Autor Wątek: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka  (Przeczytany 38923 razy)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Styczeń 2017, 22:39:20 »
Tulejka w której jest osadzone po włożeniu jest na równą z powierzchnią w którą się je wkłada, więc chyba dobrze... Eh, ledwo kupiłem i trzeba do serwisu dzwonić.

Też mam en młynek od niedawna i dziś postanowiłem się pobawić z podkładkami. Dodanie jednej podkładki przeniosło mi skalę z drobnego mielenia pod espresso z 5-6 na 10-11.

Ale wracając do Twojego problemu. Też podczas jednego składania nagle mi leci mi tak grubo Tobie, myślę WTF? Co się okazało? Po zamontowaniu górnej części, górne żarno mogłem wyjąć a nie powinienem. Popraw ułożenie górnego żarna wkładając je poprawnie i wszystko wróci do normy.

Niestety u mnie jest taki problem, że z 14g osiągam po 25-26s 50ml naparu ale w portafilrze na ciastku zostaje mi woda. Samo ciastko ma dobra konsystencję, nie ma błota. No cóż Saeco Poemia dupy nie urywa no i testuję na kawie z lidla. dobrze, że nie muszę tego pić :D

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Styczeń 2017, 23:04:54 »
dziwne... górne żarno pasuje w sumie tylko w dwóch pozycjach - tam gdzie pokrywają się znaki, które niby umożliwiają jego wyjęcie, albo obrócone o 180 stopni. wyjąłem, obróciłem, włożyłem i niby mieli drobniej. obróciłem znowu, nic się nie zmieniło. nie rozumiem.... a siadło dokładnie w taki sam sposób jak przed wyjęciem.

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Styczeń 2017, 23:23:52 »
no u mnie się poprawiło i mieli normalnie a tylko właśnie poprawiałem ułożenie górnego żarna.

Sprawdziłem jeszcze raz i już wiem o co chodzi. Najpierw zakładasz górną część młynka zgodnie z tymi białymi znaczkami ale jej nie przekręcasz - jest ona wtedy ustawiona maksymalnie w lewo. Wtedy wkładasz górne żarno (na żarnie też masz taki biały znaczek i drugi wewnątrz obudowy). Dopiero wtedy przekręcasz obudowę w prawo aż ten dyndzelek :) na obudowie przeskoczy i będziesz miał ustawione na 20 podziałce.

To powinno pomóc.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Styczeń 2017, 23:32:46 »
no u mnie się poprawiło i mieli normalnie a tylko właśnie poprawiałem ułożenie górnego żarna.

Sprawdziłem jeszcze raz i już wiem o co chodzi. Najpierw zakładasz górną część młynka zgodnie z tymi białymi znaczkami ale jej nie przekręcasz - jest ona wtedy ustawiona maksymalnie w lewo. Wtedy wkładasz górne żarno (na żarnie też masz taki biały znaczek i drugi wewnątrz obudowy). Dopiero wtedy przekręcasz obudowę w prawo aż ten dyndzelek :) na obudowie przeskoczy i będziesz miał ustawione na 20 podziałce.

To powinno pomóc.
o ku.... działa. podrzuć adres na priv, jak będę przy kasie to jakaś dobra kawka do Ciebie poleci za pomoc :)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Styczeń 2017, 23:43:47 »
Nie przesadzajmy  ;) fajnie było pomóc  [emoji38]

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Styczeń 2017, 06:32:28 »
Przecież napisałem wcześniej górne żarno popraw 😀

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Styczeń 2017, 07:51:46 »
Sala, ale ja je wyciągałem, wkładałem kilkukrotnie i nic się nie zmieniło... nie ogarniam tego młynka po prostu.

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Styczeń 2017, 08:16:20 »
Spoko, po prostu znajomy miał taki sam problem i poprawił górne żarno i było ok.
Mam nadzieję że masz już wszystko dobrze 😀

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Styczeń 2017, 08:18:17 »
jeszcze nie mieliłem, ale z trzema podkładkami nie mogę dolnego żarna obrócić - to chyba jest dobrze... i przy okazji się znalazła metoda na szybkie przejście na grube mielenie :D

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Styczeń 2017, 08:31:11 »
Nie wiem czy to jest dobra metoda, jeśli dobrze kojarzę co tam się dzieje, to można (w Encore na pewno) pourywać zaczepy.

Offline Grabek

  • Wiadomości: 5
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Styczeń 2017, 15:10:34 »
U mnie jest 6 podkladek, a dalej nie zbyt mieli... Czy ktos wie ile maksymalnie podkladek mozna dac?

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Styczeń 2017, 15:32:16 »
U mnie jest 6 podkladek, a dalej nie zbyt mieli... Czy ktos wie ile maksymalnie podkladek mozna dac?

Tyle podkładek? jak Ty to zmieściłeś. Ja mam tylko trzy i teraz na kawie mujeres mam ustawione na 12-13 i przy 14g kawy mam w 25-27s tak do 35g kawy. Pokaż jaki masz przemiał np. na 15 na białek kartce. Pytanie też jaką masz kawę. Bo jak z lidla/biedronki to nie pokazuj, tylko kup lepszą kawę.

ps. koś chce kupić mój młynek? :) na gwarancji nawet :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Styczeń 2017, 15:52:30 »
U mnie jest 6 podkladek, a dalej nie zbyt mieli... Czy ktos wie ile maksymalnie podkladek mozna dac?
spróbuj włożyć żarno w sposób wcześniej opisany, miałem to samo - 4 podkładki i grube mielenie. włożyłem dobrze żarno, ustawiłem na najdrobniejszy przemiał, drip z 18 g wyszło ~320 ml w 4 minuty...

Offline Grabek

  • Wiadomości: 5
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Styczeń 2017, 18:57:23 »
Wkladam na kazdy mozliwy sposob to gorne zarno. Najpierw tak jak opisane wyzej, czyli obudowa maksymalnie przekrecona, na to gorne zarno zgodnie ze strzalkami, przekrecam (gorne widac ze troche sie obniza), ale dalej bez efektow...

Offline konrad.k

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Graef CM702
Odp: Graef CM 70 - instrukcja obsługi stworzona przez praktyka
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Maj 2017, 22:44:49 »
Cześć,

Od niemal 2 lat posiadam młynek Graef CM 702 i jestem z niego bardzo zadowolony. Niedawno sprawiłem sobie Gaggię Classic i chciałem uzyskać trochę drobniejszy przemiał, dlatego zdecydowałem się na dołożenie podkładki/ek. Tu niestety pojawił się problem. Nakrętka z dolnego żarna jest u mnie dokręcona tak mocno, że żadnym sposobem nie jestem w stanie jej odkręcić. Przy takim stopniu dokręcenia, jedyny sposób, żeby podczas próby odkręcania żarno się nie kręciło, to zablokowanie czymś tych trzech plastikowych łopatek, ale po kilku nieudanych próbach poddałem się, ponieważ nie chciałem ich połamać. Jest może jakiś sposób na zablokowanie osi napędowej? Może jakieś miejsce, gdzie można by włożyć śrubokręt? Wolę się zapytać zanim rozkręcę, bo sprzęt jeszcze na gwarancji.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi