Autor Wątek: Co wybrać ?????  (Przeczytany 2068 razy)

Offline IMBRYK

  • Wiadomości: 6
Co wybrać ?????
« dnia: 11 Styczeń 2021, 22:37:17 »
Witam serdecznie. Mam jedno pytanko. Jestem zielony w temacie kawy i chcę kupić jakiś prosty na początek ekspres do nauki.  Myślałem na d Gaggia clasic ale na 1 stronie pokazała sie niezła promocja na Lelit Anna ten najbardziej podstawowy.
co było by lepsze dla zielonki Gaggia Clasic czy Lelit Anna. A może jakis kombajn z młynkiem wbudowanym ?
Dodam że 2 max 3 kawy na dzień to będzie wszystko. No może na początku będzie ich trochę więcej :pycha:.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2021, 00:23:05 wysłana przez IMBRYK »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Co wybrać ?????
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2021, 10:05:35 »
Standardowo zacznę: A jaki masz młynek? Oba ekspresy wymagają już poprawnego przemiału pod espresso. Zarówno jeden jak i drugi ekspres to dobre podstawy, ale żeby z nich poprawnie (i smacznie) skorzystać musisz zacząć od młynka.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Co wybrać ?????
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2021, 11:52:49 »
Jestem zielony w temacie kawy i chcę kupić jakiś prosty na początek ekspres do nauki.

Dokładnie tak jest jak napisał Koziołek.
Będziesz dopiero zaczynał swoją przygodę z ekspresem kolbowym z normalnymi sitkami. Poprawnego espresso nie da się wykonać używając kawy mielonej ze sklepu.

Offline IMBRYK

  • Wiadomości: 6
Odp: Co wybrać ?????
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2021, 12:10:12 »
Witam wiem że młynek to podstawa. Jeszcze nie mam ale na pewno będzie to porządny żarnowy młyn. Tylko proszę jeżeli możecie odpowiedzieć na moje pytanie  Gaggia czy Lelit? . Trochę się różnią więc dlatego
 moje pytanie. Na Conesso jest ten Lelit za nieczłe 1200 zł a normalnie 1600+ . Tylko w Necie jest o wiele mniej na temat Lelita niż Gaggi.

Offline damianj

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: la pavoni cellini red; Profitec 600.
  • Młynek: ascaso i-2; Niche Zero.
Odp: Co wybrać ?????
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2021, 12:32:18 »
Jeśli masz ochotę zacząć, a nie wiesz, czy to jest to, to może zajrzyj na pchli targ i tam poszukaj czegoś sprawdzonego? jeśli nie sprawdzisz się w roli baristy, to nie zmarnujesz kasy, odsprzedasz z minimalną stratą. Znany i uznany sprzęt się nie psuje, a nawet jeśli coś trzeba naprawić, to są to części szybko zużywające się. Może nie będzie pachniało nowością, wygląd też pewnie nie wzbudzi +1 respektu na dzielni, ale będzie działać - i o to chodzi.

Offline renkloda

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Lelit Anna PL41E
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Co wybrać ?????
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2021, 15:02:36 »
Są to ekspresy z tej samej półki cenowej, jeden i drugi to solidne i proste oraz bezawaryjne konstrukcje wyprodukowane we Włoszech. Tutaj remis. Różnice są niewielkie: Gaggia ma nieco mniejszy bojler, w którym podgrzewana jest woda do przygotowania kawy. Ma on pojemność 150ml (w Annie jest większy - ma 250ml). Stosunkowo mniejszy bojler może mieć znaczenie, jeśli chciałbyś przyrządzać kawę za kawą, woda musi się zagrzać w bojlerze, a to trwa jakiś czas. W tym starciu minimalny plus dla Anny. W Gaggii bojler jest wykonany z aluminium (w Annie jest mosiężny). W tym starciu remis. Sitka w kolbie mają w Gaggii średnicę 58mm, a w Annie 57mm. Nie ma to znaczenia dla samego procesu parzenia kawy. Tyle tylko, że w wariancie 58mm, który jest na rynku popularniejszy masz więcej możliwości jeśli chciałbyś rozwijać swoją pasję i kupować różne akcesoria. Nie znaczy to, że sprzęt w rozmiarze 57 mm nie jest dostępny. W tej kategorii minimalny plus dla Gaggii. Kolejna różnica to pojemność zbiornika na wodę. Różnica jest niewielka, na korzyść Anny (2,1l do 2,7l). Cena w tym momencie 1350 Gaggia vs. 1200 Anna. Czyli 150zł zostaje Ci w kieszeni, które można przeznaczyć na kawę, jeśli  kupisz Annę.
Summa summarum: tak czy inaczej zrobisz duży krok w stronę pysznej kawy!

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Co wybrać ?????
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń 2021, 15:12:07 »
Ostatnio wychodzi na to, że ta nowa gaggia trochę awaryjna jest... Bezpieczniej chyba lelita. A swoją drogą jaki jest plan na młynek? To dosyć istotne.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Co wybrać ?????
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Styczeń 2021, 16:21:13 »
Gaggia czy Lelit?
Jak wybierasz tylko pomiędzy tymi dwoma to weź Lelita - @Michał jest przedstawicielem i nawet jak zdarzą się awarie (oby nie) to nie musisz się o nic martwić, bo na pewno Ci pomogą też po zakupie.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Co wybrać ?????
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń 2021, 08:17:20 »
Na Conesso jest ten Lelit za nieczłe 1200 zł a normalnie 1600+ . Tylko w Necie jest o wiele mniej na temat Lelita niż Gaggi.
KONESSO  :D  Na chwilę obecną brałbym Lelita
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline IMBRYK

  • Wiadomości: 6
Odp: Co wybrać ?????
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń 2021, 09:07:53 »
Witam . Ja jeszcze doczytałem że lelit ma OPV zdatny do regulacji. O ile to prawda?. Co do młynka sam nie wiem . Czy Ascasso jakiś z tych mini był by dobry. Pytam o te bo w Konesso też jest na nie dobra cena.
Albo ten w zestawie młynek z Lelita ma bardzo podobne parametry.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2021, 14:19:10 wysłana przez Fux »

Offline Przemkos

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Co wybrać ?????
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń 2021, 10:45:03 »
Jestem dość "świeży" w temacie, więc nie mam praktycznego porównania, ale ja wybrałem Lelit ( model trochę wyższy co prawda) i nie żałuję. Na początku przygody z espresso na pewno bardzo pomaga obecność manometru - ułatwia wyłapać błędy w mieleniu/dystrybucji/ubijaniu. Wykonanie solidne, nie widziałem raczej złych opinii o marce. Kupiłbym ponownie to samo, w tej cenie chyba nie ma lepszej alternatywy. Jedyne co na minus to grupa 57mm, utrudnia dobór akcesoriów, a oryginalne Lelit są drogie.
Ekspres razem z młynkiem ja odpuściłem po rozważeniu za i przeciw. Ewentualna awaria czy upgrade nie wymusza wymiany dwóch sprzętów.

Offline IMBRYK

  • Wiadomości: 6
Odp: Co wybrać ?????
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Styczeń 2021, 11:13:48 »
Pisząc akcesoria masz co na myśli ? Tampery itp. widzę że są do kupienia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi