Autor Wątek: Rocket R58 (2b) czy Rocket Cronometro R (HX)  (Przeczytany 1956 razy)

Offline brzechwa99

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Rocket Apartamento
  • Młynek: Rocket Faustino
Rocket R58 (2b) czy Rocket Cronometro R (HX)
« dnia: 08 Styczeń 2021, 21:17:16 »
Czy mógłbym prosić o poradę od osób które określą i ukierunkują rozwijająca się pasje.
Obecnie posiadam Rocket Apartamento ( 3 lata ) i na nim doskonale swoje umiejętności o smaki.
Planuje w najbliższym czasie zmienić na coś innego. Wybor Roceta jest spowodowany dobrym dojściem do samej maszyny oraz naprawdę mi się podoba :)
Użytkowanie: dom
Kawy: 4-5 espresso dziennie + 2 kawy świętokradcze czyli duża czarna odrobina zimnego mleka
Ekspres obecnie dzięki Philips Hue z zdalnym gniazdkiem ekspres nagrzewa się 2h przed pierwsza kawą

Oczekiwania:
pompa rotacyjna bo jest cichsza a zależy mi na czymś mniej hałasującym.
Regulacja temp
Timer
R58 ma jeszcze właśnie tez fajna opcje zdalnym wyłącznikiem co było by interesujące bo Philips ma swoje wady.
Podłączenie do wody ( planuje wykonać )
Zastanawiam się czy pójście w 2b nie będzie przerostem formy ponieważ mleko spieniam tylko dla gości i w zasadzie jest spora szansa ze w r58 na stałe wyłączył bym bojler parowy.

Może ktoś z forum coś doradzi lub powie, ogólnie aż za bardzo złapałem bakcyla wiec wolałbym zakup który już będzie za więcej lat.
 
Zdjęcie obecnego ołtarzyka :)
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2021, 22:04:42 wysłana przez brzechwa99 »

skansen

  • Gość
Odp: Rocket R58 (2b) czy Rocket Cronometro R (HX)
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2021, 21:39:58 »
Fajny zestaw. Ciekawy pomysł z zamknięciem wszystkiego w szafce :ok:

R58 ma jeszcze właśnie tez fajna opcje zdalnym wyłącznikiem
Jesteś pewien, że tak to w nim działa?

Zobacz La Marzocco Linea Mini - od niedawna ma sporo fajnych funkcji smart sterowanych aplikacją w telefonie, w tym automatyczny start.

Philips ma swoje wady
Możesz napisać kilka słów o tym w wątku https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=974.0 ?

Offline brzechwa99

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Rocket Apartamento
  • Młynek: Rocket Faustino
Odp: Rocket R58 (2b) czy Rocket Cronometro R (HX)
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2021, 22:08:01 »
Zobacz La Marzocco Linea Mini - od niedawna ma sporo fajnych funkcji smart sterowanych aplikacją w telefonie, w tym automatyczny start.

no świetny sprzęt tylko cena razy 2, może kiedyś jak już całkiem mi odbije ale jest piękny!
2020/2021 R58 ma właśnie te nowe funkcje sterowane z sterownika przy ekspresie


Możesz napisać kilka słów o tym w wątku https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=974.0 ?
opisane jak działa więc zachęcam do analizy, przynajmniej problem z nagrzewaniem jest już z głowy :)

skansen

  • Gość
Odp: Rocket R58 (2b) czy Rocket Cronometro R (HX)
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2021, 23:38:31 »
Z tego co wiem Rocketa R58 nie da się zdalnie uruchomić (będąc poza domem - przez chmurę).
Rocket (a dokładniej Gicar, dostawca elektroniki dla większości renomowanych producentów) dla modelu R60 przygotował sterowanie przez aplikację-telefonem. Aplikacja opiera się na dość archaicznym, ale ostatnio odkurzonym rozwiązaniu WiFi Direct. Aplikacja została fatalnie oceniona i od 4 lat nie jest rozwijana.
W nowym modelu R58 zamiast aplikacji zastosowano jeszcze bardziej archaiczne rozwiązanie tj. ten zewnętrzny sterownik.
Oba rozwiązania pod względem uruchamiania i wyłączania dają mniejsze możliwości niż Twoje aktualne :) Rocket na pewno robi świetne ekspresy ale sterowanie w ostatnich modelach jest takie sobie. To tak tylko informacyjnie żebyś nie był rozczarowany.   

Offline damianj

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: la pavoni cellini red; Profitec 600.
  • Młynek: ascaso i-2; Niche Zero.
Odp: Rocket R58 (2b) czy Rocket Cronometro R (HX)
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2021, 00:35:52 »
Nie wypowiem się co do HXa, bo nie użytkowałem. Przeszedłem z 1 bolierowca na DB. Po 1 boilerowcu miałem chciałem wejść poziom wyżej, wstępnie wybrałem HXa. Po długim namyśle, stwierdziłem, że HX to tylko przystanek, bo i tak pewnie czeka mnie double boiler. I tak zrobiłem. Od niedawna użytkuję double bolier i nie zamieniłbym na nic innego. Czemu nie HX ? Bo według wielu źródeł, przy HX zawsze temperatura to zagadka. Musisz robić zabawy z cooling flashem i bez dodatkowej zabawy pewności nie masz, czy trafisz z temperaturą czy nie. Powtarzam, ja ominąłem ten etap, więc nie wiem, czy w praktyce jest to banalne, czy nie. Przy double boilerze tej zabawy nie ma. Dla poprawnego, powtarzalnego espresso masz 1 zmienną mniej do zgadywania. Mniej punktów swobody - łatwiejsze, bardziej powtarzalne szoty. I tyle. Dlatego ja jestem za DB. Jeśli tylko budżet pozwala, to iść w DB.

Offline damianj

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: la pavoni cellini red; Profitec 600.
  • Młynek: ascaso i-2; Niche Zero.
Odp: Rocket R58 (2b) czy Rocket Cronometro R (HX)
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2021, 00:38:43 »
Aha, u mnie 3-4 espresso dziennie plus 2-3 mleczne, więc sytuacja podobna do Twojej. I co najważniejsze, nie żałuję wydanych pieniędzy na DB!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi