Autor Wątek: Onecoffee - wypalona na drewnie!?  (Przeczytany 3873 razy)

Offline Tasak69 Mężczyzna

  • Wiadomości: 316
  • Ekspres: Slowpresso, V60, QM Andreja Premium
  • Młynek: Q1, WSFB-100S, ZF64W
Onecoffee - wypalona na drewnie!?
« dnia: 02 Styczeń 2018, 22:19:32 »
Głównie pyt. do do palaczy:
Zna ktoś tych ludzi a zwłaszcza ich kawy?
Przypadkiem złapałem kontakt z nimi i chwalą się piecem kawowym na drewno.
Robi to coś lepiej kawie?
Zdrówka!
Tasak

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Onecoffee - wypalona na drewnie!?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2018, 22:29:12 »
To trochę jak zastanawiać się czy lepiej naprawi coś hydrualik kluczami firmy "x" czy "y".  Jeśli w ogóle tak bardzo podkreśla narzędzia, którymi pracuje, to chyba bym szukał kogoś innego.

Tak na logikę, to w piecu opalanym drewnem, moim zdaniem trudniej kontrolować moc. Nie wykluczam, że mógł ktoś opanować to narzędzie do mistrzostwa. Może dlatego jest dumny, że akurat takiego używa. Trochę wydaje mi się to jednak dziwne.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2018, 22:38:24 wysłana przez krystians »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Onecoffee - wypalona na drewnie!?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2018, 22:37:48 »
Taki piec robi robotę przy pizzy, ale przy kawie? Czytając o tych wszystkich krzywych palenia, precyzji przy całym procesie, mam podobne wątpliwości jak Krystians.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Onecoffee - wypalona na drewnie!?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Styczeń 2018, 09:17:51 »
Kiedyś jak prądu czy gazu nie było, może tak się paliło kawę.



Obecnie jest to jak dla mnie bardziej szukanie jakiegoś wyróżnika, niż nowa jakość w procesie palenia. Jak masz z nimi kontakt to zaproś ich na forum - osobiście z chęcią dowiem się więcej o piecu. Czy jest to tak jak na filmie czy po prostu "ognisko" pod bębnem.
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Onecoffee - wypalona na drewnie!?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Styczeń 2018, 09:29:30 »
DrUsagi, maszyna z filmu, Vittoria nie ma ogniska pod bębnem lecz ogień w bębnie ;). Podobno jest to bardzo trudna do okiełznania technika...

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Onecoffee - wypalona na drewnie!?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Styczeń 2018, 13:40:12 »
Palenie w piecu na drewno nie musi być takie trudne.

Ghibli Firewood Commercial Roaster



Where technology meets tradition. Ghibli Firewood commercial roaster utilizes wood combustion for roasting. Roasting occurs by means of convective hot air that flows across the roasting drum, transferring heat and the aroma of the wood to the beans. With this method of roasting, the end result is influenced by the type of wood being used, from natural coals to aromatic chopped fruit-wood or other aromatic types such as oak.

The Ghibli Firewood is one of the most advanced roasters in the industry. The roasting process can be conducted manually by digital temperature control or automatically by the accompanying software. Heat is directed to the drum housing for heating through a pneumatic selector box that features a waste gate connected to the chimney, which can block heat quickly. The Ghibli Firewood operation is extremely clean and simple, with a highly efficient firing group that consumes a small amount of wood per batch. For example, one batch will only use roughly two pieces of wood, depending on its size.

Using the Ghibli Firewood to roast is much more than just another marketing highlight – it is joyful and, in a way, easier and more intuitive than roasting with gas, as only an organic heating source is being used. This also adds a whole world of flavors to your precious coffee. Wood aroma is the only legitimate addition to the aromatic spectrum of your coffee. Nevertheless, roasting with a neutral flavor is easy – simply use natural coals. Roasting times with the Firewood are relatively short as a batch of 15kg can be roasted in 11 to 16 minutes. Roasting with the Firewood requires a pressurized air source for the selection box actuator.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Onecoffee - wypalona na drewnie!?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Styczeń 2018, 14:24:30 »
Wiedziałem, że znajdziesz Rama.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Onecoffee - wypalona na drewnie!?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Styczeń 2018, 14:27:40 »
No proszę, a ja piłem kiedyś skandynawski blend świąteczny i zastanawiałem skąd taki żywiczno-dymne aromaty w kawie :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Onecoffee - wypalona na drewnie!?
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń 2018, 15:08:33 »
W skandynawskich świątecznych blendach zwykle jest (nie wiadomo po co) India monsunowa i może stąd te dymne aromaty.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Onecoffee - wypalona na drewnie!?
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Styczeń 2018, 15:10:56 »
Może i tak, ale to były takie typowo drzewne aromaty dymu i żywicy więc wydaje mi sięże mogło być pakone ziarno w czymś takim. Jednak na co dzień chyba aż takim zwolennikiem wędzonych nut nie jestem :)

Offline Tasak69 Mężczyzna

  • Wiadomości: 316
  • Ekspres: Slowpresso, V60, QM Andreja Premium
  • Młynek: Q1, WSFB-100S, ZF64W
Odp: Onecoffee - wypalona na drewnie!?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Styczeń 2018, 14:50:09 »
Polecałem reklamę na naszym Forum ale chyba mają ustalony target i nie szukają więcej.
Mam kontakt - będę nalegał.

Póki co dostałem próbki 'drzewianych' kaw - zaparzę to coś skrobnę o nich.
Różnica w smaku kawy by mnie mocno zdziwiła (zwłaszcza taka na plus).
Bardziej interesujący jest chyba sam piec i sztuka panowania nad równym paleniem w nim kawy.
Zdrówka!
Tasak

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi