Autor Wątek: ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...  (Przeczytany 302862 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Przepraszam ale to nie wynika z tego co ja robię lub chciałbym robić. Cennik układają w ASCASO FACTORY a my tylko przerabiamy go na PLN.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
a my tylko przerabiamy go na PLN.
Ja o tym doskonale wiem, kwestionuję taką różnicę.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Krakus, porównanie słabe...
Między Dream a Dream z termostatem elektronicznym jest tylko różnica w płytce i w czujniku temperatury.
Natomiast między UNO a UNO PID różnic jest znacznie więcej.
Dochodzą nam takie rzeczy jak:
- sam PID (wyświetlacz)
- timer parzenia kawy
- możliwość programowania pre-infuzji (od 0 do 5 sekund)
- możliwość zaprogramowania pojedynczej i podwójnej porcji kawy (a co za tym idzie dodatkowo montowany jest przepływomierz)
- elektryczny podgrzewacz filiżanek
- manometr (co prawda zamiast termometru)
- możliwość ustawienia czasu po jakim ekspres ma się wyłączyć.
- podświetlenie LED powierzchni roboczej

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Grzegorzu!
  Pozwól, że przetłumaczę Twoją wypowiedź z języka marketingowego na bardziej zrozumiały język szarego użytkownika:
Dodano:
 - przepływomierz,
 - ogrzewacz filiżanek,
 - potrójny wyświetlacz siedmiosegmentowy,
 - dwa klawisze
 - podświetlacz grupy
Zmieniono:
 - termometr na manometr,
 - płytkę sterownika
Rozszerzono:
 -  oprogramowanie

Dodatki, zmiany i rozszerzenia wyceniam na jakieś 200 - 300 złotych. Dodając do tego różnicę między Dreamami otrzymujemy maksymalnie 600zł, ale nie 1400zł!

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Dodatki, zmiany i rozszerzenia wyceniam na jakieś 200 - 300 złotych. Dodając do tego różnicę między Dreamami otrzymujemy maksymalnie 600zł, ale nie 1400zł!

Krakus, chyba jak sam będziesz to robił u siebie w domu.
Wiesz chyba, że na ten efekt końcowy składają się miesiące lub nawet lata obliczeń, prób, doświadczeń, wykonania egzemplarzy testowych, przejścia przez sale tortur, doboru dostawców, zamówienia odpowiednich partii części, promocja modeli na Targach, w branżowych pismach, w internecie itd. Plus szkolenie personelu składającego ekspresy, personelu z kontroli jakości, personelu z działu sprzedaży. Koszty osobowe, administracyjne, marketiongowe itd... To są wszystko koszty które Ty jako osoba fizyczna dostosowująca swój ekspres do "wyższych celów" nie ponosisz. Kupujesz części, masz szczęście że wiesz jakie, za ile i gdzie. Wykorzystujesz swoją wiedzę. Ta wiedza jednak też kosztowała. Jak nie Ciebie to nas w ramach nieistniejącego już ustroju PRL. I bardzo dobrze. Ale politykę cenową zostaw producentom. Najwyżej drogie modele nie będą się sprzedawały. W co osobiście wątpię. Już mam przyjęte zamówienia i to nawet na modele najdroższe bo DUO PID. Rynek zweryfikue...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Rynek zweryfikue...
Masz rację. Jak Ascaso wymyśli sobie cenę 10 000zł i znajdą się chętni, to będzie w tej cenie sprzedawać.

Ja tylko twierdzę, że aktualna cena nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Piszesz o badaniach i obliczeniach. Jakiekolwiek badania były potrzebne do opracowania algorytmu stabilizacji temperatury wody. Tyle, że ta praca była już wykonana na okoliczność robienia Dreama.

A poza tym, za te pieniądze można mieć HXa, a to już mimo wszystko inna półka.

Ale to tylko tak na marginesie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
No nie...Chyba nie doczytałeś tego co napisał Grzegorz. To nie jest tylko kwestia algorytmu stabilizacji temperatury wody. Pokaż mi inny ekspres kolbowy domowego użytku posiadający to co obecnie ma UNO PID oraz DUO PID za mniejsze pieniądze. Ale pod jednym względem masz rację. HX to inna półka. Już mocno spróchniała. Nowe rozwiązania z ASCASO wybiegają naprzód i tworzą nową jakość w małych ekspresach do kawy domowego użytku. Jak zwykle będą zwolennicy ekspresów z HX ale sądzę że z czasem coraz więcej zwolenników będą miały te nowe konstrukcje. Podobnie jak było to w momencie wprowadzania termobloków zamiast bojlerów.
PS. Zwróć uwagę na to, że nie znikają z oferty dotychczas produkowane wersje ekspresów. Pozostają modele BASIC, ARC, DREAM z termostatem bimetaliczny, DREAM z termostatem elektronicznym (w niższej niż dotychczas cenie), UNO z termostatem elektronicznym, DUO z termostatem elektronicznym (ale z lepszym termoblokiem pary). Ceny tych modeli są bliskie dotychczasowych. Dochodzą natomiast nowe modele w wersji PID oraz nowa kolorystyka linii STEEL. Oferta ASCASO staje się wiec jeszcze bogatsza i każdy może w niej znaleźć coś dla siebie.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec 2017, 22:56:34 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Januszu!
  Chwilkę byłem off-line, stąd odpowiadam dopiero teraz. Nie kupuję Twojej argumentacji i obstaję przy swoim. A co do tego wyznaczania nowych standardów, to, IMHO pojechałeś po bandzie :-)

Pozdrawiam,

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. My chyba też... :)
Standardy są różne. Każdy może mieć własny punkt widzenia na to co jest lub powinno być standardem w odniesieniu do ekspresów domowego użytku. A co do jazdy po bandzie to oczekiwałem raczej ustosunkowania się do tego zdania - "Pokaż mi inny ekspres kolbowy domowego użytku posiadający to co obecnie ma UNO PID oraz DUO PID za mniejsze pieniądze."
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2017, 20:34:10 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Pokaż mi inny ekspres kolbowy domowego użytku posiadający to co obecnie ma UNO PID oraz DUO PID za mniejsze pieniądze.
Pewnie bym nie umiał, zwłaszcza, że Ascaso włożyło sporo tzw. elektronicznych obgryzaczy paznokci w oba te ekspresy.
Szczerze mówiąc, gdyby cena była niższa o 1000 - 800 złotych ani bym nie pisnął. A tak wydaje mi się, że cena jest nieco za wysoka.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Chciałbyś aby DREAM PID kosztował prawie tyle samo co DREAM Electronic a UNO PID prawie tyle co UNO Electronic. Też bym chciał.  :taktak: Niestety ale wygląda na to że nie jest to możliwe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby inni producenci pokazali że można podobnie wyposażony ekspres zrobić taniej.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline TK Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Ascaso Dream; Aeropress; Hario V01; GAT 3tz; tygielek
  • Młynek: MSJ; Rhinowares; stare ręczne stożki
A tak już z innej beczki - czy będzie istniała możliwość dodania PID do Dream'a z elektronicznym termostatem?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
W tym sensie jak to jest w nowej wersji DREAM PID to raczej nie. Ten model ma całkiem inne wnętrze, inną grupę kawową, dyszę pary. Wymagałoby to też wykonania otworów w obudowie. Można zainstalować zewnętrzny PID ale lepiej w tej sprawie skontaktuj się z Krakusem.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline TK Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Ascaso Dream; Aeropress; Hario V01; GAT 3tz; tygielek
  • Młynek: MSJ; Rhinowares; stare ręczne stożki
Tak myślałem, że tak fajnie to nie ma, ale pomarzyć dobra rzecz. Dziękuję za sugestię.

@Krakus - jest szansa na jakieś informacje od Ciebie tutaj - może nie tylko ja jestem takim rozwiązaniem zainteresowany.
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2017, 14:33:46 wysłana przez TK »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Na takie upgrady lepiej załóżcie sobie osobny wątek. Nie śmiecić ! :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi