Ankieta

Czy podoba Ci się artykuł opublikowany w pierwszym poście tego wątku?

Tak, niech autor pisze dalej
Nie, tekst jest tragiczny, dałem radę  przeczytać tylko wstęp
Może być, ale mogłobyć dużo lepiej
Też bym się napił

Autor Wątek: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?  (Przeczytany 18677 razy)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sierpień 2013, 20:18:17 »
:)
@Szachowiec - nie wiem... Być może kiedyś, ale sama. Bez niczyjej pomocy.
Fascynacja mija, jest ulotna, nic nie znaczy.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Sierpień 2013, 21:30:41 »
Chyba jadasz/pijesz najwięcej deserów w  tym kraju ;)

Jestem zadowolony z mojego życia, m.in. dzięki takim deserom (choć nie tylko  ;) )

Offline Pilot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Ascaso Steel PID, Phin
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Sierpień 2013, 18:11:38 »
Ostatnio prawie tu nie zaglądam. Praktycznie ograniczyłem kawę tylko do weekendów, czyli dwóch kaw w tygodniu. Nie ukrywam że w sobotę czekam na ten napój z rana ale za to od poniedziałku nie mam na kawę wcale ochoty. Ani w domu z ciśnieniowca ani w pracy sypanej czy rozpuszczalnej.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sierpień 2013, 19:15:13 »
Masz pomysł, skąd u Ciebie taki stan?

Offline side

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Tygielek, Phin
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sierpień 2013, 20:24:16 »
Drugim sniadaniem  ;D
Może dlatego, ze pijam ja zwykle w południe laczac ze schlodzona, ale goraca 30% smietanka w stosunku 1:1?
Lubie śmietankowy smak kawy i kawe o smaku śmietanki.
Czekoladowy profil ziaren dopelnia kwintesencje smaku.
Tygielek umozliwa przygotowanie kawy na wiele sposobow.
Doza, temperatura, ilosc przebiegow to zmienne, które decyduja o koncowym smaku.
Geniusz tkwi w jego prostocie :brawa:

« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2013, 20:26:47 wysłana przez side »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Sierpień 2013, 22:59:40 »
Trochę mnie osłabiacie  ;). Dwie kawy na tydzień, kawa pół na pół z 30 % śmietanką?. Jak tu żyć, panie premierze?

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sierpień 2013, 23:57:31 »
Nie słuchajmy tych herezji. Chodźmy na espresso ;D

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Sierpień 2013, 07:01:18 »
Chyba zacznę zamawiać Ciebie na imprezki, do obsługi maszynki kiedy temperatura w pomieszczeniu to zdrowe 31st.  :lol2:
Dlatego od soboty zero espresso!

Pół szklanki lodu, pół szklanki mleka, odrobina cukru trzcinowego, odrobina mleczka skondensowanego, doppio (jakoś zabłądziło ;) ) i blender kielichowy. Niech żyją zimne napoje bez nescafe  :pycha:

Offline side

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Tygielek, Phin
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Sierpień 2013, 09:57:38 »
Nie próbowaliście, wiec nie wiecie co tracicie :taktak:
Dla mnie smaczniejsza i zdrowsza alternatywa niż slodzenie kawy cukrem czy innym slodzikiem  8)
Nic nie smakuje lepiej jak 100-150g intensywnego naparu zlamanego 100g schłodzonej i tłuściutkiej


Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Sierpień 2013, 09:59:45 »
Nie próbowałem :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Sierpień 2013, 10:57:05 »
Nie próbowałem i wolę tego nie robić ;).

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Sierpień 2013, 12:03:18 »
kiedy temperatura w pomieszczeniu to zdrowe 31st.


Jestem zimnolubny (tak -5 stopni na co dzień by mi odpowiadało), ale nie odmówię sobie espresso nawet przy tych nieludzkich temperaturach, co są ostatnio ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2013, 12:06:32 wysłana przez Geralt0073 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Sierpień 2013, 12:23:57 »
Praktycznie ograniczyłem kawę tylko do weekendów
Wcale nie trzeba pić codziennie.  :nienie:  Często sobie robię przerwę kilkudniową, a rzadko się zdarza abym wypił więcej niż jedną kawę dziennie. Wszystko to nie przeszkadza mi w zainteresowaniu kawą cały czas, tym bardziej w pisaniu na forum.

Przerwa działa na mnie pozytywnie. To znaczy, mam rest wrażeń, niedosyt i wielką ochotę.  :pycha: Po przerwie wszystko jest świeże, pyszne, jeszcze pyszniejsze.

Offline side

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Tygielek, Phin
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Sierpień 2013, 13:17:05 »
Nie próbowałem i wolę tego nie robić ;).

Moze w ramach relaksu warto sprobowac ?

Cytuj (zaznaczone)
Łyk śmietany zamiast Prozacu?

Grupa badaczy z uniwersytetu w Sheffieid (Wielka Brytania) prowadziła pod koniec lat
dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia prace nad wpływem diety na kondycję psychofizyczną, a zwłaszcza na... nastrój. Uczonych zainspirowały wyniki testów na myszach, z których wynikało, że gryzonie karmione w sposób beztłuszczowy stawały się agresywne, unikaty kontaktów, byty mniej towarzyskie - słowem: byty ciągle nie w sosie. Zupełnie przeciwnie zachowywały się osobniki, którym podawano rozmaite przysmaki, w tym również pokarmy zawierające duże ilości białka i tłuszczu,

l te właśnie prawidłowości postanowił wykorzystać zespół pod kierunkiem Anity Wells, która wybrała do badań 20 niepalących osób - 10 kobiet i 10 mężczyzn w wieku od 20 do 37 !at. Żadna z nich nie cierpiała nigdy na jakiekolwiek choroby, w tym również dolegliwości psychiczne.
Eksperyment trwał dwa miesiące, przy czym w pierwszym miesiącu wszyscy karmieni byli jednakowo, a dietę tak skomponowano, by aż 43 procent kalorii dostarczane było w postaci tłuszczu.
W drugim miesiącu potowa uczestników otrzymywała pożywienie o takiej samej wartości kalorycznej, ale zawartość tłuszczu w ich diecie zmniejszono do 25 procent. Potrawy przyrządzano tak, by nikt z badanych nie zorientował się w zmiana proporcji,

Jak czytamy w raporcie sporządzonym już po opublikowaniu wyników badań, ludzie którym podawano więcej węglowodanów zamiast tłuszczów byli: bardziej konfliktogenni,mniej towarzyscy, łatwiej się irytowali i rzadziej uśmiechali.

Niewątpliwy związek pomiędzy składem naszego pokarmu a nastrojem próbowano wytłumaczyć w ten sposób, że w trzustce i jelicie cienkim produkowany jest hormon o nazwie cholecystokinina (CCK), którego poziom zależy od składu diety - rośnie, gdy organizm ma wystarczającą ilość tłuszczów i maleje, gdy ich poziom się zmniejsza. Ten właśnie hormon oprócz wpływu na wytwarzanie soku trzustkowego i żółci, przez co pełni bardzo ważną rolę w procesach trawienia, jeszcze dodatkowo uczestniczy w wytwarzaniu serotoniny. Ta zaś substancja jest bezpośrednio odpowiedzialna za „łączność międzytkankową", ale działa wybiórczo, bowiem przekazuje wyłącznie przyjemne uczucia, inne po prostu ignorując.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: #5 Kawa. Uzależnienie? Hobby? Praca? Przyzwyczajenie? Zainteresowanie?
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Sierpień 2013, 14:19:39 »
Geralt0073 - jedno to każde dziecko da radę, ale goście, po kilka kaw każdy, spora część z mlekiem (cieeeepłym mlekiem), a na końcu Ty i Twoje espresso.
Jako np. 15 z kolejnych kaw. Powodzenia. Ja czasami odpadam, czasami frappe goście dostają i finito.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi