Autor Wątek: Duuużo słodyczy do AP.  (Przeczytany 6041 razy)

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Duuużo słodyczy do AP.
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Październik 2019, 00:42:08 »
Na dniach bardzo zaskoczyła mnie swoją słodyczą i delikatna owocową kwaskowatoscią kawa z The Barn przeznaczona pod espresso El Guayabal z obróbki Honey. Kawa jak zaznaczyłem, przeznaczona pod espresso ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła zaparzona w AP. Nie widzę jej już w sklepach, ale jestem ciekawy Bolivia Las Yungas z The Bran, też pod espresso lecz średnio palona. Powinna być ok.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Duuużo słodyczy do AP.
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Październik 2019, 11:14:43 »
Poczytałem i postanowiłem spróbować Ameryki Południowej i Afryki. Zobaczymy jak wyjdzie porównanie :)
Gdzie największy wybór i największe możliwości wybrania gramatury, żebym do prób nie musiał kupować kilogramowych worków :)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Duuużo słodyczy do AP.
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Październik 2019, 13:11:28 »
Poczytałem i postanowiłem spróbować Ameryki Południowej i Afryki. Zobaczymy jak wyjdzie porównanie :)
Gdzie największy wybór i największe możliwości wybrania gramatury, żebym do prób nie musiał kupować kilogramowych worków :)
Sądzę, że największy wybór co i gdzie jest w internecie...
Ale aby być miłym to polecam zajrzeć do działu komercyjnego.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Duuużo słodyczy do AP.
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Październik 2019, 14:45:48 »
Sądzę, że największy wybór co i gdzie jest w internecie...

... który jest przepastny jak wór Mikołaja :P To może z innej strony. Czy znajdę palarnię/sklep, który oferuje w sprzedaży zestaw kilku kaw, ale w małych gramaturach? Taki starter do popróbowania czy coś mi podejdzie, czy też lepiej zawrócić na początku drogi :D

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Duuużo słodyczy do AP.
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Październik 2019, 15:01:05 »
Eee... weź jedną kawę. Dla Aero istnieją setki przepisów :). James Hoffman pokazał kiedyś kości do gry w Aeropress...


« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2019, 15:07:14 wysłana przez Antonio »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Duuużo słodyczy do AP.
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Październik 2019, 15:05:02 »
Każda kawiarnia speciality, która oferuję kawę z AP, ma w ofercie co najmniej 2-3 kawy.
Także, trzeba iść na miasto. W większości od razu możesz kupić paczkę, jeżeli Ci kawa zasmakuje.
A gdybyś napisał z jakiego miasta jesteś, to być może ktoś by Ci nawet konkretne miejsce wskazał.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Duuużo słodyczy do AP.
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Październik 2019, 19:17:27 »
Także, trzeba iść na miasto. (...) A gdybyś napisał z jakiego miasta jesteś, (...)

We wiosce też chcemy pić kawę :) Najbliższy ośrodek miejski (taki większy, żeby miał kawiarnię), został przedstawiony na forum jako kawowa pustynia :P Do metropolii udaje się z rzadka. Zostaje więc net i pomysł Antonia, aczkolwiek zmodyfikuje go i wezmę dwie. Jakie skrajności zatem proponujecie? :D

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Duuużo słodyczy do AP.
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Listopad 2019, 08:43:29 »
Tak sobie wsypuję kolejne dawki kawy do tego mojego AP i wsypuję i naszła mnie taka myśl, czy jeśli 80% kaw jakie pijamy z PŻ*, to kawy mleczne (baaardzo mleczne), to jest sens kupować do takich kakałek ziarna speciality? Co prawda próba powrotu do znalezionej gdzieś w puszce mielonki Illy skończyła się kategorycznym "proszę mi zrobić tę dobrą kawusię!!!", ale może jednak można znaleźć złoty, bardziej budżetowy, środek? A na te, jeszcze nieliczne, ale coraz częstsze przypadki picia czarnej, zakupić jakieś wypaśne ziarna :D

* Panią Żoną, przyp. red.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Duuużo słodyczy do AP.
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Listopad 2019, 09:07:10 »
@Bazyl, życie krótkie jest :). Lepiej żyć "dobrą kawusią" i mieć zadowoloną żonę ;).

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Duuużo słodyczy do AP.
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Listopad 2019, 10:15:34 »
@Bazyl, życie krótkie jest :). Lepiej żyć "dobrą kawusią" i mieć zadowoloną żonę ;).

Święte słowa. Ale może właśnie da się żyć kawusią "dobrą", a nie najlepszą. W sensie, że do mlicka :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi