Autor Wątek: Najlepszy młynek do espresso do domu to...  (Przeczytany 1556 razy)

Offline pawko3

Najlepszy młynek do espresso do domu to...
« dnia: 13 Czerwiec 2024, 13:56:43 »
Cześć!

Rzecz ma się następująco: nie wiedziałem nic. Zacząłem czytać i pytać. Wybrałem Mazzer Mini A. Czytałem i pytałem dalej, utwierdziłem się w przekonaniu, że Mazzer będzie dobrym wyborem, ale znalazłem promkę na Konesso na Fiorenzato F64 EVO (3552 zł) i znów mam dylemat.

Fiorenzato to wielki kombajn, gdzieś na forum przeczytałem, że przy 2-5 kawach dziennie, ustawianie go to mordęga. A z drugiej strony to fenomenalny młynek. Mazzer Mini A wydaje się ok do domowego użytku, ale czy F64 EVO w domu nie będzie bardziej przeszkadzał niż pomagał?

W związku z tym zacząłem myśleć intensywniej czy pozostać przy Mazzerze, czy kupić lepszy i tańszy (w promocji) Fiorenzato F64 EVO, czy może coś jeszcze innego.

Pytałem w innym wątku o Fiorenzato F4 - ktoś odradził. Ale może jest jakaś alternatywna, dobra, domowa opcja Fiorenzato, dedykowana do espresso?

Zacząłem zastanawiać się nad młynkami SD, ale... sam nie wiem. Znów za dużo opcji :)

Offline Janusz Mężczyzna

• CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Najlepszy młynek do espresso do domu to...
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2024, 14:09:21 »
Ze stajni Fiorenzato polecałbym do espresso model Allground Sense. Młynek z wagą eliminuje jedną zmienną do regulacji. F64 EVO jest za duży jak na domową kuchnię a jego szybkość mielenia w domu nie jest potrzebna.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline smichal

• Ekspres: Ascaso Duo Plus, V60, Aeropress, kawiarka, tygielek
  • Młynek: Ceado E6P
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Czerwiec 2024, 14:10:07 »
Cześć,
widziałeś wymiary Fiorenzato F64 EVO, zwłaszcza wysokość 61,5 cm i Hopper 1500g - zmieści Ci się w kuchni pod szafkami? Fajny młynek i dobra cena ale czy do domu taki potrzebny?
Ja mam i polecam CEADO E6P, też go kupisz w podobnej cenie co ten Fiorenzato F64 na promocji. Do domu wystarczy a jest mniejszy i zgrabniejszy choć i tak jest to kawał sprzętu :)

Offline pawko3

« Odpowiedź #3 dnia: 13 Czerwiec 2024, 14:28:23 »
Ze stajni Fiorenzato polecałbym do espresso model Allground Sense. Młynek z wagą eliminuje jedną zmienną do regulacji. F64 EVO jest za duży jak na domową kuchnię a jego szybkość mielenia w domu nie jest potrzebna.

Widziałem Allground Sense, tylko zastanawiam się czy fakt, że jest zarówno do espresso, jak i do przelewu, moki oraz i kawiarki nie jest jego wadą? Tzn. młynek do espresso = dobra jakość espresso. Młynek do wszystkiego = gorsza jakość espresso.

Cześć,
widziałeś wymiary Fiorenzato F64 EVO, zwłaszcza wysokość 61,5 cm i Hopper 1500g - zmieści Ci się w kuchni pod szafkami? Fajny młynek i dobra cena ale czy do domu taki potrzebny?

Gabaryty widziałem, myślałem o wymianie hoppera na 250g, ale i tak jest... wielki. Tak, jak pisałem: byłem zdecydowany na Mazzer Mini A, ale raz, że jest dostępny w niewielu sklepach (raptem dwa mają go na stanie, nie liczę coffeeitalia), a dwa - promka kusi, bo oszczędzam +/- 700-800 zł. 

Offline krystians Mężczyzna

• Global Moderator
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Czerwiec 2024, 14:30:32 »
Mój kolega prowadzący kawiarnię i znający wiele młynków gastronomicznych kupił sobie do domu wspomnianego Fiorenzato Allground Sense i jest zadowolony - mały, mieli bardzo dobrze , łatwo się ustawia i wygodnie obsługuje. Czego chcieć więcej do domu?

Offline smichal

• Ekspres: Ascaso Duo Plus, V60, Aeropress, kawiarka, tygielek
  • Młynek: Ceado E6P
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Czerwiec 2024, 14:36:22 »
Mój kolega prowadzący kawiarnię i znający wiele młynków gastronomicznych kupił sobie do domu wspomnianego Fiorenzato Allground Sense i jest zadowolony - mały, mieli bardzo dobrze , łatwo się ustawia i wygodnie obsługuje. Czego chcieć więcej do domu?
W sumie ten Fiorenzato Allground Sense może być nawet lepszy niż CEADO 6P przez tą wagę, CEADO ma tylko licznik czasowy i czasami jest różnica w mieleniu jak się waży i potem trzeba ręcznie domielić. A jak jest waga to zawsze będziesz miał tyle samo zmielonej kawy. To chyba nic więcej do domu nie trzeba :)

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwiec 2024, 18:11:39 »
W sumie ten Fiorenzato Allground Sense może być nawet lepszy niż CEADO 6P
Widzisz @Janusz o co mi chodziło? Sprzedaż polega na właściwym odczytaniu i zaspokojeniu potrzeb klienta, a nie wciskaniu bez rozpoznania "terenu". Taka sprzedaż średnio się sprawdza.

@pawko
Zadałeś pytanie w tytule wątku, więc Ci odpowiem. Najlepsze espresso jakie piłem to z Bentwood Vertical 63, zaś @rollo45 twierdzi, że jegoI Icon robi najlepsze, a Mazzer Philos z dużą dozą prawdopodobieństa może stać  wobec
powyższych bardzo dobrym tańszym zamiennikiem.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2024, 18:27:30 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

• CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwiec 2024, 18:56:38 »
Skąd wiesz, że to byłoby właściwe odczytanie i zaspokojenie potrzeb ? Czy Twoje odczucia muszą się przenosić na odczucia innych ? Czemu nie zastosowałeś cytatu z mojej wypowiedzi na temat młynka Allground Sense tylko wypowiedź @smichal ?
Zapomniałeś o mojej maksymie ? Przypomnę - każdemu według jego potrzeb i...możliwości.
Sam wciskasz innym swoje pomysły co najlepsze dla każdego a wskazujesz na mnie ? Nie tędy droga...

Offline rollo45 Mężczyzna

• Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwiec 2024, 18:56:56 »
chciałem kupić bentwooda ,jest polski dystrybutor ale w tej cenie rozmiar zaren mi nie odpowiadał i rzeczywiście tu mazzer może być game changerem .

• Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Czerwiec 2024, 19:48:23 »
Sam wciskasz innym swoje pomysły co najlepsze dla każdego a wskazujesz na mnie ?
Na Zeusa, nic nie zrozumiałeś, jeśli stawiasz na równi sugerowanie a sprzedaż konkretnego produktu :picardpalm: Abstrahując fajne sformułowanie: "wciskanie pomysłu"👍😁
rzeczywiście tu mazzer może być game changerem
Wszystko na to wskazuje i mam nadzieję, że tak będzie.  Taki volkswagen dla ludu kawowego 😁
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2024, 20:03:50 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Janusz Mężczyzna

• CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
    • ascaso
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Czerwiec 2024, 20:37:45 »
Ja przynajmniej się nie ukrywam za nic nie mówiącym nickiem. Wszyscy wiedzą jaką firmę reprezentuję. Mogą kupić u mnie ale nie muszą - mogą kupić ten sam produkt u konkurencji. Twierdzisz, że jest to sprzedaż konkretnego produktu ? Być może. Ale nie koniecznie przez naszą firmę.
Czym więc to się różni od tego co Ty robisz ? Od Twego sugerowania ? Ano tym, że Ty sugerujesz niby anonimowo działając jednak na korzyść konkretnego producenta / dystrybutora a ja proponuję różne rozwiązania jako sprzedawca z konkretnej firmy. I wcale to nie musi prowadzić do sprzedaży z naszej firmy.

Offline Fux Mężczyzna

• Global Moderator
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Czerwiec 2024, 21:02:26 »
U Janusza kupiłem dwa młynki. Jeden z przypadku, drugi po poleceniu.
GastRado, wiele rzeczy oceniasz bardzo powierzchownie...
 ;)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

« Odpowiedź #12 dnia: 13 Czerwiec 2024, 21:10:21 »
Czym więc to się różni od tego co Ty robisz ? Od Twego sugerowania ? Ano tym, że Ty sugerujesz niby anonimowo działając jednak na korzyść konkretnego producenta / dystrybutora
Januszu, sugeruje ten produkt, który sam bym kupił. Czy jakbyś miał w ofercie Lelit Victoria (najlepsze ceny są w Konesso, a znajomemu, cytując Twoje słowa, wcisnąłem i wytargował najlepszą ofertę u przyjacielekawy.pl
czy Profitec Go (najlepsza cena w teges.pl jak i QM Carola najlepsza tylko do espresso), które uważam za najtańsze-najlepsze opcje do espresso, to byłbyś ukontentowany, ale ich nie masz. Ostatnio podałem najlepszą ofertę na młyn SD do 3k w Coffeesite, itd, itp. I wybacz, że nie będę proponował TB, gdy sam bym nie kupił.

Konkludując, jeśli w najbliższych dniach sprzedasz pewien produkt, którgo "nie chciałeś" sprzedać, to myślę, że zrozumiesz, co chciałem Ci przekazać, a przypomnę, że rzuciłeś się na mnie jak byk na czerwoną płachtę 😉
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2024, 21:23:58 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Artisz Mężczyzna

• Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Czerwiec 2024, 21:13:54 »
Widziałem Allground Sense, tylko zastanawiam się czy fakt, że jest zarówno do espresso, jak i do przelewu, moki oraz i kawiarki nie jest jego wadą? Tzn. młynek do espresso = dobra jakość espresso. Młynek do wszystkiego = gorsza jakość espresso.
Nie wiem jaki z Ciebie jest barista i jakiego sprzętu używasz bo nie wpisałeś ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo że nie Allground Sense będzie Cię ograniczał w robieniu dobrego espresso tylko prędzej Twoje umiejętności albo ekspres więc tym się nie przejmuj, to bardzo dobry i solidnie wykonany młynek do domu, z żarnami  Dark-T 64mm takimi jak w Evo F64 z wytrzymałością przemiału ponad 3 ton kawy więc w warunkach domowych można powiedzieć że dożywotnio, w dodatku posiada jeszcze wbudowaną wagę więc bardzo ułatwia i przyśpiesza proces przygotowywania.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2024, 21:25:34 wysłana przez Artisz »

« Odpowiedź #14 dnia: 13 Czerwiec 2024, 21:31:06 »
Zacząłem zastanawiać się nad młynkami SD, ale... sam nie wiem. Znów za dużo opcji
Jeśli zmieniasz kawę trzy razy dziennie, jak ja, to albo SD, albo OD z ręcznym młynkiem, wtedy masz w młynie zasypane sprawdzone ziarna do szybkiego espresso, a gdy masz czas, jak ja popołudniu, to smakuję różne kawowe wynalazki na K-plus.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2024, 21:37:34 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi