Autor Wątek: Problem z ekspresami DeLonghi  (Przeczytany 2966 razy)

Offline Dawid90

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: DeLonghi EC 820
  • Młynek: Delonghi KG200
Problem z ekspresami DeLonghi
« dnia: 14 Styczeń 2021, 19:14:40 »
Witam wszystkich forumowiczów  :)

Na początek dwie sprawy.

  • Wiem, że mam kiepski ekspres
  • Wiem, że mam kiepski młynek

Ok, teraz do rzeczy. Dostałem niedawno zestaw ekspres (Delonghi Dedica EC 685) + młynek. Z ekspresem szybko zaczął się problem polegający na niskim ciśnieniu, kawa ledwo skapywała do filiżanki niezależnie od jej ilości w sitku i stopnia ubicia. Zauważyłem jednak, że czasem w obudowie coś "syknęło" i nagle następowała diametralna poprawa i kawa leciała ochoczo dwiema strużkami. Ponadto po zakończeniu zaparzania w kolbie "zostawało" ciśnienie i po rozszczelnieniu celem wyjęcia sitka rozbryzgiwało niewielką ilość brudnej wody (sama kawa w sitku często nie była ubita a miała konsystencję błota, stała w niej czasem woda).

Koniec końców, ekspres zwróciłem i otrzymałem zwrot pieniędzy.

Dołożyłem parę złotych i kupiłem EC 820. W kompletnie innym miejscu. I teraz siedzę podłamany bo jest dokładnie ten sam problem. Kawa ledwo skapuje, ekspres po włączeniu jakby się wytłumia, jak "syknie" to na chwilę odżyje. W sitku stoi woda, kawa po parzeniu jest nieubita. Do tego stopnia to wszystko poszło, że przez sitko bez kawy nie przepchnął mi czystej wody  :sciana:

Pytanie gdzie szukać przyczyn. Wiem, że to niskopółkowe sprzęty ale co do zasady powinny działać a tu w dwóch różnych egzemplarzach z dwóch różnych źródeł mam dokładnie taki sam problem.

Oczywiście mam gwarancję ale może mogę zrobić coś bez jej utraty i ożywić sprzęt? Zwrot oznacza kolejne dni bez ekspresu, pieniędzy i konieczności picia kawy na Macu. Jak coś to mogę podrzucić nagranie. Gdzieś czytałem, że problemem może być zaworek ciśnieniowy, który się przycina. Seems legit.
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2021, 20:41:56 wysłana przez Fux »

Offline Dawid90

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: DeLonghi EC 820
  • Młynek: Delonghi KG200
Odp: Problem z ekspresami DeLonghi
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2021, 21:38:49 »
Z tego co czytam, wychodzi na to, że za drobno mielę. Faktycznie długo rozdrabniam kawę i wychodzi mi coś o konsystencji mąki. Sprawdzałem na innym młynku (również ostrzowy ale jakiś totalny no name) zawsze otrzymuję co najwyżej drobny "gruz" ale nigdy tak drobny jak na moim (może to zasługa tego, że jest nowy).

W każdym razie na sitku przeznaczonym do saszetek (xD) czyli ze sztywnym dnem kawa idzie normalnie.

P.S wiem, że od "witam" się nie zaczyna ale "dzień dobry" brzmiało zbyt formalnie  :jezyk:

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Problem z ekspresami DeLonghi
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń 2021, 22:18:54 »
Widzisz problemem nie jest jeden czy drugi ekspres ale ich operator, kawę mielisz pewnie na miał młynkiem ostrzowym który dodatkowo pyli i zatykasz te biedne DL. Te maszynki nie mają szansy przepchnąć wody przez kawę, a jak pójdzie kanał to zaczyna się ekstrakcja i leci sobie ta wodzianka.

Offline Dawid90

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: DeLonghi EC 820
  • Młynek: Delonghi KG200
Odp: Problem z ekspresami DeLonghi
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń 2021, 22:34:46 »
Tak, doszedłem do tego w drugim poście (moderator jeszcze go nie zatwierdził).

Wygląda na to, że musze krócej mielić i/lub pomajstrować przy sitku aby ciśnienie pochodziło jedynie z ubitej kawy zamiast z konstrukcji sitka.

Jutro wiertarka stołowa pójdzie w ruch.

Offline daniell Mężczyzna

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Expobar Brewtus IV, Gaggia Classic Pro (ex. Nuova Simonelli Oscar II, EC680)
  • Młynek: Niche Zero, Ceado E6P, Baratza Virtuoso
Odp: Problem z ekspresami DeLonghi
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2021, 00:51:49 »
Mozliwe ze zatykasz sitko. W standardzie daja tak zwane pressurized - z podwojnym dnem. Od gory jest jakby normalne, a od dolu jedna dziurka. Pierwsze co mozna zrobic to wymienic to sitko na zwykle, wtedy tak sie go nie zatka.
Potrzebujesz sitka 51mm i pasujacego do niego tampera - ten plastikowy z zestawu niestaty sie nie nadaje do niczego.

Sitko wygląda mnie wiecej tak jak na zdjeciu i mozna zamowic np na aliexpress.

W kwesti błotka w kolbie, to ten ekspres nie ma zaworu, ktory upuszcza cisnienie po zakonczeniu ekstrakcji. Nie odpinaj go od razu po zakonczeniu parzenia a cisnienie spadnie samo i nie bedzie rozbryzgow.

https://img.joomcdn.net/10bf0e297c5824564344afe4bf70fa161997bcf9_original.jpeg

Jesli twoj mlynek to Delonghi KG200 to ciezko ci bedzie zmielic nim kawe do ekspresu. Poszukaj na YT: "Coffee Hack: The Best Blade Grinder Results" moze cos pomoze...

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Problem z ekspresami DeLonghi
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2021, 22:13:10 »
no niestety najprostsza rada to zmień młynek na coś żarnami min.tchibo, graef. Oczywiście żarnowego delonghi kg79 też nie polecam bo robi dużo pyłu. Pod przelewy oki, ale do budżetowego zestawu z kolbą się na moje nie nadaje. Jak już zdecydujesz się zostać na obecnym młynku to takie sitko/filtr jak powyżej ułatwi sprawę. To po prostu sitko z wyeliminowanym filtrem creama (dziurka w oryginalnym). Co do plastikowego tampera to jest to ostatnia rzecz o jakiej bym myślał. Przy odrobinie wprawy idzie na nim zrobić dystrybucję i ubić. Miałem taki przy delonghi 2 lata i szło coś urzeźbić.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi