Autor Wątek: Ikawa  (Przeczytany 9533 razy)

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Ikawa
« dnia: 16 Wrzesień 2015, 10:26:49 »
http://www.ikawacoffee.com

co wy na to ??


pzdr. Łukasz

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2015, 10:31:49 »
Nic. Widziałem rok temu :).

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień 2015, 11:08:08 »
625GBP z dostawą... można by chyba coś większego - w sensie wsadu zielonej kawy -  mieć za te pieniądze ;) albo 2 i  ćwierć Gene  :evil:
LMWDP #469

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień 2015, 13:27:26 »
No tak tylko czy potrzeba coś 2x większego na potrzeby domowe ;)


pzdr. Łukasz

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień 2015, 14:28:53 »
iKawa jest na pewno bardziej wygodna niż Gene. Wsypujesz kawę zieloną, proces palenia idzie wg. przepisu z iPhona, po paru minutach gotowe; czysto i ergonomicznie.

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Maj 2016, 16:35:24 »
Wczoraj rozmawiałem na temat samplerów do kawy.
Mercanta używa ikawy jako samplera i wyniki otrzymane przez nich są zbliżone do samplera Probata.
Jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany moge spróbować dowiedzieć sie wiecej na ten temat.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Maj 2016, 21:45:29 »
Za małe to jest. Samplery Probata są bez porównania jednak lepsze...
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2016, 21:47:55 wysłana przez Antonio »

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Listopad 2016, 13:43:38 »
Ciekawe urządzenie całkiem sprawnie działa. Ale z pewnością nie do użytku domowego. Jeżeli wypalasz sample i próbujesz odtworzyć profil z pieca całkiem fajnie działa. Można przesyłać i dostawać od innych profile kawy którą np. Testujesz etc bardzo sprawne urządzenie... co do porównywań z probatem dwa inne urządzenia ale po pewnym czasie istnieje możliwość  otrzymania podobnych wyników ..

Offline My_coffeecake

    • LaCava
  • Wiadomości: 14
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maj 2018, 16:19:46 »
mogę odgrzać temat IKAWY ? jakies nowe spostrzezenia? Moge sie z kims wymienic "doswiadczeniem"? :)

Offline jzagaja

  • Wiadomości: 87
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2018, 11:47:46 »
Maszynka ma bardzi maly wsad - do zwyklego popcorn makera mozna dac 2x wiecej a z kominkiem jeszcze wiecej. Zamiast PIDa mozna dac zwykly regulator PWM (sciemniacz oswietlenia)  a zasilanie wentylatora dac osobno i bedzie taki sam efekt. Mialem Gene Cafe i nie przypadl mi do gustu, rowniez w centrum szkolenia baristow. Lepsze rezultaty otrzymuje w nieduzych piekarnikach z bebnem od Behmora. Piekarniki maja wlasciwa predkosc grzania.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Styczeń 2019, 09:46:30 »
Podobno w firmie Panasonic zainspirowano się iKawą i stworzono tam własny piecyk:
https://panasonic.jp/roast/

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Styczeń 2019, 10:20:05 »
Widzę, że inspiracja bardzo mocna. ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Styczeń 2019, 10:25:10 »
Wygląda, że ta inspiracja w porozumieniu z IKAWA. I chyba Panasonic chyba tylko na rynek japoński.




"IKAWA is proud that the design of our digital micro coffee roasters has inspired Panasonic to develop their ‘Smart Coffee Roaster (for home use)’ as part of their home roasting service ‘The Roast’. We have enjoyed collaborating with their team on this project, contributing to the development with technical know-how and licencing of IKAWA’s patented design for use in the Japanese market.

Available from April in Japan, Panasonic’s ‘The Roast’ service centres on a monthly green coffee subscription service using pre-set roast profiles, green coffee supplied exclusively by Panasonic, and a household coffee roaster based on the design of IKAWA’s roasters.

We see the launch of the Panasonic’s The Roast service as a big step forward in advancing home coffee roasting and appreciation of excellent coffee in Japan.

We feel confident that a result of Panasonic launching a coffee roaster for the domestic market will accelerate growth in roasting coffee at home and improve consumer awareness of where coffee comes from, the value and pleasure of roasting your own coffee, and how an excellent roast can elevate coffee experience.

This will be fantastic progress for Japanese coffee lovers, and will also help IKAWA to make progress of achieving its mission to improve the value chain for smallholder producers and benefit the global coffee industry and drinkers by improving quality and appreciation of excellent coffee.

The IKAWA roasting systems were invented in London by Andrew Stordy and Rombout Frieling during their studies at the Royal Academy of Arts in 2008, and the technical and design innovations have been developed and improved ever since. IKAWA’s Sample Roaster is now used by hundreds of coffee professionals around the world and are still made by IKAWA in our London workshop.

There are key differences between Panasonic’s The Roast service and IKAWA’s roasting systems. Both IKAWA’s roasting systems allow users to roast any green coffee, so they are not locked in to one supplier. IKAWA also enables users to create, edit and share roast profiles which are not possible with Panasonic’s The Roast service.

The IKAWA Sample Roaster for professionals remains available in Japan, and the IKAWA At Home range will be available in Japan soon."

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Styczeń 2019, 11:29:32 »
No właśnie, czysty interes...

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Ikawa
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Luty 2023, 21:21:32 »

Odgrzeję kotleta,

Od roku kotłuję starszą ikawą home (50g) -  miotla
Jest ok.
Choć teraz jeśli zmienię to kupię bulleta r1  :pycha: :taniec: albo nie ....  bo nie mam $

Generalnie używam ikawy w wielu wymiarach (przelew, phin, brippe, ble ble ble) kupiłem od Ikawy z 10 kg kawy z różnymi profilami (dawali firmowo qr code co szanuję bardzo 😀) i słabo było ... do momentu wypuszczenia wersji 100g . teraz nowe wypały (nowe desygnowane profile) mają nowy wymiar, nie mówię że stare nie były dobre, ale jestem wariatem i palenie pod przelew - na laskę która dopiero wbiła na plażę i właśnie pali raka; lub przybysza z afryki ktory pozdrawia różową ręką 😀 nie są w moim stylu, + podatki w stylu UE zamknęły ten temat.
Teraz dobijam 50 kg (polecam to przeliczyć x średni czas wypału 9 min. 🤪) różnego towaru z RR i SwM i powiem tak jest lux, książki (S.RAO) i inne mam za sobą
Festiwale, melanże i moje własne subiektywne oceny, i tak:
- zrozumienie przelewu i wypał blisko lub po 1st crack wychodzi lux, aneoroby, lighty, omniroasty rządzą
- północne (styl akceptujący tzw odchylenie ceyrusowe, czyt. Kwaski) super
- espresso z odrobiną flower power też rwie cyce, ;)
- Italian do french roast (nie będę pierd. o kalorymetrze choć też próbowałem) stanowi poważny problem maszyna po 10 szotach (realnie ok 400-500g ) grzeje sie i przestaje być stabilna, potrzebne jest  chłodzienie, można spalić tzw "gumę" ale jeszce nie trafiłem w "italiani mamma". I tyle
I tu zamykam temat do wypału domowego; służę profilami jeśli ktoś będzie zainteresowany; jeśli komuś  trzeba pow 0,5 kg kawki na tydzień warto pomyśleć o czymś większym.


Aaa i to moja prywatna opinia ☝️
C25B30A6-E8A4-41A9-A5FF-7FEA455CD1AA.jpeg
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2023, 21:27:23 wysłana przez Cob »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi