Autor Wątek: Espresso Orginal [Møcafe]  (Przeczytany 5193 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Espresso Orginal [Møcafe]
« dnia: 11 Marzec 2014, 07:42:50 »
Za sprawą DrUsagi wszedłem w posiadanie paczuszki Espresso Orginal austriackiej palarni Mocafe. Opakowania całego asortymenty kawowego są jednakowe, różnią się jedynie kolorowym kółeczkiem z nazwą mieszanki.
Ciężko po raz kolejny opisywać mieszankę przygotowaną w określony sposób do określonego typu parzenia. Ziarna nie są tak ciemne jak znaczna część włoskich wypieków, mimo to w smaku dominuje oczywiście gorzka czekolada a przy niższych temperaturach śliwkowe kwaski (nie wędzona śliwka). Żaden ze smaków nie jest nachalny i w efekcie sama mieszanka jest fajnie zbalansowana. Jedyne czego nie spodziewałem się w niej znaleźć i co mnie zaskoczyło to przyjemna herbaciana nuta.
W mleku jest wyraźnie czekoladowa i słodka - cappu świetne!
Podsumowując - Bardzo fajna, smaczna, we "włoskim stylu" kawa (taka z miłych wspomnień) - nie sztampa ale solidna robota. Mi bardzo podeszła i z chęcią jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Espresso Orginal [Møcafe]
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2014, 09:45:04 »
:) Uprzedziłeś mnie z opisem - właśnie skończyłem paczkę Espresso Original. Jest ono ciemniej palone niż wcześniej opisywane Emilio. Na ziarenkach są małe ślady olejków.


Smakowo jest to moim zdaniem złagodzona wersja Emilio - tym razem mamy 100% arabiki. Jako espresso było dla mnie trochę nudne - żadnych zaskoczeń, ot poprawna mieszanka. Ciemna czekolada to pierwszy i prawie jedyny plan. Jest słodycz, jednak nie zbyt intensywna. Również posmak znikał u mnie dość szybko.
https://lh6.googleusercontent.com/-KzNh5DzEUMQ/UxrPD9E7KKI/AAAAAAAADYk/JAW7A66D6xQ/w748-h450-no/20140308_084407.jpg
Espresso Orginal [Møcafe]


Jako cappuccino kawa robi się bardziej czekoladowa, słodsza - i chyba mleko powinno jej zawsze towarzyszyć.

Mi bardziej podeszło Emilio, jednak Original jest też wart spróbowania. Przy okazji kolejnych ferii zimowych powtórzę zakupy.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Espresso Orginal [Møcafe]
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2014, 09:48:25 »
Ja jeszcze mam odrobinę.  ;)
Rzeczywiście z mlekiem od moich gości zbierała same dobre recenzje :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi