Autor Wątek: Bolivian Copacabana, palarnia kawy James Gourmet Coffee  (Przeczytany 5084 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Bolivian Copacabana, Fazenda Julio Gonzales, palarnia kawy James Gourmet Coffee.

Arabika, odmiany Typica, Red i Yellow Caturra, sposób obróbki myta i suszona na podnoszonych ekranach. Ziarenka wyprodukowane bez użycia środków chemicznych i pestycydów, gospodarstwo ma certyfikat produkcji ekologicznej. Palenie jasne, przez palarnię określone jako – filter roast. Miejsce zakupu Coffeepassion.pl, cena 31,99 zł za 250 g opakowanie.
Ziarenka spore, ładne, bez defektów, nie połamane, pachnące owocowo-słodko, aromat wyjątkowo intensywny.
Sposób przygotowania: dripper Tiamo V60-01 z białymi filtrami Hario. Doza 6,5 g na 100 ml wody, temperatura parzenia 85-90°C. Czas ekstrakcji około 2,5 minuty, przy dłuższej pojawiały się kakaowe nuty. Może te nuty nie psuły smaku, ale wolałem bez nich. Wtedy napar jest soczysty, owocowy i orzeźwiający, tak można go najprościej określić. W smaku dominuje cytrusowa kwaskowatość, ze sporą słodyczą cytryn i grapefruitów, finisz owocowo-słodki. Posmak trwały i przyjemny, na początku owocowo-kwaskowaty, a później czekolady deserowej z kakaowymi nutami. Kwaskowatość jest spora i dla mnie przyjemna. Można ją zmniejszyć, zresztą zgodnie z sugestią palarni, zaparzając w wyższej temperaturze 92-94°C.
Napar z Chemexa jest trochę łagodniejszy, delikatniejszy, mniej kwaskowaty, z kakaowymi nutami. Mowa o standardowej, czterominutowej ekstrakcji. Smaczniejsze efekty były przy nieco krótszym, 3,5-minutowym parzeniu, wodą o temperaturze 85°C. Posmak kwaskowaty, po jakimś czasie kakaowy.
Bolivian Copacabana z palarni James Gourmet Coffee to dobry wybór dla zwolenników kwaskowatych naparów. Mnie smakował, zwłaszcza z drippera, chętnie do niego wrócę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi