Autor Wątek: Dojrzała kwasowość...  (Przeczytany 34045 razy)

Offline KiT

  • Wiadomości: 586
  • Ekspres: BZ10 najczęściej
  • Młynek: F64Evo i jakieś tam inne
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Lipiec 2017, 16:17:03 »
To może zacznijmy od mierzalnego punktu startowego, czy uczucie kwasowatości kawy jest skorelowane z kwaśnym jej odczynem.
Jak się okaże że sensoryka sobie a chemia sobie, to można raz coś stwierdzić na pewno, dwa  zmienić kierunek poszukiwań.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Lipiec 2017, 16:33:11 »
Nie jest to wiedza bezużyteczna
Penie nie i pewnie bardzo ciekawa, ale raczej jest to ten najwyższy stopień zaawansowania. Dalekie to od poetyckich opisów na paczkach kawy czy swobodnych recenzji o naparach. W znakomitej większości przypadków stwierdzenie: wysoka kwasowość będzie skrótem myślowym od intensywnych odczuć kwaśnego smaku, czyli z kwasami w kawie będzie miało niewiele wspólnego w myślach autora tychże słów.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Wrzesień 2017, 17:39:28 »
Dojrzała, intensywna *kwasowość* dziś w sklepie:



Hasło *kwasowość* jest kluczem, nieprawdaż? :o

Ciekaw jestem kiedy nastąpiła ta chwila, gdy koncern zdecydował się na jego użycie?
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2017, 17:46:22 wysłana przez Antonio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #63 dnia: 19 Wrzesień 2017, 19:14:57 »
Się dzieje, jeszcze chwila i Kenia będzie synonimem kawy ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Wrzesień 2017, 19:40:11 »
Już była :). Nawet Wendelboe narzekał - "jak długo można pić Kenie".

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #65 dnia: 19 Wrzesień 2017, 22:25:57 »
Tam w Skandynawii na bogato... ;) U nas królował kwasowy inaczej Pedros, chyba z tej samej fabryki, co kawa z mojej fotki.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #66 dnia: 17 Maj 2018, 18:58:24 »
Chyba ciekawy artykuł na temat kwaśnych wrażeń:

Perfect Daily: Dlaczego niektóre kawy są bardziej kwaśne...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Sierpień 2018, 09:45:18 »
Myślę, że niniejszy wątek będzie stosowny do podjęcia dyskusji o "obiektywności" i "subiektywności" naszych wrażeń. Inspiracją i punktem wyjścia może być uwaga @siewcu w innym wątku:

Poza tym... Poważnie? Informacje jak dla ludzi którzy nie mają pojęcia o kawie innej niż z marketu? I to opisane jako dane techniczne?

"Moc: 3/5
Kwasowość: 1/5
Słodycz: 5/5
Aromat: 3/5"

Nie da się ukryć, że taki "portret sensoryczny" jest dość dyskusyjny, abstrahując już nawet od "problematyki" pojęcia "kwasowości"...  kawka

Pojęcie "mocy" wydaje się najbardziej chyba "trudne", bo zakładając, że to intensywność naszych wrażeń w ogóle, łatwo można ją zmienić w procesie zaparzania lub nawet po, rozcieńczając kawę. Nie mam pomysłu na obiektywne badanie "mocy kawy" bez wskazania na konkretny proces i warunki zaparzania. W ogóle "moc" ma konkretne znaczenie w fizyce, więc stosowanie tego pojęcia w odniesieniu do naszego podniebienia jest co najmniej niepoprawne. Aczkolwiek i wódka bywa "mocna" -- nie mówimy jednak o "mocy napoju" lecz o zawartości alkoholu...

« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2018, 10:31:06 wysłana przez Antonio »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Sierpień 2018, 10:38:27 »
No widzisz, dla mnie mocna to jest np. woseba ;) Ale to i tak wszystko jest subiektywne, dla mnie granica kwasowości przesunęła się po spróbowaniu świeżej Etiopii, 2 dni po paleniu. Każdy patrzy przez pryzmat doświadczeń, a przecież bez niego nie ma co ruszać tematu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Sierpień 2018, 10:39:55 »
Nie wszystko jest subiektywne. Całkiem sporo możemy ocenić rzetelnie i obiektywnie, gdy się spotkamy i ustalimy normy oraz stosowne słownictwo. Te wymienione określenia nie są najlepsze, są niefortunne ;).

Offline burlap

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: DB, AP
  • Młynek: Specialita
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Sierpień 2018, 10:40:27 »
Miałem okazję przeprowadzić niewielkie eksperymenty sensoryczne na sobie - jakiś czas temu miałem uszkodzony nerw językowy i przez kilka miesięcy odczuwanie smaków było mocno zaburzone. Coś jakby mózg musiał od nowa dopasować zakres odczuwania poszczególnych smaków (tak to sobie zracjonalizowałem).

W fazie dostrajania smaku kwaśnego jedzenie i picie było trochę męczące: praktycznie wszystko było kwaśne, a produkty normalnie zbilansowane (np. słodkie owoce) były niejadalne. Kawa bez mleka nie dała się pić (nie wiem dokładnie, co wtedy mialem, przypuszczalnie jakąś standardową arabikę Agust/Mokito/Meseta/Caffen). Może powinienem był zrobić wtedy jakieś tournee po dobrych kawiarniach i popróbować różnych espresso i alternatyw, ale ochota była niewielka.

Natomiast w fazie dostrajania smaku słodkiego jedzenie było koszmarem. Bez sporej porcji ostrego sosu nic nie dało się zjeść. Owoce tylko niedojrzałe. Jogurt naturalny za słodki. Kawa z mlekiem smakowała jak cappuccino z proszku. Natomiast espresso... Mój ekspres nie jest tytanem powtarzalności, ale mogłem wypić ze smakiem wszystko, co wycisnął.

Reasumując: smak kwaśny jest kluczowy, mimo wszystko życie było najbardziej znośne właśnie wtedy, gdy wszystko było kwaśne. Poza tym jeśli w czasie rekonwalescencji mózg jednej osoby jest w stanie przejść przez tak szeroki zakres od kwaśnego do słodkiego, nie jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić uczucia smaku żadnej innej osoby (ups, truizm).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Sierpień 2018, 10:42:56 »
Dopóki się nie spotkamy i nie uzgodnimy, co i jak bardzo jest "kwaśne", "kwasowe", "kwaskowate" itp.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Sierpień 2018, 11:45:34 »
Mocna, to była zalewajka z dwóch łyżeczek. Słaba z jednej. , drugi raz zalana wodą ☺
Może trochę pojechałem ale to określenie wogole nie pasuje do kaw specjality, parzonych w określone sposoby.
Najbardziej mnie denerwuje, jak ktoś pyta, lub stwierdza, że ja to piję mocną kawę.
Myślę, że opisowe porównanie smaku do określonych owoców, czekolady itp. Jest najbardziej trafne i nie potrzeba to żadnych ocen w skali1-5.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2018, 11:47:42 wysłana przez raf77 »
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #73 dnia: 02 Sierpień 2018, 07:44:23 »
"Moc" i "słodycz" są bardzo luźnymi i raczej potocznymi określeniami w odniesieniu do kawy.

Nieco bardziej "obiektywnie" jawi się "aromat" ale tylko gdy jakoś go sprecyzujemy. Co oznacza "aromat" w cytowanym zestawieniu? Intensywność? Jeśli tak, to w zasadzie każda świeżo palona kawa ma dużą intensywność, np. robusta znacznie większą niż jakaś fajna Kenia. A przecież szukamy rozróżnienia między pozytywnym a negatywnym wrażeniem...

Najbardziej obiektywnym z tych parametrów jest wrażenie smaku kwaśnego. Prawie każdego możemy skalibrować do dość precyzyjnego pomiaru: jesteśmy w stanie rozróżniać różne natężenia tego smaku. Oczywiście, że każdy nadaje danej kawie swoje wartości, ale teoretycznie można się spotkać i ustalić jaką dane kawy mają kwaskowatość...

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Dojrzała kwasowość...
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Sierpień 2018, 18:20:47 »
Ostatnio miałem przyjemność asystować przy profesjonalnym kursie sensorycznym robionym przez SCA i ciekawostka: SCA uznaje tylko trzy określenia kwasowości. Nie chcę tłumaczyć, żeby nie popełnić babola, ale są to: Complex, Fine, Delicate. Określenia takie jak: mocna, cierpka, winna, zdecydowana - dla SCA są błędem i przy ocenianiu prac podchodzą do tego bardzo krytycznie. Complex - wysoko jakościowe kawy, często z obróbki naturalnej. Fine - raczej obróbka mokra, jasne palenie. Delicate - bardziej kawy azjatyckie. Oczywiście wszystko to w ogromnym uproszczeniu dla wyobrażenia co te określenia mogą oznaczać.
Podobnie z body - niskie, średnie, wysokie. Jeśli chodzi o uczucie w ustach (mouthfeel) już jest więcej - metaliczne, oleiste, kremowe, suche (kawa mielona kilka miesięcy temu naprawdę pozostania "kapcia" w ustach)
Ot, ciekawostki, jeśli to kogoś interesuje ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi