Autor Wątek: The Gabi Master A  (Przeczytany 73189 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #270 dnia: 15 Marzec 2019, 08:34:17 »
Tak, przemiał nie za drobny, bo poleci bokiem, temperatura nieco wyższa niż w klasycznych driperach, bo ta wieża odbiera trochę ciepła.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #271 dnia: 15 Marzec 2019, 09:47:13 »
I to się samo tak robi
Ano. Timer na 4 minuty, zalewasz, jak pika to kawa już gotowa. No i jako referencja super, pomija ułomności ludzkie.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3457
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #272 dnia: 15 Marzec 2019, 15:56:58 »
Dla mnie jedyny minus, że zbiorniczek ma 150 a nie 200ml.
Ciut mało jak na filtr 155, jeżeli chcemy trzymać się 6gram /100ml.
Preinfuzja załatwia sprawę ale mogłoby być jeszcze prościej. Do Oxo wchodzi ponad 300 ml. Więc tam pewnie da się jeszcze prościej zrobić jedną szklankę.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #273 dnia: 16 Marzec 2019, 01:00:07 »
Jeśli wolno zalewasz to 200 mieści się na raz.

Offline Kawko

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #274 dnia: 27 Maj 2019, 21:43:26 »
Pisałem w zeszłym roku, gdy testowałem, Ty pisałeś i jeszcze parę osób, ale chyba każdy musi do tego dojrzeć w swoim czasie :)

I ja napotkałem na ten sam problem, ale całe szczęście skorzystałem z opcji "szukaj". ;)
Zakupiłem ostatnio "oryginalne" brązowe filtry do Gabi (Wave Filter 155 brown) i nie powtórzę już raczej tego błędu. Używałem wcześniej białych filtrów do Kality 155 i były o niebo lepsze - te dedykowane do Gabi znacznie się deformują nawet, gdy stosuję opisane wcześniej triki.
Cóż, pozostaje mi się przemęczyć jeszcze te 80-kilka razy. ;)


Czy Gabi pasuje na Hario V60-01 Server?

Jako serwer do Gabi wykorzystuję półlitrową karafkę z Ikei za 7,99zł. Nie jest idealna (brak rączki), ale można na niej równo postawić Gabi bez "pierścienia", no i nie będzie wielkiego żalu, jeśli się rozbije.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #275 dnia: 27 Maj 2019, 22:21:18 »
Też brązowe ostatnio kupiłem. Nie sprecyzowałem przy zakupie i mam za swoje. O ile w smaku różnicy nie czuję, nie twierdzę, że nie ma, ale ja nie czuję, o tyle ja nie potrafię zaparzyć kawy uprzednio przelewając bibułkę. Zawsze mi się tak zdeformuje, że nic się nie da z tym zrobić. Muszę nasypać kawy na suchy filtr i wtedy dopiero robię preinfuzję. Wtedy bibułka nie deformuje się tak bardzo.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #276 dnia: 27 Maj 2019, 22:50:26 »
Spróbuj przelać z lejkiem, wtedy się nie zdeformuje.

https://images90.fotosik.pl/189/dd0587ae69c9927fgen.jpg
The Gabi Master A

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #277 dnia: 27 Maj 2019, 22:53:09 »
Jeszcze tego spróbuję, dzięki za pomysł, ale generalnie widzę, że białe a brązowe filtry to przepaść jeśli chodzi o kwestię deformowania się podczas przelewania.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #278 dnia: 28 Maj 2019, 00:18:31 »
Jako serwer do Gabi wykorzystuję półlitrową karafkę z Ikei za 7,99zł. Nie jest idealna (brak rączki), ale można na niej równo postawić Gabi bez "pierścienia", no i nie będzie wielkiego żalu, jeśli się rozbije.
Ucho kosztuje drugie 7,- ;)

Offline Kawko

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #279 dnia: 29 Maj 2019, 12:54:02 »
Jako serwer do Gabi wykorzystuję półlitrową karafkę z Ikei za 7,99zł. Nie jest idealna (brak rączki), ale można na niej równo postawić Gabi bez "pierścienia", no i nie będzie wielkiego żalu, jeśli się rozbije.
Ucho kosztuje drugie 7,- ;)

Cena tego produktu przekracza założony budżet. :D

Tak serio, to obawiałem się, że nie będzie udało się na tej karafce z uchem stabilnie ustawić zaparzacza. Do niedawna jako serwera używałem małego ikeowego french pressa i nie potrafiłem ustawić na nim Gabi we właściwy sposób - winą obarczyłem zaokrąglony rant podobny do tego w karafce z uchem.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #280 dnia: 18 Czerwiec 2019, 18:32:26 »
Jedzie do mnie Gabi - pytanie do użytkowników Niche - jakie +/- stosujecie grubości mielenia na skali Niche?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #281 dnia: 18 Czerwiec 2019, 23:23:02 »
Nie mam niche ale mielę tak jak do v60.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #282 dnia: 18 Czerwiec 2019, 23:45:26 »
W zależności od kawy, ale poruszam się w przedziale 18-28 klików na Comandante wiec rozstrzał dość duży. Jakkolwiek zmielisz to później wyciągniesz wnioski.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #283 dnia: 18 Czerwiec 2019, 23:52:50 »
Mogę tylko poprzeć obie powyższe. U mnie 22 (Komeś) 12/200ml 45s pre normalnie przez cały system.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: The Gabi Master A
« Odpowiedź #284 dnia: 20 Czerwiec 2019, 17:25:31 »
Pierwsze próby wyszły smacznie :) bardzo grube mielenie, 14g, około 96 stopni, 250ml. Owocowo ale z lekkim "kawowym", lekko gorzkim posmakiem.
Wybaczcie pytanie dripowego laika - teoretycznie jeśli zmniejszę ilość wody, np do 150ml powinienem dostać jeszcze lżejszy napar? /krótszy czas zaparzania/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi