Autor Wątek: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016  (Przeczytany 26847 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #60 dnia: 27 Czerwiec 2016, 22:59:54 »
dużo ciekawych rzeczy tutaj zostało napisanych, ale ja chciałbym jeszcze na chwilę wrócić do naszej reprezentantki. Otóż mam kilka spostrzeżeń i zastanawiam się jak inni to widzą. Może już wszyscy to dawno przetrawili, ale ja dopiero teraz miałem czas obejrzeć ten występ.

Więc tak na świeżo po obejrzeniu jednokrotnym pokazu Agnieszki:
- Pierwsze spostrzeżenie jest takie, że Agnieszka lepiej mówi po angielsku, co wydaje mi się że dawało jej więcej swobody ( odnosząc do wcześniejszego występu z ubiegłych lat ).
- Drugie spostrzeżenie że jej występowi trochę brakowało klimatu, muzyka nie budowała dobrze nastroju poza momentami serwowania, mocno były odczuwalne przerwy gdy nie mówiła, a skupiała się na przygotowywaniu kawy.
- Kolejne to że w piątej minucie uszła z niej para i wyglądała na załamaną cieknącą grupą.
- Dalej, ten pokaz nie wytworzył u mnie takiego połączenia z historią, nie wciągnęła mnie po prostu.
- Jak na mój gust za dużo bezpiecznej gry, za mało ryzyka. Ryzyko nie musi wynikać z ilości wyłożonej gotówki na nie wiadomo jak wyszukane metody obróbki, ale podejścia do tematu, rozegrania występu tak żeby nie pozostawić ludzi obojętnymi, co przy okazji buduje zaangażowanie w historię. 
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec 2016, 23:02:18 wysłana przez krystians »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #61 dnia: 27 Czerwiec 2016, 23:25:20 »
To jest nadal konkurs kawowy czy aktorsko-standupowy? Wybacz, Donkiszot - podtrzymuję swoje zdanie. Barista to pan Krzysiek czy pani Magda* pracujący na codzień za barem. To jest hipsterski cyrk w którym kawa stoi gdzieś w ostatnich rzędach.


* imiona randomowe, nie odnoszą się do osób występujących w rzeczywistości. Nasza reprezentantka i inni zawodnicy oczywiście są Baristami (zapewne znakomitymi) ale IMHO nie podczas zawodów, na ten czas ograniczają się tylko do roli szołmenów/szołłymenów.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #62 dnia: 27 Czerwiec 2016, 23:48:06 »
piomic
Niewątpliwie jest to występ, co ma swoje konsekwencje. Każdy barista chyba zdaje sobie sprawę chcąc uczestniczyć w zawodach, że nie tylko jego kawa jest oceniana, i że ma duży wpływ na to jak kawa może być odebrana. Nie zupełnie wydaje mi się to od czapy. Ja to widzę tak że barista występujący na zawodachm to nie tylko człowiek, który potrafi dobrze przygotować kawę, ale także ją sprzedać, nie tylko jako produkt z półki. Wydaje mi się, że tak na prawdę sprzedaż polega na rozbudzeniu wyobraźni, a nie obsługiwaniu urządzeń. Barista może być Twoim lokalnym ambasadorem kawy i jeśli zechcesz, zabrać Cię w niebywałą podróż jak każdy pasjonat. Gdyby chodziło jedynie o smak kawy sędziowie powinni próbować na ślepo.

Ponieważ na występach ważny jest element zaskoczenia, to zawodnicy kombinują i eksperymentują. Może to mieć wpływ na to co końcowo jako odbiorcy dostajemy w naszej paczce kawy, a dalej filiżance. Bo rozwijają się metody obróbki i popularyzują kawy, których dotychczas nie mieliśmy okazji spróbować. Dla mnie to jest potencjał na niezliczoną ilość wewnętrznych podróży..
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2016, 00:01:08 wysłana przez krystians »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Czerwiec 2016, 00:13:49 »
Bardzo dobrze rozumiem to, o czym mówi @Krystians.
Popatrzmy:

World Coffee Events Channel 2 on Livestream.

Tak, te 15 minut to "spektakl", który warto wyreżyserować. Cudownie jest mieć taką "siłę hipnotyczną", jak reprezentant Wielkiej Brytanii..To jest to COŚ, co każe mi wracać i wracać do tego występu. To taki mój "klasyk"..:-)

To, co pokazuje tutaj John Gordon, bliskie jest w duchu ideom Centro Studii Assaggiatori i Luigi Odello :-).
Z drugiej strony Odello to "prawo wielkich liczb", czyli statystyka..On nauczył mnie, że nie warto ufać "sędziom monokratycznym", chociażby eno-krytykiem został sam Mario Fregoni.. :szampan:

I wiecie: ja też ufam w to, że nie potrzeba kilkudziesięciu tysięcy Euro, żeby zrobić taki występ :-).

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Czerwiec 2016, 00:16:39 »
Widzę, że do mojej wypowiedzi zakradł się jakiś błąd. To, co chciałam pokazać, to występ Johna Gordona, reprezentanta UK, na WBC w roku 2013. Będzie dostępny na kanale livestream..

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Czerwiec 2016, 05:55:48 »


. Barista może być Twoim lokalnym ambasadorem kawy i jeśli zechcesz, zabrać Cię w niebywałą podróż jak każdy pasjonat.

Taa... pod warunkiem że zrobi to w jedynie słusznym języku. Jeśli jest inuickim samoukiem z wioski za kołem polarnym czy Czukczą z głębokiej Syberii choćby parzył ambrozję wplatając w barwną opowieść o kawie lokalne wierzenia, smoki i potwory szans na sukces nie ma. Żadnych.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Czerwiec 2016, 10:44:14 »
Kiedyś pewna Japonka wykuła angielski występ na pamięć i zajęła jedno z finałowych miejsc...

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Czerwiec 2016, 10:45:40 »
Zatem nie wahajcie się, wspierajcie:
Wspieram.to/Rojes
Fajnie, że się udało lecz nie rozumiem jak. Kilka dni przed końcem było czterdzieści parę %, teraz napisano że zebrano 16751 z 16700, ale jak się przeliczy wartość "sprzedanych" nagród to wychodzi mi 6920 złotych  ??? Nie mówiąc już że sprzedano 21 nagród z 20 dostępnych (tej za 70zł). Doliczono jakichś tajemniczych sponsorów czy jak ?  :)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Czerwiec 2016, 11:49:00 »
70 zł lub więcej koniec tego ogonka to 94 zł, więc....

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #69 dnia: 28 Czerwiec 2016, 12:39:56 »
Jeszcze zależy czy to kwota po potrąceniu prowizji portalu. Siepomaga bierze 5%, nie wiem jak tutaj.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Czerwiec 2016, 12:44:45 »
Ale nawet gdyby każdy z tych 99 wspierających (w co wątpię) ofiarował "koniec ogonka" czyli złotówkę mniej od następnego progu to i tak się budżet nie spina

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #71 dnia: 28 Czerwiec 2016, 13:58:30 »
mnie przy Twoim założeniu wyszło 15.963 jako maks
a jak jesteś zainteresowany to pisz do Agnieszki :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #72 dnia: 28 Czerwiec 2016, 18:53:19 »
Fajnie, że się udało lecz nie rozumiem jak
Też nie do końca rozumiem co i jak. Cała ta zbiórka była dość dziwna, ale zawszę kibicuję naszym kawowym dinozaurom. No i mam nadzieję spróbować tej kawy :pycha:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #73 dnia: 28 Czerwiec 2016, 19:09:32 »
Jakiej kawy? ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Wygrajmy Mistrzostwa Świata Baristów 2016
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Czerwiec 2016, 19:23:28 »
Startowej.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi