Autor Wątek: Lienzer Mischung [Møcafe]  (Przeczytany 5169 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Lienzer Mischung [Møcafe]
« dnia: 18 Marzec 2014, 10:20:45 »
Czas na kolejną i ostatnią recenzję kawy z palarni Møcafe w austriackim Lienz. Tym razem firmowa mieszanka miejska. 100% arabika, łagodna, podobno do filtra jednak palenie mimo iż jaśniejsze niż mieszanki espresso to jak na mój gust nadal ciemne. Główna różnica poza paleniem to cena - zamiast 21 płacimy raptem 15€/kg. I niestety to się odbija na smaku.

https://lh5.googleusercontent.com/-9XaIvxPEbOE/Ux7Lpc1dGaI/AAAAAAAADZI/b4hxvqXNmtU/w753-h453-no/20140311_083337.jpg
Lienzer Mischung [Møcafe]


Kawie brakuje czegoś wyrazistego, czegoś co by ją wyróżniało. Jest poprawnie do bólu. Lekki kwasek, zero goryczy, umiarkowana słodycz - ale jak dla mnie płasko. Brakuje jej tego pazura.

Z drugiej strony może to ja jestem przyzwyczajony że kawa jaśniej palona ma czymś zaskoczyć. Tutaj palarnia deklaruje łagodność i ta kawa właśnie taka jest.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Lienzer Mischung [Møcafe]
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwiecień 2014, 10:06:57 »
Zgadzam się z opisem DrUsagi: kawa jest delikatna, lekkie i nieokreślone kwaski (przynajmniej nic cytrusowego, raczej jakieś nie całkiem dojrzałe owoce), goryczkę trudno znaleźć, aromat przyjemny. Kawa jaką z przyjemnością można by wypić z hotelu czy kawiarni, w domu jednak za mało wyrazista i szybko mogłaby się znudzić. Podsumowując - to typ ziaren, do którego zawsze można wrócić: jest dobrze, poprawnie ale na dłuższą metę nie podnieca ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi