Autor Wątek: Zestaw dla początkującego  (Przeczytany 39066 razy)

Offline katzarzyna

  • Wiadomości: 4
Odp: Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #195 dnia: 26 Maj 2017, 13:44:34 »
Cześć podpinam się pod wątek. Szukam ekspresu i młynka dla męża na prezent. Przeglądnęłam już z 20 wątków na forum i wydaje mi się, że jestem głupsza niż byłam. Na początku interesował mnie zestaw Graef ES 702 + młynek Graef CM 702, ale po przeczytaniu Waszych opinii szukam tańszego ekspresu, żeby zainwestować w lepszy młynek.

Rozważam opcję Gaggia Classic, lub Gaggia Carezza i do tego młynek. I-2 mini ciągle do tego wyjdzie mnie za drogo, więc może pomożecie?

Mąż pije tylko czarną kawę, głównie espresso i americano, profesjonalistą nie jest, ale był na jednodniowym kursie u baristy i generalnie wyczuwa jak kawa jest przypalona, lub coś z cremą jest nie tak, więc zależy mi, żeby mógł sobie pokombinować i tak poustawiać ekspres i młynek, żeby efekt go zadowolił.

Za każdą radę z góry dzięki!

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #196 dnia: 26 Maj 2017, 15:16:49 »
W tym przedziale ja ostatnio nabyłem I2 mini + Ascaso Basic u Janusza z forum (dystrybutor Ascaso) i jak na razie jestem zadowolony :).

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #197 dnia: 27 Maj 2017, 08:51:56 »
Przeglądnęłam już z 20 wątków na forum i wydaje mi się, że jestem głupsza niż byłam.

Jest to przykre, ale tak jest :redface:


Na początku interesował mnie zestaw Graef ES 702 + młynek Graef CM 702, ale po przeczytaniu Waszych opinii szukam tańszego ekspresu, żeby zainwestować w lepszy młynek.

Graef CM 800 jest lepszym młynkiem pod względem regulacji stopnia przemiału. Mimo to, przy kolbie rządzi i tak przemiał.
Czyli kupując ekspres jest sens by trochę na tym zaoszczędzić, ale na młynku już nie.
Jedyne wyjście stosunkowo tanie i dające wymierne korzyści{czas ekstrakcji, smak kawy}, jest kupno młynka używanego typu gastro.
Moim zdaniem.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3174
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #198 dnia: 27 Maj 2017, 10:02:36 »
kupno młynka używanego typu gastro
Pytanie, czy używany będzie akceptowalny? Ponadto, jak gastro, to wielki i ma sporą retencję. I tak źle, i tak nie dobrze.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #199 dnia: 27 Maj 2017, 10:58:19 »


Krakus, jak poczujesz słodycz w espresso, to o wadach zapomnisz.
Tym bardziej, że młynek gastro z żarnami 64 mm można już kupić od 500 zł.
Wiem, jest wielki. Bez hoppera nie jest tak źle.
Nówka gastro nie śmigana, fajna rzecz, ale cena za to jaka. A smak kawy ten sam.
Używany, bez większego problemu zdezynfekuje się. Żarna też można wymienić na nowe.

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3174
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #200 dnia: 27 Maj 2017, 11:15:05 »
jak poczujesz słodycz w espresso, to o wadach zapomnisz.
Jak tylko znajdę czas, to będę się musiał do Łodzi na spotkanie przejechać do Gorana, bo tam, zdaje się, takie eksperymenty będą robili.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #201 dnia: 28 Maj 2017, 10:51:07 »
jak poczujesz słodycz w espresso, to o wadach zapomnisz.
Jak tylko znajdę czas, to będę się musiał do Łodzi na spotkanie przejechać do Gorana, bo tam, zdaje się, takie eksperymenty będą robili.


Zakładam, że to co najważniejsze jest.  :mhh: Czyli, eliminacja pyłu z przemiału na maxa.  :)
Plus ekspres stabilny temperaturowo.   :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline katzarzyna

  • Wiadomości: 4
Odp: Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #202 dnia: 29 Maj 2017, 09:00:00 »
Janusz niestety mi nie odpisuje. A macie jakieś opinie o tych ekspresach o których wspomniałam ( Gaggia Classic, Gaggia Carezza)?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #203 dnia: 29 Maj 2017, 09:13:37 »
Gaggia Carezza
Gaggia Carezza pieniądze wyrzucone w błoto. To nie Gaggia mimo nazwy. Stary Classic jest ok  co do nowych nie wypowiem się.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4874
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #204 dnia: 29 Maj 2017, 11:30:43 »
Janusz niestety mi nie odpisuje. A macie jakieś opinie o tych ekspresach o których wspomniałam ( Gaggia Classic, Gaggia Carezza)?

Nie otrzymałem żadnego powiadomienia o nowej wiadomości na priv. Być może znowu coś szwankuje z powiadomieniami. Napisz do mnie na e-mail: [email protected].

PS. Przed chwilą sprawdzałem wiadomości przychodzące na priv. Nic od Ciebie nie otrzymałem. A zwykle odpowiadam szybko.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2017, 11:35:08 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline katzarzyna

  • Wiadomości: 4
Odp: Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #205 dnia: 29 Maj 2017, 21:41:02 »
Janusz - już napisałam na maila, może tym sposobem nie zginie ;).

Bacek a co w takim razie polecasz?

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Zestaw dla początkującego
« Odpowiedź #206 dnia: 29 Maj 2017, 22:27:31 »
Z podstawowych modeli Janusz nie ma sobie równych, wiec na 99.9999% skończysz z ascaso


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi