Autor Wątek: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu  (Przeczytany 16829 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Listopad 2017, 16:54:49 »
Domyślam się, że do podłączenia bezpośredniego do ekspresu to musiałbym jakąś pompę dorzucić?

Tak, na pewno. Ja mam zbiornik wiec nalewam do pojemnika, ale ciśnienie będzie za male chyba. Chyba ze rozwiązanie z pojemnikiem na oczyszczona wodę.

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Listopad 2017, 17:15:13 »
filtr Horeca 1,9
to dokładnie ten sam

osmozę masz od nich
najtańsza jaką mieli chyba  platinum x  około 260zl komplet z kranikiem, zajmowała najmniej miejsca plus zbiornik 6l.  Udało mi się wcisnąć ja pod zlewem tak że membrany i filtry są miedzy zlewem a ściana ukryte. Używana jest tylko jako kranik od wody - nie podłączona bezpośrednio do ekspresu.

szafka zlewozmywakowa (jednokomorowy zlew) i stoi kosz na śmieci
zbiornik może być szafkę obok to jest połączone wężykiem około 6mm

Niestety nie mam miernika tds
2 usd;  https://www.aliexpress.com/item/1-Pcs-Digital-LCD-Water-Quality-Testing-Pen-Purity-Filter-TDS-Meter-Tester-0-9990-PPM/32786276005.html



Ciekawa  ta nanofiltracja. Ktoś z Was może ma RO podłączone bezpośrednio do ekspresu?



Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Listopad 2017, 17:34:43 »
Mam RO podłączone do ekspresu.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Listopad 2017, 17:50:18 »
Mam RO podłączone do ekspresu.
Ale bezpośrednio do ekspresu, z pompą, czy taki dynks to napełniania zbiornika? Z mineralizatorem? Jak się to sprawuje?

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Listopad 2017, 18:42:36 »
Podłączam się do pytania :)

Myślałem na bezpośrednim wpięciu ekspresu do naczynia zbiorczego z wodą.

Pytanie co jak zbiornik okaże się za mały? 
1.Czy pompa ( w moim przypadku roto wiec problemu nie ma z wytworzeniem podciśnienia) przyspieszy wymianę w membranie Ro lub miklofiltracji jak to ma miejcie w tych seryjnie montowanych, tylko pompa tu chyba podaje wodę a nie ją zasysa.
2. pompa wytworzy podciśnienie w zbiorniku zbiorczym i uszkodzi membranę?

Z doświadczenia wiem że moja roto ma taką moc że jak odpalę ekspres bez włączenia wody w instalacji to wyssie wszytki resztki z instalacji.

Z mineralizatorem?
Mineralizator w instalacji Ro jest pomiędzy zbiornikiem a w tym przypadku ekspresem żeby minerały i inne nie dostawały sie do sterylnego zbiornika.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2017, 18:47:24 wysłana przez sobota »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Listopad 2017, 19:20:22 »
Nic nie uszkodzi. Wpina się w cały układ zbiornik ciśnieniowy na trójniku, ja mam taki około 10l. Budowa takiego zbiornika wygląda tak, że gdy jest pusty wypełnia go gumowy balon, gdy wpina się go w instalację napełnia się wodą do momentu wyrównania ciśnień z instalacją wodociągową. Wtedy balon zajmuje pewnie około 20% zbiornika, resztę woda, czyli faktycznie w takim zbiorniku 10 l uzbieramy koło 8l wody. Ważne, żeby przy zastosowaniu takiego zbiornika użyć zaworka przeciwzwrotnego za membraną. Przy zastosowaniu takiego zbiornika, czajnik 1,5 l napełnia się kilkanaście sekund a nie 10 minut. Nawet jeśli wytworzyło by się podciśnienie w całym układzie, w co wątpię, to żeby uszkodzić membranę ekspres musiałby wyciągnąć całe 8l ze zbiornika.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Listopad 2017, 15:03:07 »
Za namową napisałem do nich (to fitaqua to jedna z pod marek głównej firmy) i doradzili mi rozwiązane do kawy - http://www.bluefilters.com/pl/filtry_domowe/kuchenne/304 - występują w różnych konfiguracjach filtrów

A firma główna to Amii bo BF to ich marka ;-)

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Listopad 2017, 15:31:24 »
A więc jednak po zmianie mam brite quelle st purity C 150 i na nowym filtrze miernik TDS (chiński) zbyt dobrze nie  pokazuje... 323 ppm robi mi  tylko 194 ppm.  Czyli podobnie jak ten od Ami gdy był nowy. Głowica bez bypassu, filtruje całą wodę. Co myślicie o tym?  Zobaczymy za miesiąc czy pojawią się jakieś oznaki kamienia w czajniku.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Listopad 2017, 19:10:33 »
Ja mam 30% bypass, kamienia w czajniku brak. Ppm na poziomie 140-120. Będę się starał dowiedzieć co w moich ppm przed i po się znajduje.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi