Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 480041 razy)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1350 dnia: 05 Czerwiec 2019, 11:05:36 »
Valeri moze zachwalac swoj produkt, ale musi to robic w sposob ktory pokazuje ze jest producentem.
Czyli np.
Jako producent Kazaka miałem w rękach 3 młynki i mój nie odbiega w niczym i uważam za najlepszy.

Sposób odpisana w wątku jest mocno niepoprawny...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1351 dnia: 05 Czerwiec 2019, 11:19:29 »
To brzmi rozsądnie, salomonowo :).

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1353 dnia: 08 Lipiec 2019, 18:11:57 »
Małe żarna jak na te $$, ale pewnie da radę ;).

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1354 dnia: 08 Lipiec 2019, 18:18:02 »
@Antonio

A który młynek sprawdzi się w espresso i przelewach Twoim zdaniem? Ręczniak do grubego przemiału?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1355 dnia: 08 Lipiec 2019, 18:34:28 »
Tak, dobry ręczny młynek jest super do metod przelewowych. Do espresso wygodniej mieć elektryczny... Ta Eureka też jest OK.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1356 dnia: 08 Lipiec 2019, 18:52:04 »
Tak, dobry ręczny młynek jest super do metod przelewowych. Do espresso wygodniej mieć elektryczny... Ta Eureka też jest OK.
Do espresso mam młyn. Myślę o czymś do przelewów, bo mi brakuje wiadra kawy. Niche średnio mieli dozy powyżej 25 g. Dobry ręczniak można zabrać na działkę czy w podróż ale nie jest to dla mnie ważne, bo mogę pójść do sprawdzonej kawiarni. Z drugiej strony dwa duże elektryki na blacie to już za wiele. Eureka wygląda ok. Akurat na paczkę 250 g ale te żarna nie zachęcają. Jak Kinu lepiej zmieli, to nie ma co.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1357 dnia: 08 Lipiec 2019, 19:53:11 »
W Kinu są większe i lepsze żarna?;) Czasami zapominamy, że w ręcznych młynkach są używane najtańsze małe stożki. Co nie znaczy, że to nie wystarcza w większości przypadków ale nie ma co tworzyć mitów, że to nie wiadomo jaka jakość. Cenowo te żarna to półka niżej niż to co masz w Niche.

Jeżeli w Mignon są żarna od Dittinga, takie same jak żarna typu Brew w Baratza Forte BG, (lub coś podobnej klasy) to warto się młynkowi przyjrzeć. Forte u mnie do przelewu mieli klasę lepiej niż C40.
Podpytaj Deskowego, może testował młynek.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1358 dnia: 08 Lipiec 2019, 19:56:35 »
W Kinu są większe i lepsze żarna?;) Czasami zapominamy, że w ręcznych młynkach są używane najtańsze małe stożki. Co nie znaczy, że to nie wystarcza w większości przypadków ale nie ma co tworzyć mitów, że to nie wiadomo jaka jakość. Cenowo te żarna to półka niżej niż to co masz w Niche.

Jeżeli w Mignon są żarna od Dittinga, takie same jak żarna typu Brew w Baratza Forte BG, (lub coś podobnej klasy) to warto się młynkowi przyjrzeć. Forte u mnie do przelewu mieli klasę lepiej niż C40.
Podpytaj Deskowego, może testował młynek.
Dużo tańszy niż Baratza jest. Byłby tylko do przelewu. Akurat biały

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1359 dnia: 08 Lipiec 2019, 20:05:43 »
Jest jeszcze Vario, tam też możesz zamontować stalowe żarna BG.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1360 dnia: 08 Lipiec 2019, 21:18:05 »
Jest jeszcze Vario, tam też możesz zamontować stalowe żarna BG.
Mógłbym wziąć Forte ale te wydatki nie mają końca. Jeszcze czajnik by się przydał... 2 000 to jeszcze dość rozsądnie. 3800 to dużo za dużo jak na moje potrzeby chyba. Tylko bym później nie chciał żałować, że nie wziąłem Forte.

Wyjdzie taniej jak włożę stalowe żarna do Vario? No i czy przemiał będzie równie dobry co w Forte?

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1361 dnia: 08 Lipiec 2019, 21:39:11 »
Sette 30 z BG żarnami da radę do większości przelewów, czasami przy Chemexie nie dopasuje. retencja na poziomie 0,1%, szybki ale głośny. generalnie do domowego użytku wystarczy w 100%.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1362 dnia: 08 Lipiec 2019, 21:41:24 »
Sette 30 z BG żarnami da radę do większości przelewów, czasami przy Chemexie nie dopasuje. retencja na poziomie 0,1%, szybki ale głośny. generalnie do domowego użytku wystarczy w 100%.
Do Chemexa bardzo grubo się mieli? Może być głośny. Bez znaczenia.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1363 dnia: 08 Lipiec 2019, 21:52:11 »
Sette 30 z BG żarnami da radę do większości przelewów, czasami przy Chemexie nie dopasuje. retencja na poziomie 0,1%, szybki ale głośny. generalnie do domowego użytku wystarczy w 100%.
Do Chemexa bardzo grubo się mieli? Może być głośny. Bez znaczenia.

pod Chemex z reguły 'najgrubiej' się mieli tak i tu wszystko z moich doświadczeń zależy do ziarna. Jednak teraz sprawdziłem, że 30 nie ma regulacji dwustopniowej jak jego starszy model 270. Co może być problemem, kurde ale zakręciłem teraz. To ten Virtuoso+ wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Słuchaj, ogólnie jeśli do domu czegoś szukasz, możesz też poczytać o chińczykach z ali, nie musisz wydawać 1000pln żeby mieć dobry przemiał w tych 500pln też w obecnej ofercie rynkowej się zmieścisz, te ręczniaki po prostu z reguły nie będą nadawały się do espresso, ale pod alternatywy jak najbardziej już tak.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1364 dnia: 08 Lipiec 2019, 21:54:54 »
Sette 30 z BG żarnami da radę do większości przelewów, czasami przy Chemexie nie dopasuje. retencja na poziomie 0,1%, szybki ale głośny. generalnie do domowego użytku wystarczy w 100%.
Do Chemexa bardzo grubo się mieli? Może być głośny. Bez znaczenia.

pod Chemex z reguły 'najgrubiej' się mieli tak i tu wszystko z moich doświadczeń zależy do ziarna. Jednak teraz sprawdziłem, że 30 nie ma regulacji dwustopniowej jak jego starszy model 270. Co może być problemem, kurde ale zakręciłem teraz. To ten Virtuoso+ wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Słuchaj, ogólnie jeśli do domu czegoś szukasz, możesz też poczytać o chińczykach z ali, nie musisz wydawać 1000pln żeby mieć dobry przemiał w tych 500pln też w obecnej ofercie rynkowej się zmieścisz, te ręczniaki po prostu z reguły nie będą nadawały się do espresso, ale pod alternatywy jak najbardziej już tak.
Temat espresso mam już załatwiony. Może po roku zabawy kupię coś innego ale parcia nie mam. Niche to super młyn. Mały i przyjaźnie wygląda. Muszę jeszcze przelewy ogarnąć.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi