Autor Wątek: Vibiemme Domobar  (Przeczytany 12848 razy)

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Vibiemme Domobar
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Marzec 2016, 07:41:49 »
I jeszcze jedno, niestety nie mogę edytować. Jak długo rozgrzewa się taki ekspres? Ma bojler 2 l. Czy z tego względu nie lepszy jest Junior? Pewnie i zużycie prądu na 1 espresso jest też dużo większe?
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Vibiemme Domobar
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Marzec 2016, 07:51:39 »
Na jedno espresso to tylko mała dźwignia od Francesco. 5-10 min i gotowe.

Ten VBM rozgrzeje się pewnie w 30 - 45 minut. Ta konkretną sztuka ma manometr który psuje estetykę - nie oryginalny i wystaje z obudowy. Jak dla mnie trzeba by to zastąpić oryginałem.
LMWDP #469

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Vibiemme Domobar
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Marzec 2016, 08:31:01 »
Często to kilka doppio pod rząd, pewnie i jakaś mleczna kawa albo dwie. Początkowo się napaliłem, ale po pomiarach i przemyśleniach trochę topnieje entuzjazm. Rozważam w zamian nowego Oskara II, czy grupa e61 będzie robić taką różnicę? Oskar jest sporo mniejszy. Jest jeszcze jedno, żona chciałaby łatwo latte, czy w obu ekspresach będzie się dało podłożyć pod wylewkę wyższą szklankę ze spienionym wcześniej mlekiem?
Chciałbym zmienić na coś, co rzeczywiście będzie robić różnicę w porównaniu z Dream.
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Vibiemme Domobar
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Marzec 2016, 09:12:33 »
Z wyższą szklanką będzie problem. Rocket na 8cm pozwoli.  Może 2 więcej jak by kratkę zabrać.
Co do spieniania mleka to każdy HX zrobi różnicę.
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Vibiemme Domobar
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Marzec 2016, 09:18:44 »
Off-Topic:
a nie można zaparzyć espresso do jakiegoś dzbanuszka z dziubkiem i zwyczajnie przelać? Bo jakoś myślenie o cm w kontekście podstawiania wyższej szklanki pod wylewkę niezbyt do mnie przemawia, choć zapewne kratkę ociekową można zdjąć....

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Vibiemme Domobar
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Marzec 2016, 11:38:18 »
Można do dzbanka, ale moja połowica najchętniej chciałaby ekspres z jednym guzikiem "zrób kawę", więc chcę jej ułatwić obsługę normalnego ekspresu, choć nie wiem jak się to skończy. Każdy dodatkowy etap pogarsza sprawę. Hx o tyle byłby dobry, że nie trzeba każdorazowo grzać i schładzać termobloku pomiędzy kawą czarną i mleczną.
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Vibiemme Domobar
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Marzec 2016, 18:03:51 »
może wystarczy pokazać, że tak ładniej wygląda 3warstwowa kawa? bo można wolniej nalewać i kontrolować?  ;)
IMO zaparzenie do dzbanuszka to nic przy spienieniu mleka parorurką...

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Vibiemme Domobar
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Styczeń 2021, 12:47:20 »
Niestety nie znalazłem innego watku o Vibiemme Domobar. Znalazłem identyczny model co autor posta. Pytanie co o nim sądzicie i czy warto dać za niego te 2700 w 2021roku.
https://w ww.olx.pl/oferta/ekspres-cisnieniowy-kolbowy-e-61-vibiemme-cma-astoria-pavoni-CID628-IDI1kWC.html

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi