Autor Wątek: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...  (Przeczytany 302996 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Już raz na tę prośbę odpowiadałem. Jest możliwość zamieszczenia filmiku ale pod warunkiem że będziemy mieli go z czym nakręcić. Póki co sytuacja jest taka że wszystkie modele UNO PROF PID z termoblokami były sprzedane zanim jeszcze do nas dojechały. A przecież weszły one do produkcji i sprzedaży dopiero tuż przed Świętami. W jednej dostawie nie zamawiam ich dużo. Zwykle dużo jest w dostawie np. ekspresów ARC i UNO PROF a ekspresów UNO PROF PID jedzie 2 - 4 sztuki. No i jak do tej pory żaden nie mógł być przeznaczony na testy i filmowanie. Nie dziwcie się - wszyscy chcieli mieć ekspresy przed Świętami lub tuż po Świętach. Żaden mi nie ocalał na magazynie. Dnia 20.01. wyjeżdza do nas nowa dostawa. I znów nie wiem czy zostanie mi sztuka do filmowania.
Krakus - chętnie skorzystamy z Twojej pomocy przy regulacji tego PIDa. Będę się kontaktował po dostawie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
chętnie skorzystamy z Twojej pomocy
Nie ma sprawy, chętnie pomogę.


UNO PROF PID
Istnieje jeszcze coś takiego w wersji z temoblokiem? Ascaso ma przecież lepsze rozwiązanie - nowy sterownik temperatury (do Dreama - swoją drogą pewnie też używający regulacji PID - chyba, że jest oparty o fuzzy logic). PID reaguje na temperaturę na końcu, a to jest trochę za późno. Nowy regulator reaguje wcześniej - zmienia moc w momencie rozpoczęcia ekstrakcji, czyli zanim temperatura zacznie spadać. Po prostu wie (albo przewiduje - predykcja), że temperatura będzie spadać, bo ruszyła ekstrakcja. Tak można na termobloku utrzymać temperaturę z dokładnością nawet do +/- 1 stopnia.
PID ma jeszcze drugą wadę - tylko jeden zestaw parametrów. Okazuje się, że temoblok wymaga innej regulacji, jak woda nie płynie, a innej, jak płynie (duużo większa część całkująca i trochę większa różniczkująca).

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Jak widać istnieje. A tacy jak Ty są potrzebni aby to rozwiązanie albo poprawić albo zlikwidować. ;) Tylko błagam - nie pisz tu nie po polskiemu.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
nie pisz tu nie po polskiemu.
Chyba piszę po polskiemu (a jak nie po polskiemu, to staram się nikogo nie obrażać).  :mrgreen:

Reasumując - myślę, że za chwilę zniknie wersja z PIDem i termoblokiem, na rzecz termobloku i nowego regulatora (bo lepszy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
To była aluzja do słów w języku angielskim. Niewiele mówiących nie wdrożonym w temat.
PS. Coś mi się wydaje, że psujesz mi interes w sprzedaży wersji z PIDem. ;) Lepiej by było jakbyś zamiast pisać, że nowy regulator jest lepszy wziął się za udoskonalenie PIDa przy termobloku. I to w naturze a nie w teorii.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
To była aluzja do słów w języku angielskim.
No dobra, może mnie trochę poniosło  :kwiat:

wziął się za udoskonalenie PIDa przy termobloku.
Już to zrobiłem (tyle, że na własnym sprzęcie). Nie znam PIDa montowanego w Ascaso, to nie wiem co potrafi.
Ja umiem ustabilizować temperaturę wody +/- 1 stopień (jak mam powolną preinfuzję, to jakieś +/- 1,5, czasem 2).

Z tego powodu jakieś 3 - 4 tygodnie temu maglowałem telefonicznie i PMowo Grzegorza z zasady działania nowego regulatora.

A prace przerwał mi wyjazd ekspresu do Ciebie (bo mi śrubka z gwintem wypadła  :-( )
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2017, 23:15:14 wysłana przez Krakus »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
To nie oddam Ci ekspresu ARC póki nie przyjedziesz do nas do biura i nie pobawisz się tym PIDem. 8)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
nie pobawisz się tym PIDem
To mi przyślij do Krakowa taki ekspres ;) + 2 - 3 kg kawy do prób (na razie jadę na najtańszej kawie z Kauflanda - nawet nie próbuję tego pić, od razu idzie w zlew  :mrgreen:). 25 zł/kg - ile kosztuje, tyle warta.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Wolałbym poobserwować Cię w pracy. Jak przyjedzie ta dostawa to mam nadzieję że się dogadamy. :D
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Wolałbym poobserwować Cię w pracy
OK.

mam nadzieję że się dogadamy
Ja też.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Krakus mam taki sam ekspres i tez mam spadki około 4C, jak bys jakims sposobem pomógł ustawić Pid był bym wdzięczny

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
jak bys jakims sposobem pomógł ustawić Pid
Do Sosnowca bliżej, niż do Łodzi.
Model z termoblokiem, czy z bojlerem?

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Bojler

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Bojler
OK, zobaczymy jak to wszystko poukładać w czasie.

Offline Dodo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof Termoblok
  • Młynek: i-mini i1
"Krakus" czy Grzegorz wyjaśnił jaka jest różnica w wersjach z termoblokiem, między nowym elektronicznym sterowaniem a wersją z PID-em

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi