Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 1279 razy)

Offline yorick Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: V60, Chemex, czasem kawiarka, Aeropress leży odłogiem
  • Młynek: Kingrinder K6 (wcześniej K2, Porelex Mini)
Witam
« dnia: 29 Sierpień 2023, 23:45:32 »
Cześć, po przebojach z rejestracją wreszcie mogę zapracowaćc na 5 postów i pchli targ :) Na razie mój dorobek kawowy jest dość drobny, ale po kolejnej wysycie we Włoszech tesknota za doba kawą odżyła. I tak odkopałem V60 i znów z nim kombinuję, zapoznając się z róznymi kawami oraz parametrami parzenia po zmianie młynka. Na razie jasno palone kwasiorki to troche poza tym co mi odpowiada. Jednak (na razie?) klasyczny profil smakowy jest mi bliższy. Zbieram doświadczenie i kasę na ekspres :) Znając siebie nie jestem przekoanny czy za 2 miesiące ekspres nie stałby się niepotrzebnym klamotem, wiec na razie bardziej rozważam coś ultrbudetowego (typu 400zł na Dedica i naked PF) i zabaczyć czy zagości w kuchni na dobre czy poleci z braku chęci lub upgradu. Rozumiem podejście "nie ma sensu zaczynać  poniżej pewnego poziomu" niemniej używki które biorę pod uwagę nie przekonuja mnie w kwestii kosztu do wartości. Może post-wall pchlego targu padnie i coś tam znajdę :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpień 2023, 10:42:58 »
Mam na zbycie używany DREAM CREAM. Jeśli jesteś zainteresowany to po niedzieli mogę udzielić więcej informacji. W tej chwili mamy przeprowadzkę do nowej siedziby i nie ma możliwości dokopania się do niego.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi