Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 248826 razy)

Offline Jenot Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Gaggia Classic, Flair 58
  • Młynek: Timemore Sculptor 064s, Pietro, Kinu Simplicity,
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1410 dnia: Dzisiaj o 10:52:36 »
Ja kupiłem na jakiejś stronie (Prosto z Kranu, o ile dobrze pamiętam nazwę) zestaw filtrów - mechaniczny, wymiennik jonów/odkamieniający, węgiel, kapilara, za coś koło 450zł. Nie chciałem osmozy bo nie mam co zrobić z wodą "brudną", musiałbym do kanalizacji zrzucać. W moim zagłębiu kredowym zestaw się sprawdza, ze względu na twardość (550-570) i dość częste awarie wody, filtry mechaniczne i zmiękczające muszę wymieniać co miesiąc (ok. 25-35zł komplet), węgiel i kapilara co ok. 9 miesięcy (chyba ok. 150zł za oba). Demontowałem tydzień temu grupę w QuickMillu i kamienia brak po pół roku od poprzedniego "przeglądu".

Offline Marcin_D Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: saeco minuto HD8862 / Hario V60 / Frenchpress
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1411 dnia: Dzisiaj o 12:46:36 »
Ja kupiłem na jakiejś stronie (Prosto z Kranu, o ile dobrze pamiętam nazwę) zestaw filtrów - mechaniczny, wymiennik jonów/odkamieniający, węgiel, kapilara, za coś koło 450zł. Nie chciałem osmozy bo nie mam co zrobić z wodą "brudną", musiałbym do kanalizacji zrzucać. W moim zagłębiu kredowym zestaw się sprawdza, ze względu na twardość (550-570) i dość częste awarie wody, filtry mechaniczne i zmiękczające muszę wymieniać co miesiąc (ok. 25-35zł komplet), węgiel i kapilara co ok. 9 miesięcy (chyba ok. 150zł za oba). Demontowałem tydzień temu grupę w QuickMillu i kamienia brak po pół roku od poprzedniego "przeglądu".


A mogę prosić o nazwę/model ?

Offline Jenot Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Gaggia Classic, Flair 58
  • Młynek: Timemore Sculptor 064s, Pietro, Kinu Simplicity,
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1412 dnia: Dzisiaj o 12:57:20 »
"FitAqua 4-stopniowy system filtrujący wodę". Kranik to straszna tandeta, docelowo wymienię wylewkę w zlewie na trójdrożną, ale mam problem ze znalezieniem pasującego koloru. Filtry typowe, można kupić u innych sprzedawców, czy innych producentów.

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 307
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #1413 dnia: Dzisiaj o 13:51:26 »
@Jenot Możesz sprawdzić twardość wody przed filtrowaniem i po filtrowaniu (oczywiście takim prostym testem jak np Klarwood)? Ciekaw jestem jak sobie radzą takie filtry. U mnie BWT Bestmax zbija karnówkę z 15dH do 5-6dH. Kryształ Żywiecki testowany tym samym testem daje 3dH

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi