Autor Wątek: Zbyt szybka ekstrakcja  (Przeczytany 5853 razy)

Offline wkiwind65

• Ekspres: Quick Mill Carola EVO PID,Behmor Brazen Plus 3.0, V60 AeroPress Chemex
  • Młynek: Fiorenzato AllGround,1ZPresss K-Ultra,Timemore Chestnut C312
Odp: Zbyt szybka ekstrakcja
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Czerwiec 2024, 11:28:44 »

Nie rozumiem kupowania młynów za tysiaki a póżniej dorabiania podkładek.Czyli powoli stajemy się ślusarzami a nie baristami.
      Proponuję kupić w CHRL Manual Coffee Grinder Pentagon burr-5 za 80,00 PLN i zobaczyć jak mieli.Mam jeszcze C3 ,1Z_Kultra ,Fiorka i nic nie dorabiałem a chińczyk mieli jak szatan i wygląda jak by kosztował dwa tysiaki.Kupiłem go do Cascary i komponentów,ale na razie mieli kawę pod przelewy i espresso.

Offline Filip_TM

• Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Gaggia MD15, Rhinowares
« Odpowiedź #31 dnia: Dzisiaj o 06:51:20 »
Ja także tego nie rozumiem.

Gdybyś przeczytał wątek wiedziałbyś że jest to podstawowy model młynka 400 zł. A nie za tysiące.
Niestety ta cena miała odbicie w możliwościach mielenia; nie mielił kawy wystarczająco drobno by nadawała się do espresso.
Dzięki podkładce się nadaje.
Czyli 400 za młynek + 20 za podkładkę= 1500.

Można to zobaczyć tu:
(Trzeba złączyć ciąg znaków)
https:
//youtu.be/FrvXxirPFng?si=Q6Nx4yNVZYtim4JW

Offline Henry Mężczyzna

• Ekspres: Lelit Elizabeth, Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
« Odpowiedź #32 dnia: Dzisiaj o 08:28:17 »
Podkładka to podkładka - standardowy element. W Sette dostałem w komplecie dwie żeby sobie samemu dołożyć i ustawić zakres jaki mi pasuje nie poświęcając dokładności ustawiania. To nie kwestia ceny tylko projektu młynka - nie każdy musi obsługiwać zakres od mokki do chemexa.

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi