Autor Wątek: Chcę zamówić Kopi Luwak prosto od plantatorów z Indonezji.  (Przeczytany 4301 razy)

Offline Bartoszk28

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Kawiarka Klasyczna
Witam jestem nowy na forum, zawsze chciałem spróbować Kopi Luwak. Na Indonezyjskim odpowiedniku Allegro Tokopedia można zamówić tę kawę prosto od plantatorów mają swoje strony ze zdjęciami itp. dane są prawdziwe bo sprawdzałem na fb. Wybrałem jedną ofertę, rozmawiałem ze sprzedawcą, jest to Arabica( jest jeszcze dosłownie kilku sprzedawców ale są z innej wyspy i większość ma Robustę) według sprzedawcy kawa jest zbierana od cywet żyjących dziko, ma zapas 12kg. Pomysł kontrowersyjny dlatego że jest to kawa w formie nieoczyszczonej(suszona(bez zapachu) ale każdy wie co to znaczy) co z drugej strony wyklucza możliwość oszustwa. Kawe wystarczy wypłukać w wodzie , wdł. innego sprzedawcy aby otrzymać 1kg palonego produktu potrzeba 1,75 nieoczyszczonego. Jeśli chodzi o ceny 1kg kosztuję 250 tys IRD(80zł) wysyłka do Polski kilku kg POS Indonesia 9dni 600tys, IRD(190zł). Jeśli znalazł by się ktoś odważny kto by chciał zamówić ze mną to niech pisze.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Chcę zamówić Kopi Luwak prosto od plantatorów z Indonezji.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2017, 17:58:58 »
Może ktoś oświeci nowego kolegę?

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Chcę zamówić Kopi Luwak prosto od plantatorów z Indonezji.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2017, 18:29:48 »
Może ten krótki film wywoła u Ciebie refleksję:

https://www.youtube.com/embed/leSQt1NeCok?list=PLNhV9SBwecdyw3gJh5OkhQjbdUtqv1nqz

Ponadto Kopi luwak nie zachwyca sensorycznie. Miałem okazję próbować kilka razy i jest to poziom średniej jakości brazylijskiej arabiki, a cena o wiele wyższa niż piękne speciality powyżej 90 punktów. Poza tym nie wierz w zapewnienia, że kawa została pozyskana etycznie. Kupując Luwaka napędzasz popyt na tę kawę i odpowiadasz pośrednio za degradacje populacji cywet.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Chcę zamówić Kopi Luwak prosto od plantatorów z Indonezji.
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2017, 18:57:59 »
...według sprzedawcy kawa jest zbierana od cywet żyjących dziko, ma zapas 12kg....

...Jeśli chodzi o ceny 1kg kosztuję 250 tys IRD(80zł)....

I Ty wierzysz, że za 80 PLN kupisz coś co kosztuje 4000 PLN???  :sciana:


Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Chcę zamówić Kopi Luwak prosto od plantatorów z Indonezji.
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2017, 19:06:39 »
Prywatne  importy prawie  w  100% są od "plantatorów" którzy trzymają ciwety w klatkach.  Natomiast, na plantacjach  zarządzanych przez większe koncerny, lisy żyją na wolności ale w okresie zbiorów trzymane są w ogrodzeniach, podobnie  jak w naszych  ogrodach zoologicznych. Ułatwia to zbieranie gotowego "produktu" a nie szukanie go w lesie. Na takich plantacjach  zatrudniany są również Q-graderzy oceniający kawę sumienie i trudno ich produkt porównać z kawą brazylijską. Kawy te są obrabiane na mokro, proces samej obróbki też się różni od obróbki na mokro w innych krajach. 
Kupno kawy od małych "plantatorów" jest niemal równoznaczne z tym że popieramy życie zwierząt w trudnych warunkach i w niewoli dla zwiększenia naszych doznań smakowych. Ale czy nie robimy coś podobnego pijąc cappuccino ? A hektolitry mleka wylanych do zlewu z okazji przygotowania do mistrzostw w robieniu serduszek i rozetek ? Kiedy urośnie ta nasza świadomość odnośnie natury? Czemu jest ona wyrywkowa i stosuję się ją tylko do jakiegoś marginesu produkcji kawowej? Nie popieram-Nie kupuję. Nie starczy ?
Co do Indonezji, ostatnio na topie jest kawa która jest droższa niż Kopi Luwak i nie ma żadnego związku z zwierzętami. Wysoka cena  wynika z wysokich kosztów obróbki. Pierwszy raz miałem styczność z tą kawą dwa lata temu. I taką bym zamawiał bo tu już chodzi o wartości smakowe a nie tylko fakt że droga do  filiżanki prowadziła przez układ pokarmowy jakiegoś zwierzęcia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi