Autor Wątek: Typowy młynek do espresso to?  (Przeczytany 6011 razy)

Offline krystians Mężczyzna

• Global Moderator
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Typowy młynek do espresso to?
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Maj 2024, 12:46:09 »
Nie wysokie ceny doprowadzą do blackoutu,
Ależ ja nie twierdzę, że wysokie ceny doprowadzą do blackoutu, tylko wielodekadowe zaniedbania, których pokłosiem są równieżobecne ceny. Energetyka mam w domu, także coś tam czasem usłyszę na ten temat i ufam w wiedzę fachowców. :)

Jesli bierzemy pod uwagę topowe młynki do espresso (Kinu, 1Zpresso) to nawet dziewczyna, która nie chodzi na siłownię spokojnie sobie poradzi :) i wcale długo się nie mieli, nawet jaśniej palone ziarna. Wiadomo, że dłużej niż elektrycznym, ale mówimy tutaj o dziesiątkach sekund a nie kilku minutach.

Młynek ręczny zajmuje mało miejsca, jest łatwiejszy w utrzymaniu, tańszy i cichy i nie potrzebuje pradu.
Absolutnie zgadzam się, sam robię czasem (raz na tydzień) espresso mieląc w Kinu i mi to nie przeszkadza, ale gdybym miał robić to 6 - 10 razy dziennie, to by mi się nie chciało ręcznie. Poza tym nie jest to typowe rozwiązanie, nawiązując do tytułu wątku, co oczywiście nie musi znaczyć, że jest złe.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2024, 12:48:42 wysłana przez krystians »

Offline pawel890 Mężczyzna

• Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
« Odpowiedź #46 dnia: 29 Maj 2024, 21:44:10 »
Cytuj (zaznaczone)
Absolutnie zgadzam się, sam robię czasem (raz na tydzień) espresso mieląc w Kinu i mi to nie przeszkadza, ale gdybym miał robić to 6 - 10 razy dziennie, to by mi się nie chciało ręcznie. Poza tym nie jest to typowe rozwiązanie, nawiązując do tytułu wątku, co oczywiście nie musi znaczyć, że jest złe.

Właśnie dlatego posty GostRado są szkodliwe i wprowadzają nowych użytkowników w błąd, ponieważ większość społeczności uzna to za absurd, żeby mielić espresso na codzień ręcznym młynkiem

Online Artisz Mężczyzna

• Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Czerwiec 2024, 00:41:31 »
Właśnie dlatego posty GostRado są szkodliwe i wprowadzają nowych użytkowników w błąd
Widzę że nie tylko ja twierdzę że ten osobnik często wprowadza mętlik swoimi teoriami mniej rozeznanym osobom czytającym forum.  :picardpalm:
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2024, 00:48:17 wysłana przez Artisz »

• Global Moderator
    • Lens tru3
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Czerwiec 2024, 14:56:19 »
Jest na to prosta metoda, jeśli uważacie jakieś treści za wprowadzające w błąd, to zgłaszajcie do moderacji. Możecie również zabrać głos i sami sprostować informacje poprzez własny wpis.

Offline siewcu Mężczyzna

• Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Czerwiec 2024, 16:33:59 »
Możecie również zabrać głos i sami sprostować informacje poprzez własny wpis.
Średnio to działa - widać było na przykładzie uparcie wmawiającego, że ceramiczne żarna są lepsze. I ponoć faktycznie są, tylko że w sprzęcie laboratoryjnym, który kosztuje dziesiątki tysięcy. Ile razy go poprawialiśmy, że w młynkach do kawy żarna stalowe są lepsze?

• Global Moderator
    • Lens tru3
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Czerwiec 2024, 17:34:56 »
No to sobie sprawdź, że po wyedytowaniu jego ostatniego wpisu i dopisaniu informacji kontekstowych, chyba stracił zapał. 

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi