Autor Wątek: Programowanie Carimali i inne drobne problemy  (Przeczytany 1616 razy)

Offline MartBan Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Hendi Marina(był), Carimali Eta Beta 1GR,Astoria CkE, Cime Mono
  • Młynek: Cunill Tauro, Carimali G1, Obel Junior,Macap m5d
Programowanie Carimali i inne drobne problemy
« dnia: 14 Kwiecień 2018, 18:52:11 »
Witam ponownie, od paru tygodni służy mi taki oto ekspresik: Carimali Eta Beta 1 i jako nowicjusz staram się nie nadużywać nieprzebranej wiedzy Forumowiczów, jednak nie na wszystko udaje mi się znaleźć odpowiedź, może szanowni Koledzy posłużą pomocą i kawa będzie lepsza. Nurtuje mnie następująca kwestia: w żaden sposób nie mogę ustalić dawek wody do kawy, przepływomierz działa jak należy, jednak zapamiętane są jakieś absurdalne ilości i ekstrakcję zaczynam i kończę manualnie. Zdobyłem instrukcję, rocznik wydania i produkcji mojego sprzętu się zgadza - 2002, jednak oznaczenia ekspresów mają inną końcówkę ja mam Eta Beta LM, a dokumentacja jest od Eta Beta EC, panele różnią się ikonką na jednym klawiszu i za nic nie działa instrukcja programowania. Może znajdzie się jakiś serwisant lub inna osoba z wiedzą bądź instrukcją jak można zapisać nowe żądane ilości? Mam nadzieję, że idzie to zrobić manualnie bez RS-a lub czytania EEPROM'u.

Druga sprawa to skleja mi się zawór antydepresyjny, po wystygnięciu nie odpuszcza i przy ponownym rozgrzaniu presostat rozłącza grzałkę a w bojlerze nie ma pary. Wystarczy że uniosę pokrywę, dotknę, wcisnę zawór, albo odkręcę podczas rozgrzewania dyszę pary i wszystko jest OK. Zaworek myłem i rozbierałem już dwa razy i nic nie pomogło, w poprzednim ekspresie miałem zaworek ze sprężynką, a ten jest taki swobodny, grawitacyjny. Myślałem kupić nowy, ale konstrukcja jest identyczna, a mój wygląda jak nówka, nic się nie blokuje i mam obawy że przyczyna leży gdzie indziej, miał ktoś podobne doświadczenia?

Dziękuję i pozdrawiam, Marcin.
Jest kawa, jest zabawa ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Programowanie Carimali i inne drobne problemy
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2018, 18:59:27 »
Co nie działa w programowaniu? Nie możesz wejść w tryb programowania, czy nie możesz ustawić objętości, czy nie możesz zapamiętać ustawień?

Który przycisk u ciebie to tzw. start/stop manualnego parzenia? -- tym guzikiem najczęściej (przez przytrzymanie) wchodzi się w tryb programowania.

Offline MartBan Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Hendi Marina(był), Carimali Eta Beta 1GR,Astoria CkE, Cime Mono
  • Młynek: Cunill Tauro, Carimali G1, Obel Junior,Macap m5d
Odp: Programowanie Carimali i inne drobne problemy
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2018, 19:12:08 »
Nie mogę wejść w tryb programowania, próbowałem już przytrzymać na różne sposoby klawisze, ale nic się nie dzieje, albo momentalnie ekspres startuje. Zdjęcie nr 1 to mój ekspres, właśnie wychodzi na to że nie ma takiego manualnego przycisku, tylko każdy jest funkcyjny, od lewej: ON/OFF, wrzątek, espresso, lungo, podwójne lungo, i 3 ostatnie uruchamiają dodatkowo spieniacz: cappucino, flat white i latte. Zaprogramowane wartości są mocno zawyżone, parzę tak, że po osiągnięciu odpowiedniej ilości naciskam jeszcze raz klawisz i pompa się wyłącza.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2018, 19:15:47 wysłana przez MartBan »
Jest kawa, jest zabawa ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Programowanie Carimali i inne drobne problemy
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień 2018, 19:23:23 »
Na różne sposoby to nie próbuj, bo mogą być różne kombinacje klawiszy, które coś mogą spowodować. Trzeba się dowiedzieć który klawisz trzeba przytrzymać.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4813
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Programowanie Carimali i inne drobne problemy
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień 2018, 19:27:41 »
Spróbuj dłużej przytrzymać przycisk z dużą filiżanką. Do momentu gdy zaczną mrugać kontrolki. Zwykle funkcję wejścia do programowania spełnia przycisk XL a więc może to być ten.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi