Autor Wątek: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...  (Przeczytany 302830 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Ano właśnie, a filmy te są kierowane do nieuświadomionych człeków. A nawet Ty, uświadomiony, już zacząłeś ten deser nazywać wegańskim cappu, a z cappu to on ma tyle wspólnego co ta ich czekolada z czekoladą. Wegańskie cappu to będzie jak przyrządzisz normalne cappu z użyciem choćby tego mleka kukurydzianego.

Po sygnowanych (w dalszej linii, ale jednak) przez Stowarzyszenie Miłośników Kawy filmach spodziewałem się czegoś więcej, a przede wszystkim merytorycznej poprawności.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Dziś zrobiłem doppio choć pewnie znów się ktoś przyczepi że napisałem nie tak jak trzeba i posłodziłem miarką cukru trzcinowego. Było za słodka jak na mnie ale jest to jakaś odskocznia od mleka. Choć capu , macchiato nie słodzę co najwyżej tylko syropu kapeczkę.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Ano właśnie, a filmy te są kierowane do nieuświadomionych człeków.
Nie należy w ten sposób szufladkować odbiorców. Mogą wśród nich być także całkiem "uświadomione" osoby. Moim zdaniem twierdzenie to jest z gruntu fałszywe. To co trafia do internetu obejrzeć może każda osoba. Faktem jest natomiast, że filmy te są kierowane do zwolenników kuchni wegańskiej. Nie do nieuświadomionych człeków. I nie znaczy to wcale, że wśród nich nie ma osób uwielbiających espresso. A jeśli tacy są to wiadomość, że można wykonać cappu na bazie mleka kukurydzianego jest ciekawą nowinką.

Wegańskie cappu to będzie jak przyrządzisz normalne cappu z użyciem choćby tego mleka kukurydzianego.
No właśnie. Niepotrzebna dyskusja bo właśnie cappu z użyciem mleka kukurydzianego było składnikiem tego deseru. A cóż w tym złego że kawa z ekspresu służy do wykonania deseru wegańskiego ? Kto nie chce nie musi ani oglądać, ani próbować tego robić.

Po sygnowanych (w dalszej linii, ale jednak) przez Stowarzyszenie Miłośników Kawy filmach spodziewałem się czegoś więcej, a przede wszystkim merytorycznej poprawności.
W żadnym wypadku Stowarzyszenie nie ma nic wspólnego z tymi filmami. I w gruncie rzeczy ja także nie. Proszę nie insynuować czegoś takiego bo to nieprawda. Są to tylko i wyłącznie autorskie filmy, autorskie programy i autorskie przepisy gospodarzy programu. Szanuję czyjąś pracę, czas i zaangażowanie i nie śmiałbym nawet pod tą produkcję się podłączać. Jedyne co możesz nam zarzucić to to, że jest używany ekspres i młynek z ASCASO. Bo kawa już nie jest nasza. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia do merytorycznej poprawności to napisz konkretnie o co Ci chodzi. Autorzy programu może przeczytają i może się zastosują. Wiedzy nigdy nie za dużo.

Choć capu , macchiato nie słodzę co najwyżej tylko syropu kapeczkę.
Oj, obawiam się że nie jest to merytorycznie poprawne.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
PS. Wśród celów statutowych Stowarzyszenia Miłośników Kawy jest propagowanie wiedzy o kawie. W różny sposób. Jednym z nich są organizowane co miesiąc panele w kawiarni VINDA w Łodzi. Informacje o nich można zaczerpnąć tu:
https://www.facebook.com/events/365192250310545/permalink/373139566182480/

I tu można się spodziewać merytorycznie poprawnych prezentacji.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Fajnie żę kawa gdzieś się pojawia w tych kulinarnych programach bo w innych programach tego typu ( Pażdziernikowe Rewolucję, MajsterCheff ) nie za wiele można się dowiedzieć i nikt nie pracuję nad popularyzacją dobrej kawy. Zdziwilo mnie że w programie mocno podprogowo reklamowym jednak nie sięgli po tani produkt masowy z Mrówki, Biedronki, Małpki lub Żabki za który by mogłi dostać większą sumkę pieniędzy , i to jest również OK. Dla tego nie trzeba się czepiać szczególów które jednak nie są aż tak ważne w kulinarnych programach.

Bo kawa już nie jest nasza
Janusz, kto daje signature na kawę z logo Festiwal Kawy ? 

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
To były paczki wyprodukowane przez QCS do sprzedaży na wyspie kawowej Stowarzyszenia podczas Targów Natura Food w Łodzi. Ograniczona ilość dla zasilenia marnie wyglądającego konta Stowarzyszenia. :-[
A ponieważ Jola nie lubi włoskiego, "gorzkiego" espresso (jak sama stwierdziła) to ten Santos bardzo jej podpasował.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2014, 20:48:30 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
[...]nieuświadomionych człeków.[...]
Wyrwane z kontekstu nie wygląda najlepiej, a określenia tego użyłem wyłącznie przez powielenie z postu, na który odpowiadałem.



Cytuj (zaznaczone)
No właśnie. Niepotrzebna dyskusja bo właśnie cappu z użyciem mleka kukurydzianego było składnikiem tego deseru.[...]
No właśnie nie było. Aż z wrażenie obejrzałem drugi raz, czy czegoś nie przeoczyłem, ale nie. Owszem, na początku ktoś tam jakieś ćwierćcappu robi, ale nie jest to składnik deseru o mylnie brzmiącej nazwie „Deser cappuccino z tapioki".


Cytuj (zaznaczone)
W żadnym wypadku Stowarzyszenie nie ma nic wspólnego z tymi filmami.[...]
Umieszczając film w tym wątku, a nie w kawowych ciekawostkach, czy kulinariach, można przypuszczać, że jednak tak.

Cytuj (zaznaczone)
[...]Bo kawa już nie jest nasza.
Z logo festiwalu, za którym stoi stowarzyszenie, w wątku poniekąd stowarzyszenia, jednak wygląda jak Wasza. Może to pochopne wnioski, ale tak to wszystko odebrałem. Mimo wszystko kontekst ma znaczenie.

Cytuj (zaznaczone)
Jeśli masz jakieś zastrzeżenia do merytorycznej poprawności to napisz konkretnie o co Ci chodzi. Autorzy programu może przeczytają i może się zastosują. Wiedzy nigdy nie za dużo.
Przecież wszystkie już wypisałem w pierwszym poście na temat:
[...]Co to w ogóle miało wspólnego z cappuccino? Dlaczego gorzkiego espresso? Dlaczego prawdziwe cappuccino jest posypane czekoladą? Jeśli już musi ktoś posypywać, to chyba lepiej kakao, a nie jakąś cukrową mieszanką (jeszcze nie)gorącej czekolady. A jeśli ten deser miał przypominać cappuccino, to dlaczego te naprzemienne warstwy i dowolność w ilości mlecznej i kawowej? ???

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Abstrahując od poprawności wiadomości sposobu podania tego cappuccino szkoda, że nie podano jakie to w konkursie będą nagrody może motywacja była by większa. Z drugiej strony obawiam się aby nie było jak na ostatnim Festiwalu kawy i z konkursem esemesowym. Wszyscy wiemy jak się skończył.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
to ja tak tylko już na koniec, skąd Ci Państwo dostali (lub gdzie kupili) tą kawę ? nie widzę jej nigdzie ogólnie dostępnej.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Roger, nie dostali a kupili. Nie doczytałeś poprzedniej mojej wiadomości w odpowiedzi na post ranGo. Jak już wcześniej napisałem na wyspie kawowej Stowarzyszenia podczas Targów Natura Food w Łodzi. Była ona tam serwowana odpłatnie z ekspresu jak również sprzedawana z przeznaczeniem zysku na cele statutowe Stowarzyszenia. To, że znalazła się w filmie sądzę że jest zwykłym przypadkiem. Na pewno te klatki filmu nie miały na celu promowania Stowarzyszenia. Gdyby tak było to na pewno byłaby ona pokazana dużo lepiej a Stowarzyszenie znalazłoby się wśród sponsorów na końcu filmu. Ten film umieściłem w tym wątku nie ze względu na Stowarzyszenie (ten wątek nie ma ze Stowarzyszeniem nic wspólnego, oprócz mojej nieszczęsnej osoby) a ze względu na pojawienie się po raz pierwszy w takiej roli ekspresu DREAM Strawberry Gum z młynkiem i-2 mini Polerowane Aluminium. Jest to wątek komercyjny, komercyjnego użytkownika a więc mam prawo w ten sposób reklamować swoje produkty. Czyżbym się mylił w tej kwestii ?
Skupiacie się na "gorzkim espresso" i na cappu z posypką. Każdy ma prawo do własnych odczuć smakowych i do własnych sposobów na podawanie cappuccino. Jak również na zagospodarowanie wykonanego cappuccino. Bo ono było dodatkiem do deseru. Niestety po dolaniu większej ilości mleka. Ten film nie ma być wzorcem w tym zakresie, nie ma też za zadanie nauki wykonywania espresso i cappuccino. Zadanie jakie autorzy sobie postawili jest zupełnie inne - pokazanie jak można wykorzystać kawę wykonywaną na różne sposoby z ekspresu ciśnieniowego do deserów wegańskich. No i przy okazji jeszcze - pokazanie ekspresu DREAM Strawberry Gum i młynka ASCASO w otoczeniu idealnie dopasowanych elementów kuchni. I innych teorii nie należy tu się doszukiwać.

Manfred, jeśli chodzi o konkursy to nie należy ich mieszać ani porównywać z tym co było na Festiwalu. Nikt z organizatorów Festiwalu (w tym ja) nie ma z tymi konkursami nic wspólnego. Wszystko prowadzą Jola z Mirkiem. Ja jedynie w ramach sponsoringu zabezpieczam im nagrody. Nagrody, z tego co wiem, to mają być pokazanie na ich Facebooku. Swoja drogą to czemu u nas tak jest, że każda inicjatywa najpierw wzbudza podejrzenia ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Kompletnie nie rozumiem czepienia się tego filmiku.
To nie jest żadna instrukcja robienia poprawnego cappuccino, tylko przepis na deser pt. "deser Z cappuccino z tapioki".
A gorzkie espresso zrozumiałem jako po prostu niesłodzone. Wy nie?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Nikt z organizatorów Festiwalu (w tym ja) nie ma z tymi konkursami nic wspólnego.

To kto stoi za tymi konkursami bo ja czuję się najnormalniej oszukany.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Manfred, wyrzuć na luz i zajrzyj tu:
https://www.facebook.com/ateliersmaku

Chyba nikt oprócz Ciebie nie czuje się oszukany. Wypadałoby abyś wyjaśnił w czym rzecz. Z tego co się dowiedziałem wpłynęły zgłoszenia na konkurs ale nie od Ciebie. Na jakiej więc podstawie twierdzisz, że czujesz się oszukany ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
[...]Ten film umieściłem w tym wątku nie ze względu na Stowarzyszenie (ten wątek nie ma ze Stowarzyszeniem nic wspólnego, oprócz mojej nieszczęsnej osoby)
W pierwszym poście tego wątku przedstawiasz siebie, firmę, działalność i stowarzyszenie. Zapraszasz do współpracy ze stowarzyszeniem. W filmie przewija się (może przypadkowo, ale wcale niespecjalnie krócej niż zbliżenia na ekspres) kawa festiwalowa. Przyznasz, że można te wszystkie fakty powiązać? Nadal nie uważasz, że te kilka niuansów można było poprawić i chwalić się filmem na całego?
Ech, nie moja to sprawa. Tak jak pisałem, po prostu szkoda, że taka szansa edukacji na kolejnym froncie znów obraca się w ciekawostkę internetową.


A teraz, po raz ostatni się wytłumaczę:
Cytuj (zaznaczone)
[...]Jest to wątek komercyjny, komercyjnego użytkownika a więc mam prawo w ten sposób reklamować swoje produkty. Czyżbym się mylił w tej kwestii ?
Przecież napisałem w mojej pierwszej wypowiedzi na temat, że to akurat jedyne co rozumiem.


Cytuj (zaznaczone)
Skupiacie się na "gorzkim espresso" i na cappu z posypką. Każdy ma prawo do własnych odczuć smakowych i do własnych sposobów na podawanie cappuccino.
Własne odczucia smakowe, ba, nawet własne widzimisię, nie mają nic do szerzenia kultury kawowej. Prowadzący postanowili podzielić się wiedzą kawową, którą właśnie zdobywają, bo fascynacja nastąpiła i się rozwija, tylko, że w drugim akcie widać nieścisłości. I nie mam do nich pretensji (no, może jedynie o to, że się pośpieszyli), dziwię się jednak, że tego nie skorygowałeś, że chwalisz się filmem, a oczywiste niedociągnięcia bronisz, pomijasz lub obracasz do góry nogami. Proszę nie mieszaj do tego subiektywnych odczuć, wolności czy wariacji na temat, bo przecież nigdzie o tym nie pisałem, i nie pisałbym gdyby powiedzieli: jeśli ktoś lubi, można posypać kakao, powiedzieli, że dobre cappuccino tak ma, że jest posypane, a to nieprawda. Z gorzkim espresso jest jak z gorzką czekoladą, bardzo to krzywdzące i wprowadzające w błąd określenia. Zresztą, nie ma co się tłumaczyć. Napisałem co uważam. Myślałem, że konstruktywna krytyka jest mile widziana.




Kompletnie nie rozumiem czepienia się tego filmiku.
To nie jest żadna instrukcja robienia poprawnego cappuccino, tylko przepis na deser pt. "deser Z cappuccino z tapioki".
A gorzkie espresso zrozumiałem jako po prostu niesłodzone. Wy nie?
Wiesz, w internetach bym ten film pominął. Gdybym go jednak zobaczył, to bym się tylko uśmiechnął pod nosem. Może jeszcze bym się zdziwił, dlaczego kawa festiwalowa jest w lodówce.
Na tym forum jednak takie niuanse mnie rażą, a przecież można było powiedzieć: nieposłodzone espresso -- dobre espresso nie potrzebuje cukru, jest wystarczająco słodkie samo w sobie...



Idę napić się kawy :szampan:, z wiatrakami koniec ...na dziś. :blue:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi