Autor Wątek: Kawa do narzekania  (Przeczytany 4978 razy)

Offline yule Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Ascaso Dream PiD, Hario Switch
  • Młynek: G-IOTA DF64
Odp: Kawa do narzekania
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Styczeń 2023, 18:03:40 »
Chyba Kenia właśnie... z racji też pięknych owocowych aromatów. Abstrahując od kawy: cytryny, sok z cytryn, ew. ocet jabłkowy jest dobrym nośnikiem, próbnikiem smaku kwaśnego.

No to mam kolejny sposób na wykorzystanie robusty. Zamówię coś z Kenii i zrobię test porównawczy :D Od tego momentu eksploracja kaw będzie mogła iść tylko w lepszym kierunku.

Offline relikt

  • Wiadomości: 20
Odp: Kawa do narzekania
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Styczeń 2023, 22:09:21 »
Możesz zmielić grubo tą robustę i wtedy świetnie się nadaje zamiast piasku do posypywania śliskich chodników/schodów.

Offline Damian Bobkowski Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Rocket R58 Cinquantotto, AreoPress, French Press, V60
  • Młynek: G-RISTO ZF64W, Xeoleo
Odp: Kawa do narzekania
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Luty 2023, 19:43:36 »
Miałem 500g tej kawy, jeśli chodzi o smak espresso to absolutnie najgorsze jakie piłem kiedykolwiek, natomiast ekstrakcja wygląda przepięknie. Już miałem ją wyrzucać, ale okazało się że metodami alternatywnymi jest absolutnie pijalnia w pracy :).

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Kawa do narzekania
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Kwiecień 2023, 07:31:51 »
Robustę polecam po wietnamsku :)
Parzona w phin-ie i podana z mlekiem kondensowanym (u nich serwuje się to zarówno na ciepło jak i z lodem).
Oryginalne proporcje to 1:1 kawa:mleko, ale na ciepło (bez rozcieńczającego lodu) trochę za słodkie na polski klimat ;)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Kawa do narzekania
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Kwiecień 2023, 09:06:01 »
Robustę polecam po wietnamsku :)

trochę za słodkie na polski klimat ;)
Jest trochę sprzeczności w tym co piszesz.
Raz polecasz.
Drugi raz piszesz że za słodkie.

A jak to jest naprawdę trzeba chyba samemu sprawdzić :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawa do narzekania
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Kwiecień 2023, 13:44:26 »
1:1 kawa:mleko,
Takiego to nie widzałem jeszcze. Ale możliwe że gdzieś tak podają. Wg  baristy z filmu w Wietnamie często dają dużo więcej mleczka niż w Europie ok. 3x więcej niż on pokazuje, ale dla niego to za dużo :). Podejrzewam, że w Wietnamie po prostu jest często bardzo kiepskiej jakości kawa i dlatego tyle mleczka dają. Na ogół to jest raczej warstwa mleczka na dnie szklankj i na to skapuje z phina kawa, np. 10 g kawy zalanej 100 g wody.  Lub jeśli mieszasz z lodem/ wodą, to więcej kawy a potem po wymieszaniu z mlekiem dodajesz do lodu. Wyjściowo stosunek wody do kawy przeważnie jest w okolicach 1:10

Tu przykładowy przepis
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2023, 13:47:36 wysłana przez krystians »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Kawa do narzekania
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Kwiecień 2023, 14:01:40 »
Fajne to jest - dla mnie trochę ilościowo za małe.

U mnie jest tak ze kawa ścieka jednym brzegiem zauważyłem że u niego też tak było.

Dla mnie jeszcze za zimno na kawę z lodem, ale jak coś to wolałbym dodać lód do tego naczynia w którym to robiłem, bo po zamieszaniu zobaczyłem że u niego na dnie szklanki sporo "dobrego" zostało a tak by się to wykorzystało.

To coś takiego jak z patelnią na której smażymy pokrojony boczek, kiełbasę, cebulę i majeranek do zupy fasolowej, ja zawsze staram się te dobroci jakie mi zostają na patelni wykorzystać zalewając to wywarem i wlewając do garnka :taktak:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawa do narzekania
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Kwiecień 2023, 14:14:23 »
Szklanka to za mało ?
Trudno to wypoziomować idealnie, przeważnie znajduje się z którejś strony jakieś najłatwiejsze przejście dla wody, ale że woda bardzo wolno spływa to nie powinno być problemu.

Ja bardzo lubię w lecie robić dripa na szklankę z lodem. wtedy mielę drobniej i odejmuję od zalewanej wody masę lodu.  Więc robi się taki koncentracik. W smaku bardzo fajnie wychodzi. Tylko nie można przesadzić z proporcjami. Nie pamiętam już dokładnie, bo dawno nie robiłem, ale bodajże 60 - 70% wody przelewam kawę a 30 - 40% jest w lodzie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi