Autor Wątek: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder  (Przeczytany 340362 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1110 dnia: 23 Wrzesień 2020, 00:08:41 »
U mnie przy dozie 18g - ustawiam Niche na 22
A masz NFC?

Vitalista

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1111 dnia: 23 Wrzesień 2020, 00:17:31 »
Jako że dostępność wersji "Midnight Black Niche Zero EU" jest słaba, wydaje się, że ma sens zamówienie wersji "Midnight Black Niche Zero UK" i przerobienie wtyczki na EU. UK też ma kabel 3-żyłowy, a w gniazdku 230V i 50 Hz. Co o tym myślicie?
Tez jest to jakieś rozwiązanie, chociaż patrząc i analizując dostępność w przyszłym tygodniu puszczą kolejną serie na eu bądź max pierwszy tydzień października. Wysyłki na pażdziernik realizowane już od połowy września, więc zamówienia teoretycznie november będą w październiku. Mogę się mylić to niech mnie ktoś poprawi.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1112 dnia: 23 Wrzesień 2020, 08:44:54 »
Jako że dostępność wersji "Midnight Black Niche Zero EU" jest słaba, wydaje się, że ma sens zamówienie wersji "Midnight Black Niche Zero UK" i przerobienie wtyczki na EU. UK też ma kabel 3-żyłowy, a w gniazdku 230V i 50 Hz. Co o tym myślicie?

Mogą po prostu nie chcieć wysłać na adres inny niż UK.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1113 dnia: 23 Wrzesień 2020, 08:47:39 »
U mnie przy dozie 18g - ustawiam Niche na 22
Przy dozie 14g - na 17

To nie jest ustandaryzowane niezależnie od ekspresu. Nie kalibrowałem mojego NZ, ale od początku najsensowniejsze zakresy przemiału dla sitka 15g VST były między 14 a 18 kropką, zależnie od ziaren. Ze starszym ziarnem zdarza mi się nawet schodzić do 12.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1114 dnia: 23 Wrzesień 2020, 08:51:27 »
Jako że dostępność wersji "Midnight Black Niche Zero EU" jest słaba, wydaje się, że ma sens zamówienie wersji "Midnight Black Niche Zero UK" i przerobienie wtyczki na EU. UK też ma kabel 3-żyłowy, a w gniazdku 230V i 50 Hz. Co o tym myślicie?
Zamawiaj - zamiast przerabiać - kup przejściówkę - kilka(naście) złotych kosztuje
albo poproś żeby wysłali CI wersje EU - jak zamawiałem swój - były tylko wersje UK - poprosiłem - i wysłali mi z normalnym kablem


Mogą po prostu nie chcieć wysłać na adres inny niż UK.

Odpisali mi, że patrzą na państwo i dobierają kabel ;) a w razie wątpliwości - jest bardzo dobry kontakt mailowy
Never Give UP †

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1115 dnia: 23 Wrzesień 2020, 12:01:22 »
Jako że dostępność wersji "Midnight Black Niche Zero EU" jest słaba, wydaje się, że ma sens zamówienie wersji "Midnight Black Niche Zero UK" i przerobienie wtyczki na EU. UK też ma kabel 3-żyłowy, a w gniazdku 230V i 50 Hz. Co o tym myślicie?

Poczekaj cierpliwie na Niche wersję EU.
Będzie pewnie szybciej niż się spodziewasz ... puścili  teraz trochę sprzętu na Europę i  chwilowo muszą  zadbać o klientów spoza EU.
Za chwile znów będą na EU dostępne, tak uważam.

ps. pocieszę Cię albo nie ale czekam na swój (inny) młynek dużo dłużej , i też muszę być cierpliwy ;)


« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2020, 12:06:06 wysłana przez PiotrekBM »

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1116 dnia: 23 Wrzesień 2020, 13:05:18 »
Drugi dzień z Niche (acz bez kolbówki za mną).
Są minusy... głównie jeden, który spowodowany jest równoczesnym wzrostem temperatur za oknem. Kawa na CB znika w zastraszającym tempie...

A tak serio - sprawdzał ktoś jak daleko w "coarse" można pójść aby można było spokojnie mielić? Do CB dałbym jeszcze troszkę grubszy przemiał, ale mam wrażenie, że jestem już ciut ciut przed wyjęciem żarna i nie wiem czy mu to nie zaszkodzi.

No i z plusów (poza oczywistymi jak jakość przemiału) należy zauważyć, że faktycznie nie jest to traktor - z tym "quiet" też nie przesadzajmy. Ale nawet dość miło burczy mieląc i - nie mając po prawdzi decybelomierza -postawiłbym go z 1-2dB ciszej od mojego czajnika Zelmera.

avidrock

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1117 dnia: 23 Wrzesień 2020, 14:27:51 »
ciszej od mojego czajnika Zelmera.
Od mojego czajnika na gaz który umie  gwizdać to zdecydowanie ciszej działa. Tak serio to ten młyn jest robi ogromne wrażenie jak wizualnie tak i w trakcie mielenia. Cytat mojej żony: jakoś tak drogo wygląda;)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1118 dnia: 23 Wrzesień 2020, 14:40:20 »
ciszej od mojego czajnika Zelmera.
Od mojego czajnika na gaz który umie  gwizdać to zdecydowanie ciszej działa. Tak serio to ten młyn jest robi ogromne wrażenie jak wizualnie tak i w trakcie mielenia. Cytat mojej żony: jakoś tak drogo wygląda;)
Może chciała powiedzieć „ jakby luksusowo „ 😋

avidrock

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1119 dnia: 23 Wrzesień 2020, 14:45:04 »
Może chciała powiedzieć „ jakby luksusowo „ 😋
Powiedziałem jej, że kosztował 1200 zł może dla tego takie wrażenie miała

avidrock

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1120 dnia: 23 Wrzesień 2020, 18:02:57 »
O to jakie różnice zauważyłem w Niche w porównaniu do 1zpresso JE. Kawa  Tanzania Yeti tamu PB 18 gr na wyjściu 34. z Niche wychodzi bardziej kwaskowa, crema dużo mniejsza i jaśniejsza. W JE mieliłem 19 gr na wyjściu 38, ale różnica jest kolosalna. W JE crema większą i dużo ciemniejsza, kwasowość delikatnie wyczuwalna. W sumie z dwóch młynków ta  kawa z charakterem i bardzo smaczna tylko jestem w szoku jakie są ogromne różnice w smaku
 Spróbuję zaraz jeszcze V60.. ktoś podpowie z jakich ustawień najlepiej startować?

Vitalista

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1121 dnia: 23 Wrzesień 2020, 21:17:04 »
Jutro rusza nowa runda ... szable i karty płatnicze w dłoń "We will add more stock to pre order at 10am (GMT) Thursday 24th September”.

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1122 dnia: 23 Wrzesień 2020, 23:02:31 »
Ja na razie jadę na jednej i tej samej kawie, dodajmy nie wybitnej, więc zbyt dużo o smakowych niuansach nie mogę powiedzieć, ale zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Mój poprzedni młynek Ascaso i-1 Steel z którego generalnie byłem bardzo zadowolony, bo uderzeniu nagim portafiltrem w matę w celu równego ułożenia ziaren zostawiał za każdym razem stempel w postaci pyłowego odcisku. W przypadku Niche  - zero (he he) śladu. Na minus to ten kabel. Wiecie może jaka jest jego całkowita długość? Bo ciężko mi wyczuć moment kiedy kabel się kończy a kiedy go jeszcze można wyciągnąć.

avidrock

  • Gość
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1123 dnia: 24 Wrzesień 2020, 05:50:15 »
Na minus to ten kabel. Wiecie może jaka jest jego całkowita długość?
Zobaczą na filmiku minuta 7.20




Panowie , jak mam ustawić na V60. Ustawiłem już na 50, kawy 20 gr. i dalej jest za drobno, mieszczę się w 5 minutach. Wychodzi jednolita masa, takie błoto a powinno to wyglądać jak mokry piasek. Nie patrzeć na tę przedziałki i kręcić na drugie koło?
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2020, 07:28:56 wysłana przez avidrock »

Offline blazko Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
    • Zielone Laboratorium
  • Ekspres: profitec pro700
  • Młynek: niche zero, mazzer mini e
Odp: Niche Zero - The Quiet Coffee Grinder
« Odpowiedź #1124 dnia: 24 Wrzesień 2020, 11:05:03 »
Jutro rusza nowa runda ... szable i karty płatnicze w dłoń "We will add more stock to pre order at 10am (GMT) Thursday 24th September”.

Tym razem całkiem sporo "rzucili". Wersja biała planowo przyjedzie do mnie w grudniu :D
---
Wegańskie kosmetyki od Zielonego Laboratorium
https://zielonelaboratorium.pl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi