Autor Wątek: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?  (Przeczytany 91927 razy)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Maj 2013, 09:03:40 »
Ciekawe co jeszcze oprócz tych kolorów neonu wymyślą ::)


Wracając do tematu, jak przeszedłem na Mottę Europę, to było znacznie lepiej ;)
Jest duża różnica między tanimi dzbankami, a tymi chociażby Motty i według mnie lepiej od razu kupić Europę.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Maj 2013, 09:05:56 »
To prawda, ale z drugiej strony serce boli jak za metalowy garnuszek musisz zapłacić stówę. Potem, jak już się wkręcisz, to wydaje się to całkiem atrakcyjną ceną :)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Maj 2013, 10:31:20 »
Cytat: KrzychK
kupię od Ciebie (zamiast w e-sklepach za dużą wodą) te konkretne towarki, jeżeli będziesz je miał oraz będą w podobnych cenach. Końcówki do Espresso Machine Brushk CafeLat, tampek RB, żarna pod tuning młyna Kitch.A., konkretne filiżanki itp.... To jak??
Niestety, nie wszystko będziesz miał w takich cenach jak w USA choćby z powodu cła i kosztów transportu które niestety automatycznie podnoszą cenę.
Mimo wszystko sporo rzeczy firmy z USA importują także z Europy (np. żarna) więc tutaj jest pole do manewru.
CafeLat narazie w naszej ofercie nie ma ponieważ mamy inne podobne "akcesoria" więc obecnie nie ma potrzeby dublowania się.
Podobnie jest z RB, mamy w pełnej ofercie (chociaż w sklepie tego nie ma) wszystkie tampery z Concept-Art i naprawdę nie ma się czego wstydzić :) zaraz dodam ich fotki w wątku o tamperach :)

Cytat: KrzychK
ekhm, chyba właśnie straciłem swój upust   :-\
dlaczego tak sądzisz? ja jestem otwarty na propozycję,krytykę,uwagi itp.
Tylko w ten sposób możemy rozwijać lub poprawiać swoją ofertę.

Trochę chyba odbiegliśmy od tematu :( przepraszam
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Maj 2013, 10:46:30 »
Zaczynałem od "hand made" zrobionego z kupionego w markecie kubka z nierdzewki za kilka złotych. Przy pomocy kleszczy ukształtowałem dziubek (przy okazji niszcząc rant). Jakoś tam spełniał swoją rolę ale:
- był brzydki
- zardzewiał
- kiepsko się lało z niego i niefajnie spieniało

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Maj 2013, 10:50:37 »
Oj roger, ja lubię zanęcić i lubię pożartować, kupuję od Ciebie jeśli masz na stanie to co potrzebuję. Dla mnie oczywiste, że nie możesz mieć wszystkiego co produkują na świecie, to naturalne.
Ale ciężko będzie (m.in. i) mnie przekonać do tego abym zostawiał pieniążki tylko w PL kiedy mam szczotkę Cafelat i potrzebuję do niej wymiennych części, a nie są one dostępne w PL. Wtedy peany pieję nt e-shopów w np. usa  :mrgreen:

dwa - jeśli komuś się podoba RB to powinien kupić RB a nie CA

proste prawda?  :)

ale koniec żartów słownych, NPFa mam od Ciebie, i pomimo drobnej różnicy w grubości tych "uszek" (musiałem zeszlifować) sprawuje się O.K.
Co do upustu żartowałem, słowo. Krytyki nie było, fakt mam swoje zdanie i lubię dyskutować.

ps. jak jest z cłem? nie jest od pewnej kwoty? w przypadku end-usera pytam.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Maj 2013, 10:57:25 »
Jak kupowałem czytnik w stanach to cła nie nałożyli z uwagi na zbyt niska wartość przesyłki (coś poniżej 500 zł)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Maj 2013, 11:13:27 »
Z tym cłem i VATem to jest tak, że podstawa prawna mówi

Kwota zwolniona z cła i VAT
Przesyłki o wartości do 45 Euro (ok 60 USD), mogą zostać w Polsce zwolnione z cła i VAT. Dotyczy to przesyłek zawierających towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym. Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przesyłki, które maja charakter okazjonalny np. raz w miesiącu i zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny. Decyzja należy do urzędu celnego. W praktyce wiele drobnych przesyłek jest zwalnianych z opłat celnych.

Kwota zwolniona z cła, tylko VAT
Przesyłki o wartości powyżej 45 Euro ale nie więcej niż 150 Euro (ok 200 USD) mogą zostać w Polsce zwolnione z cła. Jest natomiast doliczany podatek VAT.

Jak widać niestety albo i stety w przepisie jest słowo mogą - wszystko zależy więc od humoru i nastroju celnika. Kilka rzeczy z USA zamawiałem i cła ani Vat'u nigdy nie dostałem mimo, że w limitach się nie mieściłem. Może ratował dopisek "gift", może "used", a może miałem szczęście. Mojemu koledze otworzyli paczkę, w środku był rachunek, no i zamiast deklarowanej wartości ~60USD naliczyli mu cło i podatek od tego co na fakturze - a było kilka razy więcej.

I jedna ważna rzecz - wartość celna to zadeklarowany koszt zawartości paczki plus koszt przesyłki. 

A w temacie spieniania mleka - najpierw spieniałem w stalowym pojemniku do ręcznego spieniania mleka (na EA150), potem w dzbanku z Ikei (na EA150) różnica była kolosalna. Potem dostałem Mottę Europa i znów nastąpił skok jakościowy w porównaniu do dzbanka z Ikei (oba na Ascaso). Teraz używam tych dwóch dzbanków. Większe ilości robię w Ikeowym i przelewam do Motty bo ona dużo lepiej rysuje.
Ostatnio nie chciało mi się myć ani Ikei ani Motty więc spróbowałem spieniać w tym ręcznym spieniaczu, to była porażka :D pionowe ścianki nie trzymały w dzbanku mleka, wir wywirowywał mleko z dzbanka :)
LMWDP #469

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Maj 2013, 11:14:15 »
jest opcja z tzw "prezentem" czyli uniknięcie cła i podatku za towary których wartość nie podlega cla (to chyba jest 150 eur) i VAT (to chyba ok 20 euro), może być sytuacja gdy nie zapłacisz cła ale zapłacisz VAT - wszystko zależy jaką wartość poda wysyłający :)

Ja jak odbieram towar z USA to niestety, zawsze przekracza to kwotę 150 eur :)


ps. tamperki CA pokazałem tutaj: tamperki
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Maj 2013, 11:30:09 »
Dzięki roger za info, moje przesyłki zawsze dochodzą bez ceł, ale to częściowo zasługa pewnej spedycyjnej firmy  ;) a kupowałem wiele razy.
Może też leniwce graniczne były padnięte i poszły zakupy bez (kwoty były znacznie wyższe niż 150 e, inna sprawa że rachunki/faktury to elektronicznie otrzymuje, a nie papierowo.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Maj 2013, 12:18:33 »
Brak dokumentów jest dosyć ryzykowny.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Maj 2013, 17:46:56 »
No to pojechałem ładnie...  ; )

Dziś dotarła do mnie pół litrowa Europa. Z niecierpliwością odpaliłem ekspres, espresso, zabieram się za spienianie, spieniam, wlewam mleko do kawy..... Katastrofa. jogurtu co kot napłakał.... Że nie wspomnę już o jakimkolwiek wzorku. Oczywiście ustawienie dyszy itp. dokładnie takie, jakie sobie wyrobiłem na Ikeowskim dzbanku. Ewidentnie trzeba coś zmodyfikować w technice ; )

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Maj 2013, 11:27:53 »
Poe - to i tak sukces, bo ja po przesiadce z Ikei musiałem kuchnię sprzątać po pierwszym spienianiu w Europie :)
LMWDP #469

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Maj 2013, 13:37:26 »
Dziś ciut lepiej, konsystencja mleka lepsza. ale wszystko poszło pod cremę. Naprawdę, nie przypuszczałem, że trzeba będzie się od nowa uczyć spieniania mleka O.O

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Maj 2013, 13:40:39 »
Jakoś nie miałem takich problemów - wręcz przeciwnie :)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Dzbanki do spieniania mleka - czym się kierować?
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Maj 2013, 13:46:52 »
Może ma na to wpływ mój marny i mizerny ekspres, ze słabą parą...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi