Autor Wątek: Jaka kawa do ponownego napełniania kapsułek.  (Przeczytany 6478 razy)

Offline mareks99

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Kawiarka i ekspres na kapsułki DeLonghi
  • Młynek: Jeszcze nie posiadam
Jaka kawa do ponownego napełniania kapsułek.
« dnia: 17 Wrzesień 2020, 12:19:56 »
Hej, jestem tu nowy i zaznaczę, że czytałem sporo wątków na forum ale o kawie wiem jeszcze niewiele.
Tak, wiem że ekspresy na kapsułki uznawane są przez wielu za słaby pomysł ALE dlatego chciałbym wykorzystać na początek w biurze tani ekspres do kapsułek i napełniać ponownie kapsułki Nespresso dobrej jakości kawą i przy tym nie przepłacać, nie uzależniać się od Nespresso i ekologicznie nie wyrzucać za każdym razem kapsułki!

Posiadam De'Longhi Nespresso Citiz & Milk EN 266.BAE oraz wielorazowe (plastikowe) kapsułki do Nespresso zakupione na allegro.
Pokusiłem się nawet o wydrukowanie w 3D stojaka który pomaga w napełnianiu i ubijaniu kawy w tych kapsułkach.

I tu się pojawia kilka pytań:
1. Jaką kawę wybrać?
Czy macie jakieś przetestowane kawy, które dobrze sprawdzają się przy ponownym napełnianiu kapsułek Nespresso?
Słyszałem, że musi być kawa drobno zmielona.
Nie mam własnego młynka jednak ale przymierzam się do kupna takiego.
2. Jak dobrze napełnić kapsułkę? Próbuję dosyć mocno upakować kawę i małym tamperem ją ubić?

Obecnie próbowałem z kawą mieloną Astra i ekspres robi ją dosyć wodnistą pomimo, że w kapsułce dosyć mocno ubiłem kawę.

Jestem otwarty na wszystkie rady i dziękuję za komentarze nie prowadzące do niczego.


Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Jaka kawa do ponownego napełniania kapsułek.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Wrzesień 2020, 21:48:00 »
Cześć,
jeżeli mielona Astra wychodzi zbyt wodnista, to w mojej ocenie kawa powinna być drobniej mielona, więc proponowałbym zaopatrzyć się w młynek (łatwiej będzie testować, jaki napar wyjdzie z tego Nespresso, niż kupować już zmieloną). Proponuję na początek odpuścić młynki ręczne z żarnami ceramicznymi.
Jeżeli chodzi o napełnianie to myślę że sypanie do kapsułki i mocne ubijanie tamperkiem jest ok.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Jaka kawa do ponownego napełniania kapsułek.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Wrzesień 2020, 22:08:45 »
Ktoś kiedyś opisywał tu jakieś testy z kapsułkami napełnianymi we własnym zakresie. Może uda się komuś podlinkować.
Tymczasem: kapsułka jest dość małej pojemności, dlatego też sklepowa zmielona kawa jest zbyt gruba, aby stawić wodzie odpowiedni opór. To powoduje, że ta woda przelatuje przez kawę zbyt szybko. Efekt to niedoparzona kawa, czyli rozwodniona Lura.
Kapsułki możesz napeniac, ale potrzebujesz dość sprawnie mielącego mlynka. Musisz mielić dość drobno, ale w zależności od kawy, stopień zmielenia może się zmieniać. Następnie musisz mieć tamper lub coś innego, co pozwoli ubic kawę w kapsułce przed zamknięciem.
No i najważniejsze: kup swiezopaloną kawę dobrej jakości. Bez tego się nie uda. Wybieraj coś palonego pod espresso.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 441
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini

Offline mareks99

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Kawiarka i ekspres na kapsułki DeLonghi
  • Młynek: Jeszcze nie posiadam
Odp: Jaka kawa do ponownego napełniania kapsułek.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Wrzesień 2020, 20:36:28 »
Przede wszystkim dziękuję wszystkim za bardzo rzeczowe komentarze i podpowiedzi!

proponowałbym zaopatrzyć się w młynek
Jestem totalnie świeży w temacie więc jaki młynek polecacie na początek w takim razie na początek?
Na co zwrócić uwagę?
Nie za miliony monet ;)

Ktoś kiedyś opisywał tu jakieś testy z kapsułkami napełnianymi we własnym zakresie. Może uda się komuś podlinkować.
Jeżeli masz jakiś konkretny wątek na myśli to proszę podeślij. Czytałem większość tematów na forum ale nie znalazłem dobrej konkluzji.
Dlatego kontynuuję poszukiwania i odpowiedzi czy jest w tym jakiś sens!

Może to:  coffeeplant.pl/kawa-w-kapsulkach-coffee-plant-do-nespresso/
Próbowałem i oceniam bardzo dobrze CoffePlant.
Jak wy oceniacie tą markę?

Jeżeli nie znajdę rozwiązania z samodzielnym napełnianiem pewnie będę korzystał z CoffePlant.

Pozdrawiam

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Jaka kawa do ponownego napełniania kapsułek.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Wrzesień 2020, 22:57:26 »
na początek
opisz, proszę, ile pijesz kawy dziennie i czy rozważasz także alternatywne sposoby parzenia, to będzie łatwiej coś doradzić. No i "nie za miliony monet" - do +/- jakiej kwoty jesteś w stanie się "wykosztować" ? ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi