Autor Wątek: Przyszłość speciality coffee  (Przeczytany 83421 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Lipiec 2016, 20:24:10 »


nasz lokalny rynek ma swoje przyzwyczajenia, wdrukowywane przez ostatnich kilkanaście/kilkadziesiąt lat (vide słodkie jogurty)

Kto zaznał truskawkowego serka homo* za młodu ten nie zasmakuje w naturalnych.


* mam nadzieję że większości nie muszę tłumaczyć co to było

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lipiec 2016, 20:47:09 »
Nie da się tak jak kiedyś
Ano nie da się. Jest inaczej, ja nie jestem przeciwnikiem zmian, dopóki nie idą w stronę szkodliwą dla wszystkich, co niestety niestety ma miejsce w większości upraw roślin jadalnych.

Kto zaznał truskawkowego serka homo* za młodu ten nie zasmakuje w naturalnych.
Masz na myśli te gęste jakby ktoś kredy do nich dodał  ? Bardzo je lubiłem, ale chyba wtedy nie było innej alternatywy, co nie znaczy że teraźniejsze jogurty owocowe mi smakują :)
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2016, 20:49:51 wysłana przez krystians »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lipiec 2016, 20:56:14 »
Piomic mleczarnia wola po przejęciu przez danone zaczęła taki szit (mowie konkretnie o kefirku) produkować, że słabo się robiło.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lipiec 2016, 21:06:01 »
Kto zaznał truskawkowego serka homo*
W prawdzie waniliowy ale co jakiś czas się takim raczę :pycha:
http://www.zmsniezka.pl/sklep,view,serek_homogenizowany_waniliowy_250g

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lipiec 2016, 21:08:54 »
Waniliowy też był spoko ale zdecydowanie preferowałem truskawkę. Ten lekko szczypiący posmak na języku...

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lipiec 2016, 21:20:39 »
Dokroję sobie następnym razem.
Piękny off się zrobił jak zwykle :D

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lipiec 2016, 21:31:01 »
Offtop to podstawa każdego forum. Bez niego nie wytworzą się więzi w społeczności.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Lipiec 2016, 22:03:08 »
Jak zwykle wszystko wina palaczy i innych profesjonalistów mających do czynienia z zielonym ziarnem speciality ;) . Nie mają czasu na takie głupoty. Mam jednak nadzieję, że znajdą odrobinę czasu żeby merytorycznie się wypowiedzieć w wątku, bo mają najwięcej do powiedzenia, choć może dla nich to nudne oczywistości, to zapewne dla większości forumowiczów już nie.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2016, 22:17:50 wysłana przez krystians »

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Lipiec 2016, 09:40:04 »
 kawka Jedyna przyszłość speciality coffee to edukacja konsumenta, pokazywanie różnić w jakości to jedyna metoda aby kawa speciality mogła się rozwijać ... takie moje prywatne spostrzeżenia ... Całe szczęście wszyscy jesteśmy inni i każdemu coś innego smakuje  :hihihi: 

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Lipiec 2016, 13:34:55 »
No ale pytanie brzmi: co się stanie jak speciality się rozwinie na tyle, że stanie się powszechną normą?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Lipiec 2016, 13:43:04 »
Zrobi się tu forum onetu  :'(
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Lipiec 2016, 13:43:53 »
Chyba nigdy tak nie będzie. Na większości rynków panuje presja ceny a to nie sprzyja takiej powszechności.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Lipiec 2016, 16:00:56 »
Wielkosc rynku kawy speciality rosnie, jednak to bedzie do pewnego poziomu bo jest mocno uzaleznione zarowno od rozwoju spoleczenstwa i dobrobytu, ale tez od progu wejscia konsumenta - czyli nakladu na przygotowanie finalnego produktu.

Dobre jest porownanie z piwami rzemieslniczymi. Roznica jest taka ze w przypadku kawy prog wejscia jest zdecydowanie wiekszy. Np. zrobienie dobrego dripa wymaga wiedzy i doswiadczenia, widac to chociazby po wielkosci watku "Drip czyli prosto i smacznie" (ktorego notabene wczoraj udalo mi sie skonczyc czytac po kilku dniach na raty :) ). W przypadku piwa czy innych gotowych specyfikow, tej bariery nie ma. Co jest jednym z powodow, dlaczego rynek piw przezywa duzo wiekszy i szybszy boom w ostatnich latach w porownaniu do kawy.

Osobiscie nie zgadzam sie ze stwierdzeniem Jamesa H. ze "rynek speciality bedzie w niedalekiej przyszlosci mainstreamowy i nie bedzie w nim niczego specjalnego". Kawa najwyzszej jakosci zawsze bedzie czyms waznym/spacjalnym dla osob ktore ja pija i maja z tego frajde. A ze jest takich osob wiecej to zupelnie inna kwestia. Kawa najwyzszej jakosci sie popularyzuje, ale nie upowszechnia. Jej udzial w rynku to ciagle ponizej 5% wszystkich ziaren. Zeby sie upowszechnila musialoby to byc duzo wiecej, dajmy na to 30%. Wtedy co 3cia wypita kawa pochodzilaby z ziaren speciality - a to juz sobie ciezko wyobrazic, nawet za 50 lat...

Ale warto marzyc... Jesli automatyzacja pojdzie mocno do przodu i np. spowszechnieja ekspresy typu Clover, gdzie rozne zmienne dobierane sa automatycznie do ziaren, palenia i preferencji uzytkownika - to bedzie bardzo przyjemnie popijac taka kawke na Orlenie podczas podrozy ;)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Lipiec 2016, 19:04:40 »
Już kiedyś też poruszałem ten wątek przy kilku okazjach w jakiś dyskusjach czy na blogu i przez lata zdanie pod tym kątem mi się nie zmienia - specialty zawsze pozostanie specialty, jak sama nazwa wskazuje. Zawsze zostaje miejsce na klasę premium, w każdej dziedzinie życia i nie spotkałem się z sytuacją, by ta klasa premium nagle spowszedniała. Mogły powstać jakieś "klasy premium dla szerszego grona", które łączą względnie niską cenę ze względnie dobrą jakością (albo nawet nie względnie, ale jednak bez tej naturalnej klasy 'klasy premium'). Czy to, że pijemy statystycznie mniej zwykłej, czystej wódki, oznacza, że przenieśliśmy się na porządne wina, craftowe piwa, czy doskonałe single malty? Nie. Królują wina do 20 złotych z Biedronki czy Lidla (tak, można tam znaleźć fajne rzeczy), czerwony johny walker, ew. daniels jeśli "idziemy na wypas", nawet z craftem jest ciężko, pomimo tego jak fantastycznie w Polsce się rozwinął. Mnóstwo dobrych, rzemieślniczych, nowofalowych browarów, docenianie naszych piw tego segmentu na świecie... i co? i tak 8/10 osób, kiedy zobaczy, że ma za butelkę piwa zapłacić 5-7-10-xx złotych, puka się w czoło, bo to normalne, że idąc na imprezę/grilla, łoi się po dwa, trzy, pięć browarków. To już lepiej flaszkę kupić, efekt lepszy, cena ta sama.

Więc specialty kawowe zawsze zostanie specialty. Będzie to zawsze kilka procent rynku i tyle. Nawet jeśli ludzie dowiedzą się, że kawa może smakować fantastycznie, to i tak w większości wypadków wrócą do kaw klasy komercyjnej. Te też mogą być dobre. Wystarczająco dobre i wystarczająco tanie.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Przyszłość speciality coffee
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Lipiec 2016, 20:48:55 »
Nie lękajcie się. Dla większości ludzi kawa to jednak absolutnie marginalny element życia :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi