Autor Wątek: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...  (Przeczytany 13785 razy)

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Luty 2018, 17:03:51 »
Nie robisz "babek z kawy" tylko parzysz espresso. Liczy się smak tego co uzyskasz w filiżance.Ważne żeby TO smakowało

Oczywiście, że tak, ale ponieważ przesiadłem się z maszyny gorszej na lepszą, to takie rzeczy trochę dziwią (no bo skąd ta woda skoro grupa dekompresuje ciśnienie po przekręceniu wajchy w dół?). W Ascaso wygląd ciastka świadczył niejako o prawidłowym doborze dozy, przemiale czy też sile ucisku tamperem - to po prostu przyzwyczajenie, stąd moje pytania. Z drugiej strony, jeśli miałoby pojawić się np. kanałowanie, to ta kałuża nie pozwala tego zweryfikować.
Co do surowca, jak napisałem na wstępie, ta kolba i to sitko wymagają grubszego przemiału - na chwilę obecną eksperymentuję, więc spoko ;)

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Luty 2018, 17:51:30 »
ta kolba i to sitko wymagają grubszego przemiału

być może i większej dozy niż ta, której chcesz się trzymać :)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Luty 2018, 21:02:24 »
być może i większej dozy
Rzekłbym raczej "z pewnością" niż "być może" biorąc pod uwagę opis ciastka.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Luty 2018, 22:11:18 »
W różnych ekspresach w zależności od budowy to ciastko może być różne. A masz już ekstrakcję w te +/-25sek? Bo jak nie to ciężko mówić o konsystencji ciastka. Chociaż z tego co zrozumiałem z pierwszego wpisu to leci dłużej a wtedy ciastko raczej powinno być za suche niż za mokre.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Luty 2018, 14:09:56 »
Czyli różnica pewnie wynika z odległości ubitej kawy od prysznica? To może trzeba spróbować inne sitko, niższe.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Marzec 2018, 17:13:59 »
Czyli różnica pewnie wynika z odległości ubitej kawy od prysznica? To może trzeba spróbować inne sitko, niższe.

I ja zacząłem zabawy z moim nowym Rocketem. Przesiadłem się z Gaggii Classic. Rownież bez zmian młynka i dozy zaparzyłem doppio (z 18g). Różnica w stosunku do tego co robił @color1 - ja dodatkowo ze starego ekspresu wziąłem sitko (IMS B70 ridgeless). Efekt: ratio poprawne, kawa dużo bardziej gorzka ale też miałem poczucie, że ma większe body. Zmniejszyłem temp na PIDzie i jest bardzo dobrze. Symptomy wizualne na ciastku - też jest kałuża na górze, ale ciastko jest jednolite i zbite. W starym ekspresie nie było tego efektu. No ale kawa mi duuużo bardziej smakuje (aktualnie Cafe Cubano od Gorana). Kałużą postanowiłem się nie przejmować.

Przy okazji zapytam - jak jest PID w takim HXie to trzeba jakiś flush robić? Na Gaggię miałem sposób - tutaj w sumie próbowałem różne długości flusha i nie widzę różnicy w smaku kawy.
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2018, 17:17:23 wysłana przez rubin »

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Marzec 2018, 22:02:09 »
Przy okazji zapytam - jak jest PID w takim HXie to trzeba jakiś flush robić? Na Gaggię miałem sposób - tutaj w sumie próbowałem różne długości flusha i nie widzę różnicy w smaku kawy.

Kup termometr z sondą K i  zmierz temperaturę wody. Za przewodnika najlepszy jest smak z języka.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Marzec 2018, 16:17:26 »
Bardziej myślałem o jakiejś sprawdzonej regule kciuka. W Gaggii spuszczałem wodę aż nie zgasła lampka, potem start ekstrakcji gdy ponownie się włączyła. Termometr może kiedyś sobie sprawie, na razie spróbuje trochę poczarować na oko.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Marzec 2018, 18:44:54 »
Masz ochotę to "czaruj" sobie do woli  ;), tylko pamiętaj ile kawa kosztuje i nie zapomnij o tym, że od ekspresu wymaga się  zapewnienia odpowiedniego ciśnienia i temperatury wody.  :taktak:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Marzec 2018, 19:10:29 »
Masz ochotę to "czaruj" sobie do woli  ;), tylko pamiętaj ile kawa kosztuje i nie zapomnij o tym, że od ekspresu wymaga się  zapewnienia odpowiedniego ciśnienia i temperatury wody.  :taktak:

Mój ekspres zapewnia (wierzę producentowi) temperaturę wody - ale w bojlerze ;).
O koszty kawy się nie martwię - po pierwsze, to moje hobby i nie muszę jej pić, więc spalam tę kasę świadomie. Po drugie - to nie jest tak, że co drugi to sink-shot.
Mnie po prostu cieszy sam akt gonienia za króliczkiem :).

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Marzec 2018, 09:04:59 »
Color, rubin - z ciekawości - jaką macie temperaturę ustawioną na PID swoich maszyn?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Marzec 2018, 11:17:11 »
Color, rubin - z ciekawości - jaką macie temperaturę ustawioną na PID swoich maszyn?

U mnie 119 st C co wg instrukcji odpowiada 92,75 st C na grupie. Tak mam ustawione  dla aktualnej kawy w młynku -  Cafe Cubano od Gorana.

To ja zadam tez jeszcze jedno pytanie: jakie ciśnienie pompy macie ustawione w Rocketach? Ja zrobiłem wg instrukcji. - na ślepym sitku 9 bar. Co przekłada się na ciśnienie ekstrakcji rzędu 8,5 bar.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2018, 11:22:47 wysłana przez rubin »

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Marzec 2018, 12:13:31 »
Ja korzystam z Rocket Giotto type V z pompą wibracyjną, więc chyba nie mam możliwości zmiany ciśnienia. W trackie ekstrakcji wskazówka na manometrze wskazuje ca. 9 barów.

U mnie temp 121 st C (wcześniej 123 st C) w bojlerze czyli zgodnie z instrukcja to powinno być ca. 95 st C na grupie. Zastanawiam się jakie ustawienie jest optymalne. Ale to pewnie zależy od kawy.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2018, 12:26:09 wysłana przez Ryan1985 »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Marzec 2018, 13:13:39 »
Ale to pewnie zależy od kawy.
Właśnie nie do końca. Pomijając ekstrema (typu temperatura równa 88 albo 98 stopn), to wpływ temperatury na smak kawy nie jest jakiś wielki - dużo większe znaczenie mają inne parametry.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Marzec 2018, 14:04:51 »
Polemizowałbym. Różnica 2°C jest wyczuwalna bez problemu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi