Autor Wątek: Flow control + termometr  (Przeczytany 3963 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Flow control + termometr
« dnia: 15 Luty 2022, 10:20:01 »
Nareszcie, maszynka weszła na wyższy pułap, mogę powiedzieć króliczek złapany :)
Udało się połączyć pomiar temperatury w grupie + flow control z Coffee-Sensor https://coffee-sensor.com/product/coffee-sensor-flow-control-device-for-e61-groupheads/




Z 10 razy jak nie więcej montowałem czujnik temperatury, ciągle gdzieś kabelek dotykał/przecinał się. Jak sonda nie dotyka do metalowych części tylko do wody działa perfekcyjnie.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2022, 10:39:33 wysłana przez tom517 »

Offline niebieski_luk Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Aeropress, V60, Kazak Rota
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Flow control + termometr
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Luty 2022, 17:07:52 »
Jaki to model termometru?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Flow control + termometr
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Luty 2022, 19:06:12 »
Termopara typu K, chyba najtańszy jaki wyszukiwarka wypluje.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 353
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Flow control + termometr
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Luty 2022, 20:41:30 »
I pięknie ja teraz korzystając właśnie z c-flow pocisnąłem rarytas, kawka palona pod przelew, proces fermentacja. Generalnie nie do wystrojenia normalnie... a tu cyk 6- 4 bary i torpeda kolorowa prawie jak przelew hehe

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Flow control + termometr
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Marzec 2022, 08:44:47 »
Ostatnio wymieniłem czujnik temperatury, poprzedni jednak nie był dobrze zaizolowany. Teraz przewody poniżej 0,5mm zaizolowane. Dla pewności dałem 2, jeden bliżej, drugi dalej. Aktualnie wynik w filiżance to tylko kwestia obsługi, można kombinować z różną temperaturą, ciśnieniem, ogólnie przepychota :)
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2022, 08:48:34 wysłana przez tom517 »

Offline popcorn

  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Flow control + termometr
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Marzec 2022, 10:33:31 »
6 zegarów do obsługi jednego ekspresu, to chyba pobiłeś rekord? :uklony:

A króliczka, to zgaduję, że trzymasz za tą kratką i dokarmiasz przez tą plastikową rurkę? ;) :mrgreen:
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Flow control + termometr
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Luty 2023, 10:00:01 »
Przy wstawieniu flow control trzeba było wymienić w grupie na dole sprężynę na mocniejszą, teraz patrzę dźwignia chodzi bardzo leciutko szczególnie jak ekspres jest rozgrzany. Czasami na koniec ekstrakcji przy jej opuszczaniu potrafi odskoczyć  i podnieść się jak się dokładnie nie zamknie, też tak macie ?

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 799
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Flow control + termometr
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2023, 00:03:04 »
U mnie normalnie się domyka, bez odskakiwania.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Flow control + termometr
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Luty 2023, 10:13:38 »
U mnie wręcz przeciwnie - zaczęła chodzić ciężej, nawet po smarowaniu.
Dźwignia nie odskakuje

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi