Autor Wątek: Coffeepassion.pl  (Przeczytany 62850 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Styczeń 2014, 22:50:08 »
Na wstępie podziękuję za sam fakt, że pytasz i słuchasz :brawa: Cieszę się, bo najczęściej za krytykę wszyscy się obrażają, zamiast skorzystać, a Ty poszedłeś krok naprzód i sam o nią poprosiłeś. :szampan:


Po drugie, jeśli chodzi o moje sugestie to, to ostrzegam, że często jestem błędem w statystyce, więc ostrożnie. ;) :))


1. nad czcionką pomyślę - w przypadku panelów sklepowych nie za wiele jest miejsca do popisu
Wszystko będzie lepsze ;) ta druga (Arial?) która jest na stronie jest ok. Czasem lepiej nudno i pospolicie niż niepoważnie. ;)

Cytuj (zaznaczone)
2. jeśli chodzi o filtry - mam u siebie po wejściu w konkretna kawkę filtr poprzez metody mielenia (5) oraz opakowania (4) o pozstałych pomyślę jakby można to zgrabnie zrobić i nie przesadzić - user interface też jest ważny
Nie wiem czy piszesz o możliwościach w panelu, czy o tym co jest już zrobione? Ja widzę tylko możliwość wybrania państwa, z którego pochodzi kawa, palarni i zakresu cenowego.

Cytuj (zaznaczone)
3. o stopniu palenia - generalnie jest jak mówisz wszędzie  mamy średni stopień palenia
Jeśli uważasz, że to by się przydało, to może szepnij do nich sugestie na ten temat. Ja też, przy najbliższej okazji (choć może to być i za pół roku ;)) wspomnę. Może się coś ruszy w temacie.

Cytuj (zaznaczone)
co do porad do czego dana kawa się nadaje itp - to właśnie miałem za jakis czas wprowadzić więc pojawi się
:ok:

Cytuj (zaznaczone)
4. mamy torebeczki 50 g od kellerana - a na stronie dodatkowo stworzyłem pakiet 5 próbek 50g plus gratisy by można było wypróbować. ponadto jest możliwość zamówienia np tylko jednej próbki.
Świetny pakiet (w dziale z kawą też bym go dodał, nie każdy wejdzie w zestawy prezentowe). Cena niestety mniej świetna.

Cytuj (zaznaczone)
6. hmm w sumie czemu nie? w końcu zamieszczam posty więc portal pojawi się jako partner
:ok: :taniec: :brawa:
Zapytaj administratorów jak to widzą, ale moim zdaniem powinieneś zamieścić skromy baner z linkiem do sklepu w swojej stopce, dodać adres strony w swoim panelu, a na koniec zmienić login na imię ;)



Cytuj (zaznaczone)
zatem zaczynam.........wypadł 1zatem gratuluję Szachowiec!
Niepotrzebnie zmarnowałeś czas na losowanie, Szachowiec zawsze wygrywa  :P   :lol2:


Polak jest z zasady typem co lubi produkty zagraniczne
Niestety masz racje, ale czemu namawiasz do złego? ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2014, 22:53:38 wysłana przez donkiszot »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Styczeń 2014, 23:04:09 »
Niestety masz racje, ale czemu namawiasz do złego?
Oj tam do złego  :evil:

Zawsze można mieć by jakąś super hiper kawę (czytaj normalna poprawnie wypalona) w cenie powiedzmy mocno przesadzonej 180 pln/kg. Idę o zakład, że znalazło by się wielu chętnych bo u nas co najdroższe to najlepsze. A do takiej kawy dodajesz 50g testera czegoś polskiego. Jak rozpozna że ta nasza swojska kawa jest taka sama jak ta droga to plus dla naszych palarni i brawa dla klienta. A jak nie to duże brawa dla sklepu za marketing kreatywny  ;)

@Szachowiec - ciekawe czy jak w jakimś konkursie nie wystartujesz to się maszyna losująca zepsuje, albo zero pokaże  :smiech:
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Styczeń 2014, 23:05:24 »
sawara nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej a po drugie sami chcieli nie odstawać od cen kellerana by nie wyjść na palarnie gorszą tylko ze względu na ceny. A kawę mają równie dobra jak kelleran

Nie mogę się z tym zgodzić, że kawy z Sawary są równie dobre, jak kawy z Kellerana. Dobrze znam kawy z Sawary, piłem je przez wiele lat. Kiedyś musiałem, bo nie było gdzie kupić świeżo palonych ziarenek, a internet dopiero raczkował. A od kilku lat brałem niewielkie ilości głównie przez sentyment, zwykle dwa single do przelewania. Ale nawet mój sentyment ma jakieś granice i ostatni raz byłem w tej palarni chyba we wrześniu. Kupiłem cztery single, trzy smakowały podobnie, bardziej lub mniej kwaskowato, z niewielką goryczką. Raczej do przelewania, espresso niezbyt smaczne. Jak dla mnie, jest to palenie przeznaczone do parzenia kawy po arabsku, czyli długotrwałego gotowania. Taką kawę lubi właściciel palarni pochodzący z Bliskiego Wschodu i tak ją pali. Kiedyś robił to sam, a ostatnio, z tego co się dowiedziałem, zajmuje się tym jedna z ekspedientek.
A jeżeli chodzi o porównanie jakości kaw Kellerana do Sawary, to jak dla mnie jest 3 : 1 dla Kellerana.


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Styczeń 2014, 23:26:19 »
A jak nie to duże brawa dla sklepu za marketing kreatywny 
Koncepcja Twa szyderczą jest i przebiegłą. :smiech:


Widzę, że zmiany idą pełną parą, nick już ludzki, kawa na pierwszym miejscu, font zmieniony. :brawa: Gdyby nie pełna spiżarnia, to z wrażenia bym coś kupił. ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Styczeń 2014, 17:39:01 »
Niektóre wyrazy w menu są wypisane tylko dużymi literami, wiem że mają za cel wyróżnić pewne kategorie ale dla mnie tworzą bałagan i zmniejszają czytelność.
Inna sprawa to np. promocja na "Zestaw Aeropress + Porlex Mini ręczny młynek" - rabat 2% (6 zł przy niemal 300) wygląda niepoważnie. Lepiej zostawić cenę a dorzucić jakiś drobiazg :)

Coffeepassion.pl

  • Gość
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #50 dnia: 06 Styczeń 2014, 14:55:56 »
Witam

Właśnie rozpoczął się konkurs na www.coffeepassion.pl:

"Poczuj smak przygody

kup kawę Kelleran i wygrywaj nagrody!

Z okazji karnawału ogłaszamy konkurs dla wszystkich miłośników kawy.

Oto zasady:

1. W konkursie weźmie udział każdy kto w okresie 06.01 - 31.01 zakupi w naszym sklepie kawę z palarni Kelleran na łączną kwotę 75 pln w jednym zamówieniu.

2. Co tydzień w piątek - a więc 10.01, 17.01, 24.01 o godz 22.00 odbędzie się losowanie wśród osób spełniających warunek nr 1. Nagrodą będzie opakowanie 250 g kawy z palarni Kelleran - gatunek i rodzaj mielenia będą do wyboru przez wylosowaną osobę - skontaktujemy się z wygranym a wyniki podamy na stronie.

3. 31 stycznia o godz 22.00 wśród wszystkich klientów którzy w okresie trwania konkursu (06.01 - 31.01) kupili kawę z palarni Kelleran na kwotę 75 pln w jednym zamówieniu rozlosujemy dwie nagrody:

nagrodę główną - 500 g kawy z palarni Kelleran

drugą nagrodę - 250 g kawy z palarni Kelleran

Każdy ma szansę wygrać dwukrotnie!

Wszystkie nagrody zostaną wysłane na nasz koszt przesyłką kurierską."

Pozdrawiam
R

Coffeepassion.pl

  • Gość
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Styczeń 2014, 23:48:52 »
www.coffeepassion.pl

Witam
Od dzis w ofercie mamy nowe kawy z palarni Kelleran- ponizej opisy podane przez palarnie:

Kenia AA Karimikui- Kawa o rozbudowanym ziołowo - owocowym aromacie. Jedwabista o miodowej słodyczy. Łączy w sobie nuty pomarańczowej marmolady z musującą kwasowością. Kawa doskonale zbalansowana. Świetnie sprawdza się w alternatywnych metodach zaparzania.

El Salvador Finca La Fany - Kawa średniej mocy o aromacie orzechów laskowych. Kawa zbalansowana ze średnią kwasowością. Początkowy smak delikatnej słodyczy zamienia się w nuty orzechów włoskich. Doskonała do zaparzania w ekspresie i moce.


Pozdrawiam
R

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Styczeń 2014, 13:47:25 »
Dziękuję za szybką przesyłkę i miłe noworoczne gratisy :)

A przy okazji:
odkąd pamiętam Kelleran na wszystkim podaje: średni
:wow2: Na Ethiopi Sidamo jest stopień wypalenia: jasny!

Co prawda nadal to jest trzystopniowa skala: jasny, wszystko inne, tak nie palimy, ale i tak jestem zaskoczony.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Styczeń 2014, 14:25:34 »
Ja kilka miesięcy temu miałem ze 3 kawki z kellerana i były średnie. W wypaleniu i smaku ;-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Styczeń 2014, 15:31:44 »
Do niedawna miałem podobne zdanie, ale chyba poczuli oddech konkurencji, a może posmakowali tego co się dzieje w kawie? ::)
Nie wiem czy mi się tylko zdaje, czy zmniejszyli asortyment? Mają świeżą krew w kadrze (Emil -- startował w eliminacjach mistrzostw baristów), coraz częściej palą z myślą o przelewaniu. Myślę, że jeszcze nie czas ich skreślać, czy sadzać na stałe na średniej półce.

Na szczęście mam blisko i mogę podejść na degustację gdy się czymś chwalą. Tym samym mieć ich na oku.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #55 dnia: 08 Styczeń 2014, 16:08:29 »
Również dziękuje za błyskawiczną dostawę nagrody z gratisem  :)   :szampan:




Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Styczeń 2014, 16:10:51 »
Dołączam się do podziękowań :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Styczeń 2014, 20:07:24 »
No to i ja podziękuję - w końcu udało mi się paczuszkę dziś doręczoną otworzyć.

Skąd ty Rychu wiedziałeś, że kalendarza nie mam :D

 :szampan:

Kawkę jutro do AP wrzucimy
LMWDP #469

Coffeepassion.pl

  • Gość
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Styczeń 2014, 22:10:20 »
Witam

cieszę się ze się wam podobają przesyłki
a może tak tylko  mówicie z grzeczności :)?

Na szczęście mam blisko i mogę podejść na degustację gdy się czymś chwalą. Tym samym mieć ich na oku.
donkiszot - mam prośbę - jeśli będziesz uu nich to może wspomnisz od siebie o paleniu?
załoga tam jest przesympatyczna i może coś ciekawego z waszej rozmowy wyniknie.

a asortyment zmienia się dość często - parę kaw zniknęło przez ostatnie 3 mce ale za to pojawiaja się nowe. Mają duży zapał do działania i bardzo ich lubię - generalnie dla mnie to palarnia z przyszłoscią i z klimatem który lubię :)

pozdrowionka

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeepassion.pl
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Styczeń 2014, 22:15:56 »
O paleniu? W sensie o bardziej szczegółowej skali palenia? Oczywiście, ale nie obiecuję, że to prędko nastąpi bo bywam tam rzadko.

To, że się zmienia, to zrozumiałe, ale zdaje mi się, że kiedyś menu było o wiele dłuższe, a może to ja się bardziej orientuję i obcobrzmiące nazwy nie są już takie obce? ::)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi