Autor Wątek: Zakupy w La Cabra...  (Przeczytany 23549 razy)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1012
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Styczeń 2018, 22:02:35 »
Trochę lipa wyszła z tym zamówieniem... Że paczki zaginęły, ok, bywa. Chociaż trochę dziwne, że dwie, jedna po drugiej...

Bardziej mnie irytuje fakt, że gość pisze, że dzisiaj (23 listopada) robi refundację kosztów i nic...

Naprawdę lubię ich kawy, ale po takiej wtopie już u nich nie zamówię na pewno. Jeśli już to od deskowych wezmę ;)

A paypal raczej kasę odda w razie "w".

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Styczeń 2018, 22:06:17 »
Co do kaw [...] wszystkie były [..] i słabe. A ta Geisha to już śmiech na sali
:mhh: piłem w Forum i smakowały.


No właśnie, w Warszawie można zakupić bez wysyłki.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Styczeń 2018, 09:41:12 »
Czy tym którym paczki zaginęły mogą mi powiedzieć czy w adresie mieli podaną firmę/ company?

Bo wygląda że ich system ma buga i w takim przypadku nie wpisuje nazwiska...

BTW gdzie jest paypal jak dawałem subskrypcję to jest tylko ich system

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1012
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Styczeń 2018, 10:06:12 »
Ja nie podawałem nazwy firmy, to pole zostawiłem po prostu puste.

Dwie przesyłki z kawą z subskrypcji doszły normalnie. Zamówiłem później dodatkowo i paka wysyłana dwa razy (na ten sam adres itp.) już nie dotarła.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Styczeń 2018, 10:26:52 »


Co do kaw [...] wszystkie były [..] i słabe. A ta Geisha to już śmiech na sali
:mhh: piłem w Forum i smakowały.


No właśnie, w Warszawie można zakupić bez wysyłki.



Jeśli komuś nie smakuje natural czy Geisha to nie znaczy, że taka obróbka czy odmiana są złe, a tylko tyle że nie odpowiadają każdemu.

Też jestem za tym żeby wspierać rodzime palarnie, jednak z osądami bym był ostrożny.

Geish i naturali wypiłem przed i po la cabrze multum. Każda była lepsza. Nawet te które mi nie smakowały. Nie widzę żadnego uzasadnienia dla ich cen na poziomie 70-80 zł za 200/250 g. A w przypadku geishy jeszcze drożej za 150 g.

Super że komuś smakowały.

Wyobraźcie sobie że też mam chęć by z 250g jakie mam w paczce choć raz jakąś metodą wydobyć coś wartego uwagi.

Z żadnej z tych kaw nie udało mi się to ani razu.

Sory, ale z różnych metod obróbki w tych samych domowych warunkach pijam mnóstwo przepysznych kaw, których smaków i zapachów zliczyć i nazwać nie umiem. Mnóstwo średniaków, które po prostu są i tyle. Czasem gorsze..

A raz na czas kompletne zero.

No jasne że można bronić że super kawa, wybitni roasterzy tylko ja za mało wykwintny, albo za mało umiem, wodę mam nie taką, albo co innego ;)

Mogę owijać wełnę w bawełnę i dyplomatycznie nie pisać nic o kawach które zwyczajnie byly słabe, żeby kogoś nie urazić. Już chyba odrębny temat po to powstał? ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Styczeń 2018, 11:03:57 »
Ano powstał.

Nie chodzi o to aby nikogo nie urazić, tylko o to, że nie jesteś wstanie ocenić czy ziarna są złe. Co najwyżej, że u Ciebie nie siadły . Z jakiego powodu? Jest ich bez liku, dlatego właśnie uważam, że nie powinno się szerzyć negatywnych emocji publicznie.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Styczeń 2018, 12:07:49 »
Przecież nie chodzi o to żeby nie wyrażać krytycznych opinii. Jednak należy wyraźnie oddzielać fakty od swoich opinii. Jeśli w kawie znajdę patyk to jest fakt. Jeśli kawa mi nie smakuje to jest opinia. Coś co dla mnie może wydawać się nieatrakcyjne nie musi takie być dla kogoś innego. Moje odczucia nie będą też odnosić się do obiektywnej jakości danego towaru. Moim zdaniem to kwestia wzięcia głębokiego oddechu i dobrania odpowiednich słów. Typu: "Piłem z tej palarni takie a takie kawy. Mają takie a takie cechy. Próbowałem w takich metodach. Nie udało mi się uzyskać z tych kaw nic co zadowoliłoby mnie smakowo. Porównując z różnymi kawami, te w mojej ocenie wypadły najsłabiej przy najwyższej cenie zakupu."

Czy taka opinia nie wyraża więcej ?
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2018, 12:25:11 wysłana przez krystians »

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Styczeń 2018, 16:47:38 »


Czy taka opinia nie wyraża więcej ?

Dokładnie tyle samo co napisałem wyżej, tyle że innymi słowami.

Bez emocji to są nudy, ale ok, postaram się o większą dyplomację.

@donkiszot rozumiem że zakładasz że roasterzy są w stanie ocenić czy ziarno/palenie jest obiektywnie dobre czy obiektywnie złe? I oczywiście zawsze nam sprzedają najwyższą jakość. A jeśli jest w odbiorze 'słabe' to już tylko kwestia mojej indolencji lub preferencji. Ziarno jest dobre i basta tylko mi nie posmakowało i należy to dokładnie podkreślać?
Czy tak mam to rozumieć? :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Styczeń 2018, 17:26:35 »
To jest tylko przykładowa konstrukcja, możesz pisać jak chcesz. Byle unikać uogólnień, które mieszają fakty z opinią. Ja jak czytam coś takiego jak napisałeś na początku, to od razu przechodzę dalej, bo brak mi jakichkolwiek informacji, poza tym że ktoś kto to pisał był rozemocjonowany. Fajnie jak są emocje, ale musi być też część informacyjna. Pamiętaj, że wypowiadając się na dowolny temat piszesz głównie o sobie.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2018, 18:10:44 wysłana przez krystians »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Styczeń 2018, 18:00:28 »
Pamiętaj że wypowiadając się na dowolny temat, piszesz głównie o sobie.
Oraz, że czytają to przede wszystkim ludzie, którzy nie mają rozeznania.

Czy tak mam to rozumieć?
Zupełnie nie.

Roasterzy potrafią ocenić ziarno, ale robią to w swoich warunkach. Nie da się sprawdzić kawy w każdych warunkach, ani nawet w obiektywnych. Roasterzy starają się zrobić swoją robotę, ale i im zdarzają się: lepsze i gorsze dni, lepsze i gorsze surowce, lepsze i gorsze wypały itd. Jeśli chcesz pić te dla Ciebie lepsze, to nie rób im czarnego PR bo się nie utrzymają. To raz.

Dwa, jeśli x osób mówi, że im dana kawa smakuje, nie ma w niej obiektywnie defektów, to określanie takiej kawy jako zła, słaba, kiepska jest zdecydowanie chybione. Może Ci nie smakować (preferencje), może się źle u Ciebie parzyć (warunki), ale nie może być tak, że ziarno nagle straciło swoje właściwości, co oceniasz sam w swoich warunkach, bezkrytycznie i niepodważalnie.

Rzecz się oczywiście nie tyczy włącznie kawy i roasterów. Jeśli komuś zależy na szeroko pojętej kulturze kawowej, to powinien o rynek kawowy dbać, brać odpowiedzialność za cześć, którą sam tworzy.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Styczeń 2018, 18:24:12 »
donkiszocie, ale w taki sposób zostajemy w sytuacji, że każda kawa jest idealna i nie ma złych roasterów - a to lekka przesada. Ja wiem, że nie wszystko musi każdemu smakować, ale bez przesady.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Styczeń 2018, 19:01:22 »
Nigdy nie byłem zawieziony kawa La Cabra. Wypalają ładnie, równo, ich kawy sa bardzo owocowe. Bardzo lubię, Top 5 moich ulubionych palarni.
Nie wiem jak ktoś moze ocenić ich kawę jako słabą bądź beznadziejna. Chyba, ze chodzi o umiejętności kupującego to sie zgadzam.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Styczeń 2018, 19:12:12 »
w taki sposób zostajemy w sytuacji, że każda kawa jest idealna i nie ma złych roasterów
Naprawdę to wywnioskowałeś z moich słów?

No to jeszcze raz: chwalić publicznie, ganić na osobności, głosować nogami i portfelem, każdemu dać więcej niż dwie szanse, nie szerzyć hejtu i przede wszystkim nie wypowiadać pochopnych opinii publicznie jako twarde wnioski.

Piłem mnóstwo kaw, które mi (z różnych powodów) nie odpowiadały, nie znajduję ani jednego abym miał o tym pisać publicznie.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Styczeń 2018, 19:28:31 »
Czyli można pisać tylko dobrze albo wcale. Stalinizm w czystej postaci  :sciana:

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Zakupy w La Cabra...
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Styczeń 2018, 19:29:28 »
Post Szczympka po cupingu, to przykład idealnej opinii. Dodam też że zganił geisha.

Ale post dopemana jest co najmniej dziwny, szczególnie użycie słowa słabe. Przecietnę i drogie pewnie by nie wywołało tyle emocji.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi