Autor Wątek: ECM S-64 Manuale - konwersja do Automatik  (Przeczytany 5756 razy)

Offline funride

• Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: ECM S-64 Manuale
ECM S-64 Manuale - konwersja do Automatik
« dnia: 07 Styczeń 2023, 17:43:45 »
Jak w tytule. Jestem (zadowolonym) posiadaczem młynka ECM S-64 Manuale ale zamarzyła mi się konwersja na Automatik (powtarzalność dozy). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?

skansen

• Gość
Odp: ECM S-64 Manuale - konwersja do Automatik
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2023, 22:50:13 »
 Ja widzę przynajmniej cztery rozwiązania, przy czym polecam ostatnie:

1. Jeśli chcesz zrobić przeróbkę aby uzyskać Automatik "jak z fabryki" to pozostaje zakup części których nie ma w wariancie Manuale. Rysunki obu wersji znajdziesz np. tutaj:
https://www.1st-line.com/technical-support/ecm-manufacture-technical-support/parts-diagram-s-automatik-64-s-manuale-64/
Tyle tylko, że sam moduł elektroniczny to koszt około 400zł...
Do tego trzeba by zrobić otwór w obudowie na ten moduł. Okablowanie i inne elementy można spróbować przerobić samemu.

2. Możesz dołożyć "zwykły" moduł timera. W takim wariancie mamy sporo swobody, przykładowe rozwiązania:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8570.0

3. Można zrobić coś co przewyższy wariant Automatik. W tym celu trzeba by dołożyć moduł grind-by-weight z młynka posiadającego taką funkcje, np. z G-RISTO: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9069.0
W wyniku takie przeróbki powstałaby prawdziwa petarda.
Byłby to najbardziej zaawansowany ECM S-64 we wszechświecie. BND mogłoby podjąć próbę przechwycenia tego młynka aby ECM mógł go skopiować. Wszak ECM z kopiowania cudzych pomysłów żyje...

4. Możesz sprzedać ten wspaniały młynek i kupić inny który posiada funkcje timera. Np. ECM Automatik. Gdybyś zmienił "Manuale" na "Automatik" byłby to pierwszy znany mi przypadek gdy ktoś kto miał już przyjemność z produktem ECM kupił kolejny produkt tej firmy  :-D
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2023, 23:02:15 wysłana przez skansen »

Offline Antonio Mężczyzna

• Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2023, 13:08:48 »
ktoś kto miał już przyjemność z produktem ECM kupił kolejny produkt tej firmy  :-D
:smiech:

Aż tak jest z tą marką? Ludzie się nie przywiązują?

Offline Cob Mężczyzna

• Brak
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2023, 19:26:09 »
Hehe też mam s64 manuale a u zioma automatik, oba młynki są lux ale w konkurencji z ceado jednak nieco słabsze 🥳🤟

Aaa i uwielbiam maszyny  ecm ! Jednak jakość niemiecka - polecam poniżej foto blaszki antyzbrylacza

Właśnie robiłem czyszczenie I nie wyglądał optymistycznie hihi
.... no doobra po 1,5 roku... [emoji12]
7B1499E7-8943-4735-88C5-505FAF878338.jpeg
60370F3E-2AA1-4A5C-B0AD-AD93DB3229E7.jpeg

Offline funride

« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń 2023, 20:20:27 »
A to mi daliście do myślenia... czuję że skończy się na Fiorenzato...

skansen

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Styczeń 2023, 23:00:29 »
@Cob - piękna laurka :brawa: udało Ci się nawet uchwycić grubą blachę - gratulacje ;)

ktoś kto miał już przyjemność z produktem ECM kupił kolejny produkt tej firmy  :-D
:smiech:
Aż tak jest z tą marką? Ludzie się nie przywiązują?

Też mnie czasem zastanawia ten fenomen.

Z jednej strony fanboje zachwycają się niemiecką jakością, grubą blachą, przynitowanym logo i innymi równie ważnymi w robieniu espresso zaletami...
Ponoć ostatnio pacjenci Klienci z Nadarzyna się pobili pod sklepem. Nie mogli się bowiem dogadać który ekspres ma lepszą blachę-ECM czy Bezerra. Pomiary wykazały taką samą grubość, ale fani ECMu twierdzili, ze ich blacha jest lepsza, ponieważ jest to niemiecka blacha czołgowa :) Wiedzą tę przekazał im ponoć Dziadek z Wermachtu :)

Z drugiej zaś strony mimo tych wszystkich zachwytów nie powtarzają więcej tego zakupu...
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2023, 23:09:55 wysłana przez skansen »

Offline Biff

« Odpowiedź #6 dnia: 10 Styczeń 2023, 23:14:17 »
Skąd takie wnioski? Jesteś dystrybutorem ECM-a?

Offline Cob Mężczyzna

• Brak
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2023, 00:02:50 »
@skansen hehe dobry wywód coś w nim jest, ale teraz
Zerknij na mój tamper ... potem jeszcze raz zerknij ...nazywa się gold finger  O0 hihihaha
Potem na moją maszynę ecm, kocham ecm, mam kupę sprzętu i mogę wybierać, a ecm to "Pan ECM"
I tego dyskusja na forum tego nie zmieni, goście z ECM poprzez bogadztwo DE i dobry pomysł, razem z Wlochami skutecznie wypromowali domowe kawiarnie 15-20 lat temu w północnej/ środkowej częsci europy i tyle.
Za kolejne 10-20 lat porozmawiamy co z tego zostalo, ale jeszce nie teraz, bo to co jest na rynku EU to jeszce mało chyba, że za kupę monet (do zastosowań domowych) ... może coś-tam sie ruszylo, a teraz to możemy sobie sami kawkę wypalić i będzie większy progres bo w maszynach to mała ewolucja najwyżej.... zero rewolucji  :uklony:

skansen

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Styczeń 2023, 09:41:05 »
goście z ECM poprzez bogadztwo DE i dobry pomysł, razem z Wlochami skutecznie wypromowali domowe kawiarnie 15-20 lat temu w północnej/ środkowej częsci europy i tyle.
A Kopernik była kobietą :) Twórca historii o Niemcach którzy wypromowali "domowe kawiarnie" powinien zająć się polityką, osiągnąłby jeszcze większy sukces :)

Offline Cob Mężczyzna

• Brak
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Styczeń 2023, 13:46:12 »
Hehe chyba muszę się zgodzić  :hihihi:  :taniec: niech będzie, że to było w USA ... żeby nie studzić dyskusji

Aaa jeszcze zapomniałem dodać koledze do tematu, sprzedaj ecm kup coś innego automatycznego bo taka przeróbka będzie przerostem formy nad treścią...
żeby nie bylo nudy dodam foto porównanie żaren z c40 nitro, arco i właśnie s64

50898E66-21E9-4564-9488-12E6D390DCB5.jpeg

Offline funride

« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń 2023, 14:44:43 »
Czuję się przekonany, chyba faktycznie go sprzedam. Teraz zastanawiam się tylko co dalej. Na razie na topie są G-Iota i Fiorenzato F4  E NANO V2, ale wybór pomiędzy nimi (sądząc po ilości wątków na temat każdego z nich) to decyzja typu: narty czy snowboard...

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Styczeń 2023, 16:29:41 »
Teraz zastanawiam się tylko co dalej. Na razie na topie są G-Iota i Fiorenzato F4  E NANO V2
Tylko nie wiem, czy tymi propozycjami zyskasz na jakości przemiału?
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

• Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektryczne + 2 ręczne
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Sierpień 2023, 11:01:04 »
Mam Pytanie? czy sprzedałeś ten młynek.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

• Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Sierpień 2023, 11:29:48 »
Mam Pytanie? czy sprzedałeś ten młynek.

Jka
Jurku, nie kupuj młynka pod kolor.
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

• Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektryczne + 2 ręczne
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Sierpień 2023, 11:35:42 »
A samą antracytową obudowę  :taniec:

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi