Autor Wątek: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?  (Przeczytany 762910 razy)

Offline esack Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
  • Ekspres: Arrarex Caravel, AP, V60, Garnek
  • Młynek: Baratza Virtuoso, Hario Skerton
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #930 dnia: 02 Marzec 2015, 13:00:39 »
Hej,

do niedawna pijałem tylko espresso i rozpuszczalną - dziwnego "mulistego" posmaku w zalewanej nie trawiłem. BTW Część nieprzyjemnych doznań już zidentyfikowałem jako robusta + brazylia santos. ;) Po zakupie AP, młynka i dobrej kawy (yirgacheffe! - wow! :pycha:) proporcje się odwróciły. :) Wzrosła też ilość konsumowanej kawy w stosunku do herbaty (której pochłaniałem do tej pory 1-1.5l dziennie - głównie puerh i zielone). Po drodze doszedł jeszcze V60. Wszystko to dzięki m.in. informacjom zawartym na tym forum - dziękuję. :)
Aktualnie szukam równo mielącego młynka. :)

Pozdrowienia!

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4828
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #931 dnia: 02 Marzec 2015, 13:12:47 »
Cześć, fajnie że sprowadziliśmy Cię na "ciemną stronę"  ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #932 dnia: 02 Marzec 2015, 14:03:23 »
 :bry:
LMWDP #469

Offline pomm Mężczyzna

  • Wiadomości: 168
  • Ekspres: Kawiarka, phin, AP, Hario V60-02, forumowy dripper (Kalita), kubek
  • Młynek: Hario Slim, Nuova Simonelli MDX, Mahlkönig Guatemala
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #933 dnia: 02 Marzec 2015, 15:41:21 »
Cześć!
Już od jakiegoś czasu przeglądam forum. Kawą zacząłem mocniej interesować się dopiero niedawno, od stycznia spróbowałem już paru naparów z dripa i aeropressu w kilku warszawskich kawiarniach i błyskawicznie się zakochałem. Niestety nie potrafię jeszcze wyczuć i opisać wszystkich niuansów w smaku i aromacie kawy, ale wierzę, że z czasem się to zmieni. Od około 2,5 roku interesuję się mocno :piwko: i poznając nowe style wyczuwam zapachy, którymi sam jestem zaskoczony, więc pewnie z kawą stanie się niedługo podobnie :pycha:

Oprócz tego studiuję fizykę, żongluję, uczę się rysować (bo nie umiem robić zdjęć :-[), uwielbiam podróże, jazdę na rowerze. Sporo czytam, w tym momencie głównie dwudziestowiecznej literatury, choć powoli dla powiększenia kontekstu wracam również do dużo wcześniejszych pozycji. Słucham dość nietypowej muzyki i zaciekle bronię techno, starając się zmienić błędne wyobrażenie ludzi o tym gatunku ;-). Dobrze czuję się w kuchni, a szczególną frajdę sprawia mi pieczenie rozmaitych słodkości i chleba. Marzę o zdobyciu korony ziemi i przepłynięciu Atlantyku jachtem, ale jeszcze ani razu nie wspinałem się w zimowym otoczeniu, ani nie byłem na poruszającej się łódce  :lol2:

Pozdrawiam i dziękuje, że możemy razem tworzyć tak ciekawe forum :brawa:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #934 dnia: 02 Marzec 2015, 15:46:49 »
Witamy serdecznie.
Do konkursu na fotkę miesiąca przyjmiemy także rysunki, szkice - do dzieła.
No i przede wszystkim miłego odkrywania świata kawy
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4828
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #935 dnia: 02 Marzec 2015, 19:24:41 »
Witaj! ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #936 dnia: 02 Marzec 2015, 19:26:54 »
że możemy razem tworzyć

To mi się podoba aby współtworzyć.

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #937 dnia: 02 Marzec 2015, 19:40:01 »
Vitaycie Koledzy!

Offline Kubek Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #938 dnia: 05 Marzec 2015, 03:20:30 »
Cześć  wszystkim miłośnikom  kawy.
Mam na imię Arkadiusz, i nie piję kawy (jeszcze) latek już ponad 40 a w sercu ciągle maj.
Ostatnio byłem w Wiedniu (pierwszy raz tak blisko polecam) kolega mnie zaprosił i dziękuje mu bardzo.
Podano mi w kawiarence  (bo niby trzeba skosztować kawy) taką śmieszną mini kawkę: mocna czarna i jakby gęsta z wyczuwalnymi smakami  czegoś super i ta konsystencja ojoj, aż czegoś pożałowałem że straciłem w życiu, a do tego  powtarzalność smaku, podano mi wodę do płukania ust przed następnym łykiem, śmieszne a skuteczne. Powtórzyłem to jeszcze raz nie pijąc na dwa razy tej min kawki i było to fajne doznanie. 
Po powrocie nie planowałem picia kawy ale przestałem już "tak" patrzeć na kawę. Doświadczenia mam z domu rodzinnego: dwie łyżeczki kawy i dwie cukru i wszyscy siedzą w błogostanie. Wiec rezygnacja po skosztowaniu specyfiku w młodości oraz  dalsze próby picia "kawy" nie dały efektu.

Ale coś mi zostało z wycieczki  hi, więc  na pytanie żony (może  to kawosz bo wypija tego w pracy chyba litry, a w domu coś parzy w takiej metalowej klepsydrze ) czy kupimy wreszcie expres (poznała historię z wyjazdu sprytna moja żonka ukochana i działa) to mówię kup ale dobry.

No i zamówiła, Krups 9010 i mówi po czasie, sprawdź  jaki  fajny,  (po co to zrobiłem?) więc  wbijam się na wasze forum i  teraz muszą prosić o pomoc.

Nie podoba mi się ? hmm  może nie to, ale taki jakiś kurde  do wszystkiego, też nie to, może cena oj nie, ta  Postawiła na nogi ale nie narzekam i to przyjmuję na klatę  ,może że żona wybrała ? oj tam NIE,  to co? ano wy wszyscy  tu na forum  WINOWAJCY .
Od rana tu siedzę  (w domu pracuje i projekt zawalam,  to  też WY). 

Przeklinam w myślach i zadaję sobie pytanie po co tu wlazłem, mogłem żyć w nieświadomości z herbatką w rękach.

Mogę wycofać zamówienie i kupić coś innego to nie problem ( oby miało ten punkt o którym mówi żonka że jak pstryknie to jej  kawę z mlekiem zrobi) mówi to taka podniecona że to chyba,  expresowe G hi.  Czy nie psuć tej radości a poczuję jeszcze coś z  tego smaku kawy z Wiednia? a że "to podobno robi wszystko" to jak wspomnę i o winie z Kahlenbergu  to też poleje.

Dobra to teraz konkrety: na co wymienić do czterech tysięcy pięćset, tyle żonka wydała a dodam  więcej oby jej tego nie zepsuć ale widziałem ceny i za kawę z mlekiem nie przekroczę cenowej  piątki.

Jeśli coś jest nie tak z tekstem to kasujcie moderatorzy i przenoście, bo przywitanie to to nie jest, ale jak się wczytam w to forum kiedyś (a na pewno tu będę bo jest co czytać) i będą musiał postawić dla siebie coś do kawy bo to od żony będzie be ,to was w snach herbatą będę straszył .

A piszę o tej porze bo zawaliliście mi projekt  i teraz ta czarna mała pita w łóżku miała by sens (chyba).
Pozdrawiam Arkadiusz 

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #939 dnia: 05 Marzec 2015, 06:23:18 »
To małe co Ci podano w filiżance wcale nie jest takie mocne bo chyba kofeinę masz na myśli. Są inne dużo mocniejsze " siekiery"
Ps
Poczytaj dwa może trzy wątki dotyczące wyboru ekspresów w takiej cenie. Bez zbędnego lania wody spytaj się siebie, żony sąsiadki kogo tam chcesz czy chcesz wszystko robiący sam ekspres czy może kolbę plus młynek. A i zapamiętaj boś nie jest skażony Młynek jest najważniejszy
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2015, 06:29:12 wysłana przez manfred »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4828
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #940 dnia: 05 Marzec 2015, 06:52:08 »
Witaj Arkadiusz,
Najpierw odpowiedz sobie czy chcesz automat czy kolbę. Automat wymaga minimum wiedzy i odwdzięczy się przeciętną kawą i przy odpowiednim dbaniu - bezproblemowym działaniem. Kolba wymagać będzie wiedzy, sporo osprzętu, przyniesie mnóstwo frustracji ale w zamian dostaniesz znakomitą kawę. Bez względu na decyzję pytaj w stosownych działach/wątkach. I nie poddawaj się, kawa jest ważniejsza niż jakieś tam projekty :jezyk:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #941 dnia: 05 Marzec 2015, 09:14:53 »
Witaj serdecznie - ostatnio było sporo pytań o maszyny w tych budżetach i to kolby i automaty. Da się. A Krups - jeśli możesz to odwołaj, bo serwisowej opinii nie ma najlepsze ta firma :( to opinia serwisantów automatów.
LMWDP #469

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #942 dnia: 05 Marzec 2015, 14:26:34 »
Dobry...
Prawie sami znajomi?  :mrgreen:

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4828
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #943 dnia: 05 Marzec 2015, 14:27:01 »
Niemal ;)
Cześć i czołem! :)

Offline Kubek Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #944 dnia: 05 Marzec 2015, 15:31:35 »
Już odmówiłem przed południem uf jeszcze formalności :(  teraz już nic mnie nie goni  (tylko żonka) więc przysiądę tu i poczytam.
Jeśli ta malutka kawa nie była mocna to ciekawość moja rośnie, co czeka moje kubki smakowe?
Nie zaśmiecam już powitań, pytał będę   gdybym musiał, w odpowiednich działach.
Pozdrawiam z Sencha iri Matchą w dłoni  z delikatnym smakiem po minutce hi

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi