Autor Wątek: Jura d60, Nivona 759 czy Melitta Caffeo CI Touch  (Przeczytany 3964 razy)

Offline thot

  • Wiadomości: 4
Jura d60, Nivona 759 czy Melitta Caffeo CI Touch
« dnia: 14 Marzec 2019, 02:16:44 »
Planuje zakup ekspresu automatycznego. Stanęło na 3 modelach:
  • Jura d60
  • Nivona 759
  • Melitta Caffeo CI Touch
Wizualnie najbardziej podoba mi się Jura, aczkolwiek ma najbardziej ubogi zestaw kaw. Za pozostałymi dwoma przemawia to, ze oba są One Touch i maja większy wybór kaw.
Jeżeli chodzi o kawy, to kolo 80% z nich będzie kawami czarnymi, z mlecznych preferowalbym latte (która chyba na jurze nie zrobie:/). Jeśli chodzi o kwestie smakowe to testowałem jure (wyzszy model) i byla świetna. Z Nivony miałem okazje testować kawę z NICR 660 i tez była OK, aczkolwiek gorsza niz z Jury. Mellity nie miałem okazji testować. Który z powyższych modeli polecicie?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Jura d60, Nivona 759 czy Melitta Caffeo CI Touch
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Marzec 2019, 08:25:38 »
Jeśli 80% kaw to będą kawy czarne, a jak sam wspomniałeś z Jury kawa Ci bardziej smakowała to się nie zastanawiaj i wybierz Jurę :)  Funkcja one touch jest bardzo przydatna, ale w momencie gdy ktoś w większości korzysta z ekspresu do kaw mlecznych, w Twoim przypadku Jura powinna spełnić oczekiwania  :ok:
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline henzer

  • Wiadomości: 6
Odp: Jura d60, Nivona 759 czy Melitta Caffeo CI Touch
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Marzec 2019, 12:55:15 »
Bierz Jurę, na mojej F50 licznik wskazuje prawie 26 tys. kaw i nie chce się zepsuć, a dorosłem już do porządnej kolby i byłaby okazja zmienić (coraz bardziej podoba mi się BIANCA ale jak przekonać żonę !!!)

Offline thot

  • Wiadomości: 4
Odp: Jura d60, Nivona 759 czy Melitta Caffeo CI Touch
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Marzec 2019, 22:56:42 »
Michał, Henzer dzięki za rady. Właśnie poszło zamówienie na Jurę D60 :)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Jura d60, Nivona 759 czy Melitta Caffeo CI Touch
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Marzec 2019, 15:04:25 »
Henzer, a serwisowałeś swoją Jurę jakoś?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline henzer

  • Wiadomości: 6
Odp: Jura d60, Nivona 759 czy Melitta Caffeo CI Touch
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Marzec 2019, 15:44:32 »
Jeżeli pytasz o przeglądy w serwisie to ani razu, ale zawsze zgodnie z komunikatami czyszczenie i odkamienianie oryginalnymi tabletkami Jury. Jedynie co to wymieniłem "grzybka" od spieniania mleka bo już kiepskie latte wychodziło. Podstawa to też woda bez kamienia, ja stosuję dzbanek filtrujący Brita i jest ok.
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2019, 15:50:34 wysłana przez henzer »

Offline fr86

  • Wiadomości: 13
Odp: Jura d60, Nivona 759 czy Melitta Caffeo CI Touch
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Marzec 2019, 13:58:08 »
Henzer a jak w Jurze wygląda sytuacja z czyszczeniem ekspresu po kawie z mlekiem?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi