Autor Wątek: Mlynek do epresso do 3000zl  (Przeczytany 669 razy)

Offline houdini02

Mlynek do epresso do 3000zl
« dnia: 01 Czerwiec 2024, 16:48:56 »
Cześć, posiadam Lelit Anna od 3 lat i dotychczas lecialem na commandante.
Szukam czegoś co byłoby w miarę automatyczne (nie musze sprawdzać czy młynek wypluł odpowiednia ilosc kawy, zawsze powtarzana doza etc). Używam tylko do espresso i zadko zmieniam kawę. Istotny jest tez aspekt wizualny dlatego pierwotnie rozważałem Lelit William ale pomyślałem ze może polecicie cos lepszego/ciekawszego.

Offline nto102

• Ekspres: E-61
  • Młynek: gastro
Odp: Mlynek do epresso do 3000zl
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2024, 17:27:18 »
Przy młynku ja bym nie patrzył aż tak bardzo na wygląd, czy pasuje do ekspresu (Lelit & Lelit), raczej na wielkość żaren, wagę - im więcej tym lepiej (by nie jeździł po blacie) i firmę produkującą młynki, ale nie jako zajęcie uboczne tylko podstawowe, co się przełoży na jakość przemiału, finalnie smak kawy. Kolorystycznie i tak jest spory wybór w ofercie wyspecjalizowanych producentów, którzy, to ważne!, produkują także  młyny gastro. Ciężki młyn, stalowo-aluminiowa sztywna konstrukcja jest warunkiem, aby przemiał był dobry, teraz i za 10 lat.  Wybór jest ogromny, także w przedziale cenowym, który cię interesuje.  Gdybym ja stał przed twoim dylematem i dysponował twoim budżetem to bym zdecydowanie wybrał Eurekę Atom 60E, biały lub czarny, chromowany będzie nieco droższy. Nic niżej. 450 W, programowanie dozy, wyświetlacz.

Na minus: chyba nie da się go podłączyć do Internetu.    [emoji38] :nienie:

Na plus: bardzo znany producent to mniejszy kłopot przy wymianie żaren.

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2024, 20:44:02 »
Przy młynku ja bym nie patrzył aż tak bardzo na wygląd, czy pasuje do ekspresu (Lelit & Lelit), raczej na wielkość żaren, wagę - im więcej tym lepiej (by nie jeździł po blacie) i firmę produkującą młynki, ale nie jako zajęcie uboczne tylko podstawowe, co się przełoży na jakość przemiału, finalnie smak kawy.
👌👍
W końcu ktoś myśli jak ja 🙂 i nieliczne grono. Nie przejmuj się komentarzami amatorów cienkiej blachy i pod kolor, bo niechybnie zaraz się zlecą ze swoimi uszczypliwościami :hihihi:

Chyba tutaj najtaniej, biały też w tej cenie:

https://www.coffeesite.pl/mlynki/1097-eureka-atom-60-e-czarny-mat.html
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2024, 21:03:04 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline houdini02

« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2024, 10:32:21 »
Dzieki za zwrocenie uwagi na Atom. Jak jest z glosnoscia - nie ukrywam ze nie mam potrzeb małej gastronomii kawe mije 2-3 razy dziennie, 4 dni w tygodniu i zeby wszyscy byli w rodzinie szczesliwi to mlynek musi jakos wyglądać, nie byc za duzy i nie byc za glosny :)  Jak duzy downgrade bylaby Eureka Silenzio albo Oro?
Dzieki!
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2024, 10:38:45 wysłana przez houdini02 »

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi