Autor Wątek: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid  (Przeczytany 3707 razy)

Offline xVampear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Profitec pro 500 pid
  • Młynek: Eureka Zenith 65E
Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« dnia: 04 Kwiecień 2018, 14:55:07 »
Witam :)
Po zakupionym na próbę Rancilio Silvia, żona wkręciła się w robienie kawy na poważnie, nie ukrywam, że ja również. Pomijając szczegóły,  z obecnego ekspresu jesteśmy zadowoleni, kawy wychodzą super, próbujemy ciągle nowych mieszanek od Antonia :) Jednak chcielibyśmy przesiąść się na solidniejszy sprzęt. Silvia była kupiona na próbę, żona chciała automat, więc nie chciałem od razu wyskakiwac jej z ekspresem za kilka tysięcy i usłyszeć po miesiącu, że to jednak nie dla niej, bo to głównie ona go używa kiedy przebywam poza domem. Chodzi o hx oczywiście. Czytając forum, oglądając filmy na yt wybrałem te dwa, Bezzera magica s pid oraz Profitec pro 500 pid , różnice wydaje mi  się niewielkie są między nimi. Jak wygląda sprawa okiem bardziej doświadczonych kolegów? I co ewentualnie jeszcze jest  godnego rozważenia w tych pieniądzach. Na forum widzę zazwyczaj wybór między Bezzera a Rocket. O Profitec niezbyt głośno. Młynek wydaje mi się, że kupiłem docelowy od razu(Eureka Zenith 65E), za radami kolegów z forum aby na tym nie oszczędzać i nie ukrywam, że z niego bardzo zadowolony jestem, żona również.
Z góry dziękuję za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2018, 16:34:43 wysłana przez xVampear »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwiecień 2018, 15:26:37 »
A może xenia? Tylko trochę mało u nas użytkowników, chyba tylko jedna osoba z forum ma...

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwiecień 2018, 16:59:31 »
W tej grupie cenowej to już chyba decydują względy wizualne... Dokonując swojego wyboru kupiłem Rocketa, ale chyba przy drugim podejściu wybrałbym Bezzerę, ewentualnie ECM bo ma fajne kolby i perfekcyjne wykonanie (ale brak PID). Jak masz gdzie to obejrzyj na żywo, pomacaj...

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwiecień 2018, 00:42:55 »
Ja mam bliźniaczy zestaw. Nuova Simonelli MDX On Demand to bliźniaczy młynek do Twojego. Moja Bezzera Magica od 2 lat spisuje się super. Nie mam nic jej do zarzucenia. Ma pewne mankamenty, ale kto ich nie ma. Tacka ociekowa dosyć duża, zbiornik na wodę też. U nas w domu robimy ok. 20 kaw dziennie. Bezzera prawie cały dzień jest włączona, bo ktoś przychodzi, ktoś wychodzi, a kawę każdy pija co chwilę. PID daje fajne możliwości. Eksperymentowaliśmy na kawach i rzeczywiście od zmiany na PID zmienia się smak kawy. Jest inna. Lubimy w domu cały czas poszukiwać nowych smaków i aromatów. Więc nie jesteśmy przywiązani do jednej palarni. Nie wiem nic o ECM, ale Bezzera jest dla mnie super. Powtarzalność bez zarzutu. Mechanicznie też jest OK. Chociaż jak wspomniałem padł po ok. roku manometr ciśnienia. Wymienili w Coffesite. Twierdzili, że to całkiem odosobniony przypadek. Wszystko jest dobrze spasowane. Nie ma się do czego czepiać.

Offline xVampear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Profitec pro 500 pid
  • Młynek: Eureka Zenith 65E
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwiecień 2018, 15:14:01 »
No i jednak Profitec wjechał do kuchni :) No i zadowoleni jesteśmy bardzo. Jedyne czego się dopatrzyłem co mi nie pasuje to to, że muszę odchylać od gorącej wody ramię aby rozpocząć ekstrakcję. Jeśli jest ustawiona do przodu to jest na drodze wajchy którą włącza się zaparzanie, więc w trakcie robienia kawy musi być ustawiona na bok. Największe plusy wg mnie to łatwość obsługi. Dużo mniej też wody zużywam ze zbiornika, gdyż często regulowałem temperaturę bojlera w Silvii upuszczając wody. Zainstalowałem wł Wemo insight Belkin więc wracając z miasta odpalamy ekspres zdalnie oraz ustawiliśmy harmonogram. Więc łatwość i wygoda teraz nieporównywalna. Ale praca z Silvia chyba więcej frajdy mi sprawiała :) Od razu zamontowałem uszczelkę Cafelat, czerwona pasuje idealnie. Wymieniłem też od razu prysznic na IMS. Sitka IMS poszły do nowego właściciela Silvii a ja zakupiłem VMS 18g bez rowka i tamper od Metiu. Tamper fantastyczny. Idealnie spasowany, bardzo wygodny. Na IMS zdarzały mi się, ale bardzo rzadko kanały przy ściance sitka, tam gdzie nie sięgał tamper Motta. Teraz na te kilkanaście kaw które zrobiłem nie zdarzyło się to ani razu. Sprawdziłem wodę w domu, 350ppm prosto z kranu, 250 po filtracji w dzbanku filtrem Aquaphor więc  jadę szukać czegoś w supermarkecie i sprawdzę czy zauważę różnicę :) Pozdrawiam

Stanic

  • Gość
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwiecień 2018, 15:40:22 »
Super, gratuluję!

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwiecień 2018, 15:45:52 »
Również gratuluję ! Jakieś zdjęcia umieścisz ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline xVampear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Profitec pro 500 pid
  • Młynek: Eureka Zenith 65E
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwiecień 2018, 16:49:15 »
IMG-20180317-WA0002-496x992.jpeg
IMG-44acca7a53cda36a2a504e1f61d12663-V-1120x1984.jpgIMG_20180412_095303-1488x1984.jpgIMG_20180412_100459-1984x1488.jpg

A na zdjęciach Chocolate wave od Antonia :)
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2018, 18:11:00 wysłana przez xVampear »

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwiecień 2018, 19:56:43 »
Jak miło to czytać...  :taniec:

Gratuluję sprzętu !  :taktak: :brawa:
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Stanic

  • Gość
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwiecień 2018, 21:43:15 »
 bardzo ładne i fajna extrakcja

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Kwiecień 2018, 22:13:29 »
Rownież gratuluję!

Czuć tą Twoją radość z obcowania z nowym  sprzętem  ;)
Jest się czym cieszyć!
(dlaczego  Silvia wiecej frajdy sprawiała?)
Eksperymentuj i smakuj kawę. Jest w czym wybierać ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2018, 22:23:00 wysłana przez PiotrekBM »

Offline xVampear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Profitec pro 500 pid
  • Młynek: Eureka Zenith 65E
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Kwiecień 2018, 23:04:11 »
Dlaczego sprawiała więcej frajdy? Jeszcze na początku stycznia nt kawy mogłem powiedzieć, że jest albo słaba albo mocna xD Spędzając godziny na forum czytając o tym wszystkim metodą prób i błędów opanowałem swój ekspres,  nauczyłem się wpływać na ekstrakcję itd. Więc każdy postęp sprawiał ogromną satysfakcję :) Uważam, że największy progres pojawił się gdy zakupiłem wagę :) Kompletnie zmieniłem nastawę młynka i od tego czasu już z górki :) Teraz od dostania kompletnie nowego sprzętu, nowe sitko, zmiana kawy itd zrobiłem chyba 2 albo 3 kawy aby wszystko ustawić. Kawa smakuje bardzo dobrze ale jednak satysfakcja już nie ta :) Poza tym w Silvii jednak temperature surfing, chłodzenie wody w bojlerze, uzupełnianie wody po spienianiu mleka było angażujące ale dawało satysfakcję :) Poza tym w domu nie ma już kto pić kawy xD A ja wszystkiego wypić nie dam rady, więc z niecierpliwością czekam na kolejny poranek i czas robienia kawy xD
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2018, 23:09:48 wysłana przez xVampear »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Bezzera magica s pid vs Profitec pro 500 pid
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Kwiecień 2018, 23:45:11 »
Gratuluję,  Profitec znakomita maszyna!  :ok:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi