Autor Wątek: Wysyłka - "paczka w ruchu"  (Przeczytany 19939 razy)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Czerwiec 2016, 12:30:18 »
Z mojego doświadczenia zarówno jako zamawiającego jak również wysyłającego najlepiej sprawdzają się kurierzy DHL i UPS, ale wiadomo co oddział i kurier to inna kultura i szybkość doręczenia.
W temacie paczkomatów i poczty jest podobnie, niektóre magazyny, oddziały i kurierzy działają lepiej a niektóre gorzej.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline maciekz

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Czerwiec 2016, 19:14:48 »
Ja kupuję książki z dostawą do kiosku regularnie i przychodzą w 1-2 dni (Warszawa), podobnie do paczkomatów a za to 2-3 razy taniej i czas jest w miarę stały, a paczkomaty i poczta miewają czkawkę i potrafią mielić paczkę przez tydzień. Poczta w rankingu czasu leży i kwiczy, bo sama dostawa zajmuje jej dłużej, a jak się akurat nie trafi na roznosiciela, to trzeba czekać dodatkowy dzień żeby dostać paczkę w okienku - odkąd wróciły do poczty przesyłki pocztowe to wróciły też godzinne kolejki... W "moim" kiosku leżą często spore stosy paczek, więc ktoś z tego musi korzystać ;-).

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Czerwiec 2016, 19:32:03 »
Ja kiedyś zamówiłem paczkę w ruchu, ale przysłali mi to listem. Więc nawet nie wiem czy to w moich stronach działa.

Co do kurierów, poczty i inpostu, to zawsze wybieram ten ostatni. Paczkomat zawsze dochodzi następnego dnia. Kurier inpostu też. Na kurierach częściej się zawodziłem. Wczoraj np. dostałem info od DHLu, że dostanę dziś paczkę. A kuriera wciąż nie widać :D
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2016, 19:39:04 wysłana przez joonecky »

Offline Cielak Mężczyzna

  • Wiadomości: 176
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione V2
  • Młynek: Macap M4D
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Czerwiec 2016, 20:52:35 »
A ja powiem tak. Inpost Paczkomat. W ich przypadku problemem jest zbyt duże zainteresowanie którego nie ogarniają a które ich samych ewidentnie zaskoczyło. Jeszcze nigdy przenigdy nie miałem żadnego ale do ich usług. A w związku z tym ze zanim wlazł inpost alternatywa dla poczty były tylko firmy kurierskie to zdobyły mocno na popularności. I jakość poleciała na łeb!! Normą jest że kurierzy nie wchodzą nawet na klatkę tylko awizo przyklejają przy domofonie - pomijam dzwonienie bo im się nie chce zwyczajnie!Telefonem tez! Zostawiają sąsiadom bez mojej zgody a nawet ostatnio miszcz miszczów wepchał mi paczkę do skrzynki na listy i sam se za mnie podpisał!! To jest przegięcie pały co teraz kurierka wyprawia...z jakością jest poniżej poczty polskiej. Poczta z kolei w ostatnich czasach zaskakuje mnie ciągle pozytywnie (terminowość itp) jednak w związku z długimi godzinami pracy chodzenie na pocztę jest BE. a stanie w tych kolejkach to już zakrawa o absurd-kiedy nie pójdzie człowiek to min 45min musi odstać!! Mieszkam przy dość dużym oddziale który obsługuje dość zacny kawałek Wrocka i tam się dzieją dantejskie sceny! wprowadzili ostatnio kolejkomat i byście widzieli te walki dziadków którzy wzięli bilecik z tymi co nie wzięli a stali w kolejce!masakra! stad biere paczkomacik który stoi pod ową pocztą i czas odbioru paczki (wraz z strzeżonym darmowym parkingiem) trwa średnio 5-8sekund za pomocą QR kodu. A czas dostawy? Bajka 24-48h.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Czerwiec 2016, 21:03:26 »
Mieszkając na wsi, mam pozytywne nastawienie do in postu (dwa punkty), PP, kurierów DPD (odbieram sobie rano w ich siedzibie).
Bajka.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Czerwiec 2016, 21:40:57 »
A ja od wczoraj rano mam status paczki "przekazano do włożenia do paczkomatu"...  No i drugi dzień jej włożyć nie mogą. :-(

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Czerwiec 2016, 22:16:43 »
O inpoście mogę długo, niestety

- przesyłka leciała Wawa Włochy-> Wawa Ursus, w linii prostej 5 km - prawie tydzień czekała na zabranie z paczkomatu i przewóz do mojego najbliższego paczkomatu
- przesyłka z MA (sam prosiłem Andrzeja o paczkomat, chyba jeszcze w zeszłym roku) wychodziła ze dni 3, a potem jechała do mnie końmi...
- przesyłka wróciła do nadawcy, z informacją że odmówiłem odebrania - nie było takiej sytuacji, oni po wielu telefonach i awanturkach przyznali się, że im paczka zaginęła
- historie, że dzwoni "kurier" i mówi, że nie ma miejsca w moim paczkomacie i zaprasza mnie do innego (inna dzielnica, pół miasta muszę przejechać) itp itd

wiele, zbyt wiele tego było.


Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Czerwiec 2016, 11:33:31 »
historie, że dzwoni "kurier" i mówi, że nie ma miejsca w moim paczkomacie i zaprasza mnie do innego (inna dzielnica, pół miasta muszę przejechać) itp itd
Też to przerabiałem a jak odmówiłem to przez tydzień dostawałem codziennie sms-y i maile że nie udało mu się "umieścić bo paczkomat przepełniony" w końcu się zgodziłem i w korkach pół dnia do tego paczkomatu straciłem nie mówiąc już o paliwie. W ten sposób doszedłem do wniosku, że kurier sporo tańszy. Generalnie dla mnie paczkomaty już nie istnieją a InPost jest jeszcze gorszy jako kurier.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Czerwiec 2016, 11:52:09 »
Ja nagminnie dostaję sms-a "UWAGA ZMANA ! Wyjątkowo zapraszamy po odbiór paczki PRZY Paczkomacie." No i siedzi przy nim facet w aucie ze stertą paczek, które się nie zmieściły do maszyny. Ciekawe czy im się to bardziej opłaca od ustawienia większego lub drugiego paczkomatu ? No ale na plus, że jest ten Pan i odbieram paczkę w tym samym miejscu co chciałem.

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Czerwiec 2016, 12:35:08 »
no przyznam się że z paczkomatami mam teraz pierwszy raz problem...
Po dwóch dniach oczekiwania na włożenie paczki przez kuriera do paczkomatu ( status Przekazana do umieszczenia w Paczkomacie )
obecnie status wrócił na - PRZYJĘTA W ODDZIALE INPOST - WARSZAWA
Czyli kurier zabrał we wtorek rano.... dwa dni jeździł po warszawie i nie włożył do paczkomatu po czym odwiózł ją do sortowni...

hmmm
nie zmienia to faktu że do tej pory byłem z tej formy bardzo zadowolony...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Czerwiec 2016, 14:46:11 »
Jeszcze na paczkomatach nie zawiodłem się.
Pewnie dlatego, że w moich okolicach są od niedawna dwa paczkomaty i jeszcze niewielu ludzi korzysta.
Kurier Inpost również jest w porządku.
Jedynie Listonosz z Inpost długo dociera.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Czerwiec 2016, 15:44:59 »
Tym czasem do mnie dotarł kurier UPS z paczką z Kołobrzeskiej palarni  [emoji106] Teraz już bez nerwów i ogryzania paznokci poczekam sobie na "paczkę w ruchu" - po raz pierwszy i ostatni. Kończę z wysyłkowymi eksperymentami  :sciana:. Od dziś kurier i to tylko dobry kurier !

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Czerwiec 2016, 21:04:21 »
To najświeższe doświadczenie z Paczkomatami - Łączny czas dostawy: 28 godzin. Prosto od Gorana z Łodzi do Warszawy ;)
Gdybym był kurierem to bym sobie zostawił na jakiś dzień tak pachnące paczki :)

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Czerwiec 2016, 14:47:19 »
My właśnie zrezygnowaliśmy z oferowania paczki w ruchu. Przesyłki szły bardzo bardzo długo. Z doświadczenia w większym mieście idealne są paczkamomaty, a w mniejszym poczta polska.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline byrzydal Mężczyzna

  • Wiadomości: 163
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Czerwiec 2016, 16:28:36 »


Cytat: malkos
Z doświadczenia w większym mieście idealne są paczkamomaty
Właśnie od Was paczkomaty idą do mnie najszybciej. Chyba nie zdarzyło się żeby paczka nie doszła na następny dzień :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi