podłoża, tylko wisi w powietrzu - trzeba by albo dorobić uszczelkę, albo coś podtoczyć.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Styczeń 2017, 12:39:24 »
Czy próbował ktoś prysznic IMS u unos steel prof? Zmierzyłem i prysznic ma 51 mm więc jest mniejszy o 0,5mm.. Może też pomogło by mi na problemy z kanałami

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #63 dnia: 05 Styczeń 2017, 12:45:52 »
Zmierzyłem i prysznic ma 51 mm
To zmierz jeszcze średnicę gniazda na prysznic. IMS ma średnicę 51,5mm. Zacznij może od wycięcia blaszki z puszki po piwie zasłaniającej otworki i rozpraszającej strumienie - może to wystarczy.

Może też pomogło by mi na problemy z kanałami
Na pewno pomoże.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2017, 12:47:55 wysłana przez Krakus »

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #64 dnia: 05 Styczeń 2017, 13:16:35 »
Tam są 4 otwory  więc nie wiem jak miały by działać te blaszki przecież ona pod wpływem ciśnienia mogą się przecież przemieszczać

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #65 dnia: 05 Styczeń 2017, 14:01:44 »
nie wiem jak miały by działać te blaszki
Wytnij z puszki po piwie coś takiego:



Następnie wygnij, jak zaznaczone w dolnej części rysunku, załóż pod sitko tak, żeby skrzydła zasłaniały wyloty wody, załóż sitko i skręć.

Jeśli blaszka się sprawdzi (czyli ekspres przestanie kanałować), można spróbować gdzieś zlecić wycięcie takich blaszek z nierdzewki (choć ze wstępnego rozeznania nie chcą ciąć laserem blachy poniżej 1mm, a tu wystarczyło by 0,25mm.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2017, 14:27:00 wysłana przez Krakus »

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #66 dnia: 05 Styczeń 2017, 14:42:31 »
Kawał blaszki i dobre nożyce też dadzą radę. Dziś kupiłem sitko do zlewu za trochę ponad 2 zeta. Wytnę środek i zobaczę jak się to sprawdzi.
Jedynie co,  to z blaszki zrobię jeszcze małą cienką podkładkę i umieszczę ją pomiędzy grupą a okrągłą blaszką, żeby ta nie przylegała za bardzo do grupy i nie przytykała otworów.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2017, 14:54:29 wysłana przez wushu81 »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Styczeń 2017, 15:05:58 »
Dziś kupiłem sitko do zlewu za trochę ponad 2 zeta. Wytnę środek i zobaczę jak się to sprawdzi.
Zdaj relację po fakcie.

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Styczeń 2017, 16:19:42 »
Dupa. Przy mniejszej dozie ok. 14.5-15g widoczne dołki. Smak kawy na razie pomijam, bo za krótko mam sprzęt i wciąż się uczę.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Styczeń 2017, 16:31:51 »
Zaraz będę robił kawę(ekspres się właśnie grzeje) to wrzucę Wam foty sitka i krótki filmik jak u mnie leci woda z prysznica, może będzie jakiś punkt odniesienia. Chyba że w wersji z bojlerem jest to inaczej rozwiązane...

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #70 dnia: 06 Styczeń 2017, 16:51:01 »
A jaki ekspres i jakie sitko?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #71 dnia: 06 Styczeń 2017, 17:39:38 »
Ascaso Basic z bojlerem, wszystko z fabryki, łącznie z plastikowym tamperem ;) Doza nie wiem jaka, do młynka wsypałem 14,5 g kawy(Polish Horse od Gorana) - ale przy większych ilościach nie było takich wyżłobień, ciasto było gładkie. Choć pomimo tego, że z zewnątrz wygląda tak a nie inaczej, nie ma kanałowania. Choć z tego co zauważyłem, to jeszcze niedawno woda inaczej leciała - ale od kiedy zacząłem używać ekspresu jakiś miesiąc temu, to jeszcze nie odkamieniałem... I może to jest przyczyną. Film jest tu:



A ciastko wygląda tak(zdjęcia z drugiej strony nie robiłem, jest równe od spodu i przy rantach):

IMG_0345.JPG

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #72 dnia: 06 Styczeń 2017, 19:32:03 »
Ponieważ mój ekspres padł (rozsypał się gwint w aluminiowym elemencie pod prysznicem) to nie mogę służyć pomocą. Z drugiej strony jestem zdaje się jedynym, który posiada sitko IMS CI35WM, to zrobię tak - po powrocie ekspresu z naprawy (najprawdopodobniej będzie miał wtedy trzy, a nie cztery otworki w prysznicu) zdobię zasłonkę do otworków i posprawdzam wszystko na oryginalnym sitku i sitku IMS.

Edit 1:
Dla mnie dowodem na kanałowanie jest gwałtowne przyspieszanie ekstrakcji w dowolnie wybranym momencie, a nie wygląd ciastka (pomijając oczywiście takie curiosum, jakie pokazał Sala - tu kanałowanie jest widoczne jak na dłoni).
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2017, 19:35:31 wysłana przez Krakus »

Offline pawelradzio

  • Wiadomości: 101
  • Ekspres: Ascaso Dream, Bialetti Venus 4tz, Hario V60-02, Aero, Chemex
  • Młynek: Rhinowares, Baratza Vario
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #73 dnia: 06 Styczeń 2017, 19:42:27 »
Ja będę miał swoje w poniedziałek. Już jest w Lublinie, ale nikt tego nie dostarczy w związku ze świętem i weekendem. W razie czego mogę pomagać (oczywiście jeżeli będę w stanie)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #74 dnia: 06 Styczeń 2017, 20:00:26 »
Dla mnie dowodem na kanałowanie jest gwałtowne przyspieszanie ekstrakcji w dowolnie wybranym momencie, a nie wygląd ciastka (pomijając oczywiście takie curiosum, jakie pokazał Sala - tu kanałowanie jest widoczne jak na dłoni).
u mnie ekstrakcja zawsze przyśpiesza minimalnie, ALE dopiero dzisiaj, przy mniejszej dozie(coś jest chyba nie halo z ekspresem, bo pomimo 14 g w fabrycznym sitku dalej jest odciśnięty prysznic i śrubka) w pewnym momencie zmienił się lekko dźwięk wydawany przez pompę - i właśnie pierwsze o czym pomyślałem to kanałowanie... choć oglądałem ciastko i nigdzie żadnego kanału nie widać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi