Autor Wątek: DIY odbijak / odbijacz  (Przeczytany 4497 razy)

Offline ar7i Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Ascaso i-2 mini
DIY odbijak / odbijacz
« dnia: 15 Kwiecień 2017, 09:49:16 »
Dzień dobry.
Jako początkujący kawosz, szukałem kilku rozwiązań usprawniających prace w domu przy parzeniu kawy. Dziś jako pierwszy post chciałem podzielić się z wami moim pomysłem.
Długo spędziłem na szukaniu czegoś co nie będzie zbyt drogie. W końcu jako majsterkowicz pomyślałem żeby samemu coś takiego zrobić.
Obijak lub odbijacz (jak kto woli) wykonałem za ok 14 zł.
Podstawowym elementem była znaleziona przypadkiem w Pepco, doniczka - koszt 3 zł. Odcięty kawałek kija od szczotki (koszt 2 zł) posłużył za podstawę elementu odbijającego. Jako element tłumiący uderzenia znalazłem 1 calowy wodny wąż ogrodowy w Castoramie - koszt 4 zł (za długość 0.5m), trochę luźny jak na kij od szczotki ale to okazało się ułatwieniem przy czyszczeniu.  Wycięcia wykonałem multiszlifierką ręczną, elementy odrysowałem od kątomierza. Podstawa zrobiona została z węża przeciętego na pół, jednakże mam problem z jej przyklejeniem - próbowałem na klej szewski oraz silikon. Oba pomysły zawiodły ale na silikon jeszcze trochę trzyma na brzegach. Kłopot w tym, że klej nie chce się trzymacz doniczki, do węża się przykleił bardzo dobrze. Myślę, że to może być wina materiału z jakiego jest zrobiony lub nie uwzględniłem skurczu materiału, bo po sklejeniu wystawiłem na zewnątrz przy temp. ok 5 stopni C, aby nie śmierdziało mi w domu :) Przy doliczeniu kleju za ok 5 zł, koszt wykonania to trochę poświęconego czasu i kwota jak wyżej.
Może jeszcze trochę poprawię pewne elementy – docięcia, ale najpierw poużywam i zobaczę jak się sprawuje i co bym zmienił...
Liczę na Wasze podpowiedzi i pomysły usprawniające oraz ocenę.
Pozdrawiam,
Artur.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: DIY odbijak / odbijacz
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień 2017, 10:11:10 »
Za mały bedom ci sie fusy bo blacie walały.

Offline ar7i Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Ascaso i-2 mini
Odp: DIY odbijak / odbijacz
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień 2017, 16:29:50 »
Hmm, jak na razie się nie walają ale muszę przyznać, że uwaga godna sprawdzenia – kupię jeszcze jedną doniczkę i będę chciał umieścić drążek odbijacza troszkę niżej, przy tym powiększyć wycięcie w celu ograniczenia "rozchlapywania" fusów. Jak zrobię dam znać jak to wygląda, a w tej chwili przesyłam fotkę w celu zobrazowania czy jest za mały czy też nie :)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: DIY odbijak / odbijacz
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2017, 16:31:44 »
Wg mnie mały a druga sprawa ten drążek nie powinien być na środku... tej doniczki. No bo jak ma wypaść ciastko do doniczki?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: DIY odbijak / odbijacz
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień 2017, 17:58:17 »
Daj sobie spokój z doniczką. Kup taki albo podobny pojemnik do przechowywania drobnych elementów. Załóż drążek w 3/4  a  nie na środku. Możesz wybrać kolor i wielkość. Zapewniam, że sprawdza się doskonale.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: DIY odbijak / odbijacz
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień 2017, 18:01:41 »
Mam :-) choć męczy mnie wymiana coś większego

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: DIY odbijak / odbijacz
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwiecień 2017, 18:05:53 »
Są różne, nawet takie do których można włożyć niedużego świniaka.  No i są tanie.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline ar7i Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Ascaso i-2 mini
Odp: DIY odbijak / odbijacz
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień 2017, 15:24:47 »
Na chwilę obecną poczekam chwilę. Na razie spisuje się dobrze, bez większych problemów. Tak jak już wspomniałem, umieszczenie drążka w 3/4 lub w 1/3 średnicy na pewno ułatwi zbijanie ciastka. Co ciekawe ciastko ładnie wpada do środka nie robiąc przy tym bałaganu - lepiej wyskakuje z dużego sitka, niż z małego :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi