Autor Wątek: Wysyłka - "paczka w ruchu"  (Przeczytany 19939 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Wysyłka - "paczka w ruchu"
« dnia: 31 Maj 2016, 21:58:54 »
Po tym jak "przejechałem" się na paczkomatach i firmie InPost postanowiłem przetestować nową (dla mnie) formę wysyłki o nazwie "paczka w ruchu" no i od razu się zdziwiłem gdy otrzymałem maila od sprzedawcy z informacja o wysłaniu towaru i planowanej dostawie na dzień 6.06 czyli ZA TYDZIEŃ !!! Ktoś juz korzystał z takiej formy wysyłki ? Czy to na prawde trwa tydzień  :o bo mam nadzieję, że to kiepski żart  >:(

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2016, 22:29:36 »
Raz tak kupowałem ale ostatecznie Ruch odmówił sprzedawcy i przesłał mi poczta. Nie wiem jaki był powód odmowy realizacji

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2016, 22:34:55 »
Właśnie trafiłem na opinie o tej formie wysyłki i mnie zmroziło  :NO: większość negatywnych. Zastanawiam się co takiego kieruje sprzedawcom który proponuje swoim klientom taką formę wysyłki ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2016, 22:39:21 »
Może cena? Ostatnimi czasy jedyny szybki i pewny i relatywnie tani transport to albo kurier albo paczka poczty polskiej z odbiorem w okienku na poczcie.
Inpost jako paczkomaty i polecone to masakra jeśli o czas chodzi.
LMWDP #469

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2016, 22:42:19 »
Ja używam wyłącznie UPS. Jedyna firma która mnie nie zawodzi. A przerobiłem już ich sporo. Wolę więcej zapłacić i mieć święty spokój. No i Poczta Polska - polecony priorytetowy.
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2016, 22:44:24 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj 2016, 22:46:02 »
Ktoś juz korzystał z takiej formy wysyłki

Korzytsałem w Warszawie. Doświadczenia: czas reaslizacji od 2 do 5 dni.
Paczkomaty mnie nie zawiodły: dostawa w 2dni maksymalnie. No może przed jakimiś świętami były opóźnienia.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2016, 23:02:48 »
Paczkę dziś na poczcie reklamowałem -- ponad tydzień z Kielc do Krakowa. Paczkomaty różnie, często dzień-dwa. Paczka w Ruchu -- raz korzystałem i doszła ale czasowo było słabo, nie pamiętam dokładnie, kupowałem jednocześnie kilka rzeczy dla psa z różnych miejsc i ta w Ruchu ostatnia doszła. Ale była najtańsza.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maj 2016, 23:09:11 »
Ja z tego czasem korzystałem, jak nie zależało mi na czasie a kupowałem rzeczy, których zwykła wysyłka była droższa niż sam przedmiot... Średnio koszty w okolicach 3zł są akceptowalne, czas do 5 dni roboczych. Ale i tak moją ulubioną formą jest paczkomat - rzadko bywam w domu w czasie kiedy jest poczta, albo kurierzy i później muszę latać po mieście aby coś odebrać...

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Maj 2016, 23:20:58 »
Ja używam wyłącznie UPS.
W zasadzie też uważam że najlepszy jest UPS ale mało kto z nimi współpracuje bo są drodzy. Ja jeśli coś wysyłam to tylko UPS-em. Czasem bywa jednak tak, że sprzedawca oferuje same podłe opcje dostawy no i ja właśnie wybrałem "paczkę w ruchu" bo poza tym był kurier InPost, paczkomat, paczka na stacji benzynowej (czy jakoś tak) i poczta polska - dla tych co lubią stać w kolejkach a ja nie lubię zwłaszcza, że kolejka na poczcie w upalny dzień to nic przyjemnego z wielu powodów...

flexooo - paczkomat do niedawna też bardzo lubiłem ale z jakością polecieli ostro w dół. Była reklamacja były ostatnio liczne maile o "przepełnionym paczkomacie" i ponad tygodniowa dostawa i to nie raz więc podziękowałem. Poza tym raz wyjąłem z paczkomatu nie swoją paczkę, raz zgubili moją paczkę i mimo ubezpieczenia strata była moja.

Offline Shaggy_Paw Mężczyzna

  • Wiadomości: 261
  • Ekspres: Bialetti Preziosa FP, Bialetti Moka Express 3tz, Hario V60, Aeropress, Phin, Chemex, Kalita 185
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Maj 2016, 23:50:48 »
Inpost jako paczkomaty i polecone to masakra jeśli o czas chodzi.
Dziwne. Większość zakupów które robię w internecie wybieram z dostawą do paczkomatu i nigdy się na tej metodzie nie przejechałem. Wręcz przeciwnie, po ostatniej modernizacji maszyn (usprawnienia czytnika kodu, teraz jest w formie "oka") chwałę sobie jeszcze bardziej - przy odbiorze wystarczy przyłożyć telefon z kodem QR by otworzyć skrytkę. Dostawa zawsze była w ciągu 24h od nadania.
Polecony inPost to kwestia 3-4 dni, choć tej opcji bym nie polecał, gdyż dostawa może zająć dłużej


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline byrzydal Mężczyzna

  • Wiadomości: 163
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Czerwiec 2016, 06:07:54 »
Ta "paczka w ruchu" to dość egzotyczna forma wysyłki. Prawie kiedyś coś zamówiłem, ale przypomniałem sobie pewną znajomą, która zamówiła w ten sposób i znudzona czekaniem zamówiła w innym sklepie przez paczkomat. Tę pierwszą paczke w końcu dostała i odesłała z powrotem. Od tamtego czasu nie zamawia już w tym pierwszym sklepie, choć nie on tu zawinił.

Paczkomaty rzeczywiście jakby zwolniły ostatnio, choć ciągle wybieram je najczęściej ze względu na wygodę. Czasem trwa to dłużej niż 2 dni robocze, ale zdarza się jeszcze że paczkę mam w paczkomacie następnego dnia. Trochę zależy to od miasta nadawcy, bo od momentu dotarcia do oddziału we Wrocławiu do mojego paczkomatu paczki trafiają dość szybko i nierzadko w soboty. Są sklepy, od których wiem że paczka dojdzie 2-3 dni później, dlatego kawę zamawiam zanim wyczerpię zapasy ;)
Nowy czytnik kodów rzeczywiście ratuje życie, szczególnie że nowe wyświetlacze dotykowe są do bani. Obraz klawisza wydaje się być wyżej niż obszar gdzie można go kliknąć. Zanim odkryłem że QR kody działają, wpistwanie numeru i kodu zajmowało mi 2 razy więcej czasu niż w starym paczkomacie.

Poczty za to unikam kiedy  mogę. Zgubili mi ze dwa listy nierejestrowane, jeden polecony (dwa miesiące czekałem na zakończenie reklamacji). Ale najlepszy numer to bonusowa dziura w gitarze akustycznej ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2016, 07:02:12 wysłana przez byrzydal »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Czerwiec 2016, 06:49:03 »


Nowy czytnik kodów rzeczywiście ratuje życie, szczególnie że nowe wyświetlacze dotykowe są do bani.

Nie wiem czy u mnie jest nowy (pewnie tak bo wyświetlacz też się mija) -- za nic nie potrafi zobaczyć kodu na s4 za to bezbłędnie czyta ze starej nokii e52. Problem w tym, że Nokia nie otwiera nowych linków do kodu.

Offline byrzydal Mężczyzna

  • Wiadomości: 163
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Czerwiec 2016, 07:09:29 »
Cytat: piomic
za nic nie potrafi zobaczyć kodu na s4 za to bezbłędnie czyta ze starej nokii e52

Spróbuj na wyłączonym automatycznym obracaniu ekranu. Na moim LGG2 pomogło ;)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Czerwiec 2016, 10:16:14 »
przypomniałem sobie pewną znajomą, która zamówiła w ten sposób i znudzona czekaniem zamówiła w innym sklepie przez paczkomat.
W takim razie pozdrów znajomą ode mnie  :) Skoro tak piszecie to ja postanowiłem zamówić zanim "znudzę się czekaniem" z tym, że ja jednak stawiam na UPS tym razem.

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Wysyłka - "paczka w ruchu"
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Czerwiec 2016, 10:48:48 »
Do tej pory kilkakrotnie korzystałem z "paczki w ruchu" i może poza dłuższym niż "priorytet polecony" czasie oczekiwania wszystko było w porządku. To trochę taki paczkomat tylko dłużej się czeka. W każdym razie warto skorzystać szczególnie gdy koszt dostawy jest naprawdę niski albo wręcz go brak bo i tak miałem (zwłaszcza jak - tak jak pisał flexooo zakupiony produkt jest tańszy niz przesyłka).
Na paczkomatach tez na razie nigdy sie nie zawiodłem: szybko i bezproblemowo.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi