Autor Wątek: [Johan & Nystrom] FTO Espresso Fairtrade  (Przeczytany 5233 razy)

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
[Johan & Nystrom] FTO Espresso Fairtrade
« dnia: 28 Kwiecień 2014, 20:26:27 »
Palarnia: Johan & Nystrom
Odmiana: Espresso Fairtrade
Data palenia: 11.02.2014
Metoda przygotowania: ekspres

Kawa zakupiona w firmie znanej z naszego forum.

Opis ze strony dystrybutora:
"... Stworzyliśmy mieszankę ziaren arabiki z Etiopii (rejon Yirgacheffe) i Indonezji (rejon Gayo na Sumatrze). Wspólnie tworzą pełne brzmienia espresso, o delikatnym czekoladowym zabarwieniu i nutą słodkich owoców. To niezwykłe  espresso, które jest zarówno smaczne, jak i etycznie przygotowane od samego ziarna kawy

Ziarna kawy pochodzą od spółdzielni, które są certyfikowane przez organizację FLO. Sadzonki są całkowicie ekologiczne i Fair Trade zapewnia, że plantatorzy kawy uzyskują uczciwą cenę, a tym samym wsparcie dla tworzenia długoterminowych, zrównoważonych plantacji..."

Mieszanka zawiera:
Etiopien Yirgacheffe Harfusa
Sumatra Gayo Mountain
Etiopien Yirgacheffe

Ziarna różnej wielkości i mocniej palone (może jeszcze nie „włoszczyzna”, ale już blisko) – słodki, powalający zapach. Czuć suszonymi poziomkami; kumulacja aromatu podczas mielenia.

Espresso – ciemna, gruba, tłusta i trwała crema.

Smak zdecydowany, dla mnie przyjemny; pierwszy plan to dojrzałe słodziutkie truskawki i poziomki, troszkę kwasków (naprawdę minimalnych) z czerwonej porzeczki, potem trochę chałwy i doskonała gorzka czekolada, na koniec trochę dymu z cygar (kolejna kawa w ostatnim czasie, gdzie mam takie skojarzenia – przyjemny dym).
Ropucha popija ją z lodami śmietankowymi (affogato), mnie do mleka jej szkoda.

Spożywana od 25.04.2014
Kawa bardzo dobra, pewnie świeższa byłaby jeszcze lepsza; w mojej ocenie 8/10
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi