Autor Wątek: Gry planszowe do gry z dzieciakami  (Przeczytany 3524 razy)

Offline Łukasz86pl Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Bellezza Bellona; Hario V60; Jura Z5 gen1
  • Młynek: ZF64W; 1zpresso Q2
Gry planszowe do gry z dzieciakami
« dnia: 29 Październik 2023, 12:47:28 »
Cześć, czy są tu jacyś gracze gier planszowych?  :D
Szukam gier planszowych do gry z moją 6 letnią córką, ale mam na myśli gry dla dorosłych które dzieci trochę ogarniają 😉 czyli nie jakieś świnki, krówki, kolorowe żółwiki, kolorowe baloniki itd....wiecie o co chodzi 😉

Grywamy czasem w Osadników i Splendor, co jeszcze?
 
Smacznej kawusi
...wchodzący w świat prawdziwej kawy :)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik 2023, 13:00:08 »
Ogarnięta 6latka ogarnie bez problemu klasykę klasyk, czyli Wsiąść do pociągu. Na początek - Europa albo Kraje Nordyckie. Potem - do wyboru, do koloru wszystkie mapy jakie są dostępne, a każda wnosi delikatne zmiany zasad. We dwoje - Patchwork. Proste, kolorowe, dodatkowo teraz w różnych wariantach tematycznych. Jeśli losowość Wam nie przeszkadza (a dziecka nie będzie wkurzać brak szczęścia), to dobrze będziecie się bawić przy Szarlatanach z Pasikurowic z mechaniką push your luck :)
Mogę tak długo :D

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2023, 13:06:45 »
Cześć, czy są tu jacyś gracze gier planszowych? 

A są są  :taktak:

Szukam gier planszowych do gry z moją 6 letnią córką, 😉
Takich to nie znam ale może spróbuj czegoś poszukać w swojej okolicy u mnie jest coś co fantastycznie działa.
O to:

Planszoluby.jpg

Grywamy czasem w Osadników i Splendor, co jeszcze?
Też w to grywamy ale to nie koniecznie jest dla maluchów.
Aaaaaa dostałem podpowiedz z drugiego pokoju od prowadzącego to co jest na tym plakacie żebyś zobaczył takie tytuły.
 :o

TOTEM
ŚLIMAKI TO MIĘCZAKI


Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Matius22

  • Wiadomości: 456
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2023, 13:28:00 »
Także zdecydowanie bym polecił Wsiąść do pociągu, dla młodszych bardzo łatwe do ogarnięcia. Można też pójść o krok dalej i spróbować Catan (dobrze dokupić dodatek który usuwa kostki na rzecz kart, czasem z kostki częściej wypada 2 niż 9). Z czasem fajny będzie też brzdęk.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Październik 2023, 13:32:51 »
Z rosnącą trudnością: Karak, Kroniki Zamku Avel, My Little Scythe,Parki, Na skrzydłach, Dobry rok.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Październik 2023, 14:02:13 »
Wsiąść do pociągu jak najbardziej, można wprowadzić później dodatek 1910, Catan też zgraliśmy na maksa chociaż w trochę późniejszym wieku. Córka lubiła jeszcze Roar który mnie nie specjalnie się podobał, do gry musi być tablet lub smart phone, są animacje i dźwięki.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik 2023, 17:23:56 »
Jeszcze Carcassonne i Takenoko warto spróbować.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Październik 2023, 17:48:34 »
Rodzinnie polegliśmy na Palladynach i Great Western Trail, zanim to się rozłoży, przypomni zasady mija zapał do gry ;-)   

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Październik 2023, 18:44:18 »
Dlatego gry tego typu ogrywamy przez całą miesiąc, co by być na bieżąco  z regułami. I najwyżej coś prostszego i szybszego jak Roj czy Spór o bór.

Dorzucam jeszcze Kaskadię i Wyprawę do El Dorado.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Październik 2023, 22:30:16 »
Moja sześciolatka uwielbia Dixit i dobrze ciśnie w szachy, przekroczyła 1000elo na Chess.com i jest fajnym przeciwnikiem przy szachownicy
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Październik 2023, 14:12:30 »
Karciane: Sen, Smoki. Fajne.

Dla młodych: Mexicana, Lisek Urwisek.

IMHO, planszówki dziś, już nie mają za dużych szans vs treści dostarczane online. To bardziej chciejstwo starszego pokolenia, ale obiektywnie, słabo to się broni w dzisiejszych czasach.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Październik 2023, 14:22:30 »
Czy porównujemy to do gier online/komputerowych czy w ogóle do treści cyfrowych? Zgodzę się, że ciężko jest przekonać tych zanurzonych w cyfrowym świecie. Ale jak już im się pokaże to planszówki mają bardzo wiele do zaoferowania czego nie ma w cyfrowych treściach. Widzę to gdy mój 7-letni syn cierpliwie i z zaangażowaniem walczy przez dwie godziny w planszowe. Albo gdy jego koledzy otwierają z wrażenia oczy na widok jakiejś planszy, figurek, …

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Październik 2023, 18:03:49 »
dobrze ciśnie w szachy, przekroczyła 1000elo na Chess.com i jest fajnym przeciwnikiem przy szachownicy
👍
Moja wnuczka (w lutym skończy 7 lat) chodzi na jakiś kącik szachowy i gra coraz lepiej. Wygrywa z 10 latkami. Choć nie wiem, jak poziom reprezentują. Na razie z dziadkiem nie ma szans 😁, jednakże już muszę się pilnować, bo zapamiętuje moje ruchy, strategię. W podstawówce miałem dwóch przyjaciół, którzy nauczyli mnie szachów. Po jakimś czasie ogrywałem ich sam na dwóch.  Pewnie będzie tak samo ze mną i wnuczką, jeśli się nie zniechęci, bo zwykle uczeń przewyższa mistrza  :taktak:
》tertium non datur《

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Październik 2023, 07:36:13 »
Czy porównujemy to do gier online/komputerowych czy w ogóle do treści cyfrowych?
Oba askpekty, ale bardziej do gier.
Już za czasów mojej młodości pozycje typu Cywilizacja, Command & Conquer, Warcraft, Doom, Quake - IMHO wciągały jednak bardziej niż planszówka.
Jeszcze gry RPG w grupie, się broniły, ale przesuwanie pionków w dobie technologii cyfrowych trochę trąci myszką.
Bitewniaki, gdzie dochodzi aspekt kolekcjonerski, malowanie i tworzenie modeli, też trochę inny typ rozrywki.



Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Gry planszowe do gry z dzieciakami
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Październik 2023, 09:27:20 »
Wciągały, ale wtedy gry planszowe nie były na takim poziomie jak obecnie. Teraz mamy pięknie wydane tytuły z naprawdę ciekawymi mechanikami i wielowymiarową rozgrywką. Osobiście cieszę się gdy córka wybiera grę planszową z rodzeństwem niż spotkanie z koleżanką, która będzie siedzieć na telefonie. Na ambitne komputerowe tytuły też przyjdzie czas.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi