Autor Wątek: Możliwie najbardziej budżetowy młynek używany do espresso. Da się do 400zł?  (Przeczytany 2173 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5671
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Widzę, że nie trzeba wydawać tysięcy złotych, za kilka stówek można trafić naprawdę dobry sprzęt.
👍
Piję kilka kaw dziennie, a jeżeli mogę mieć młynek, który zaoszczędzi mi czasu
5 minut dziennie na drodze nie leży. Ja żeby się napić z rana kawy i po wypiciu wszystko skrupulatnie umyć i wytrzeć do sucha, by sprzęty były idealnie czyste do następnego razu wstaję po prostu pół godziny wcześniej.
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 3040
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Dziękuję wszystkim. Tak, będę szukał używanego młynka gastronomicznego w dobrym stanie. Widzę, że nie trzeba wydawać tysięcy złotych, za kilka stówek można trafić naprawdę dobry sprzęt.


Tak, tak. Ten stan szybko ulegnie zmianie....


😉
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Ramkan

  • Wiadomości: 68
Tak, tak. Ten stan szybko ulegnie zmianie....
😉

Myślę, że "mi to nie grozi" ;) Robienie kawy traktuję dość mechanicznie, nie jako hobby czy zajawkę. Jeśli mogę kupić tamper z nierdzewki za 30zł, dystrybutor drucikowy za 5zł, to takie rzeczy kupię.
A młynek ręczny po pewnym czasie by mnie strasznie irytował, jestem przekonany, trochę siebie znam. ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5671
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
A młynek ręczny po pewnym czasie by mnie strasznie irytował, jestem przekonany, trochę siebie znam.
Bo wskazane jest mieć i ręczny i elektryczny :taktak:
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1202
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE
Mogę oddać Macapa MX za 350 z lejkiem, nowe żarna 64mm, ale to kawał kloca  :hihihi:
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
My kiedyś kupiliśmy starego mazzera za przysłowiowe 4 stówki na allegro. Po wymianie żaren młyn jak ta lala :) Po kalibracji żarem nie wyobrażamy sobie kawy bez niego, po zmieleniu nawet w automacie mogę espreso zrobić!
Raz był nawet z nami na wakacjach, widok jak ludzie zazdrościli zapachu zmielonej kawki do dripa bezcenne :))

Jednak kloc ostatnio wędruje przepychany z miejsca na miejsce, na razie na parapecie nikomu nie przeszkadza, to jednak cały czas w użyciu ;)

Mimo wszystko myślę o ręcznym małym na wyjazdy. Ile można wozić mielonkę :(
powoli się nawracam!! :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10748
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
My kiedyś kupiliśmy starego mazzera za przysłowiowe 4 stówki na allegro.
:brawa:

Offline Ramkan

  • Wiadomości: 68
Tak, Mazzery, Macapy, pojawia się tego trochę co chwilę.

Offline Ramkan

  • Wiadomości: 68
Naoglądałem się recenzji Kin Grindera K6 i w sumie jestem pod wrażeniem, że na tle konkurencji jest tani i dobry.
Widziałem, że producent pozwala nawet podłączyć do niego wkrętarkę...

Jak to jest z młynkami ręcznymi i utratą wartości z czasem?
Za ile można według Was najczęściej wyrwać używkę K6 i czy warto kupić używany?

Offline Ramkan

  • Wiadomości: 68
Już nie mogę edytować: https://www.amazon.pl/KINGrinder-regulowanymi-stopniami-Aeropress-pojemno%C5%9B%C4%87/dp/B0CVSDNQ9H/
A tutaj masz porównanie K4 i K6 z Dedicą w roli głównej.

Kupiłem tego K6 używanego   :hihihi:
W sumie sporo nauki przede mną, a ten młynek jest na tyle uniwersalny, że zmieli do wszystkiego.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi